Майбутній еколог Олена Близнюк: під час карантину якість нашого навчання залежить від нас самих
Олена Близнюк – студентка 2 курсу англомовної групи факультету захисту рослин, біотехнологій та екології, у майбутньому − фахівець-еколог. Зараз вона перебуває у своєму рідному селі Сергіївка Покровського району Донецької області. Батьки наразі працюють, а я – дистанційно навчаюсь. Крім того в родини підсобне господарство, 5 собак та 5 котів, тож додатково є чим зайнятись.
Чи легко Ви адаптувалися до дистанційного режиму навчання?
– Ще до оголошення в Україні карантину ми достатньо активно працювали на навчальному порталі НУБіП. Але знаходячись зараз вдома, відчуваємо певні незручності, оскільки e-learn досить часто «підвисає», мабуть, із-за великої кількості користувачів одночасно. І тоді на допомогу нам приходять вайбер, телеграм, електронна пошта, відеозв’язок з нашими викладачами.
Які маєте побажання для викладачів?
– На мою думку, було б непогано більш рівномірно розподіляти по дням кількість завдань, бо іноді просто не встигаємо своєчасно все зробити. І видається доцільним більш розгорнуто і детально описувати роз’яснення до лабораторних робіт, які важко робити дистанційно, без безпосереднього контакту з викладачами, які пояснювали складні питання у ході виконання роботи в аудиторії.
Скільки часу в день витрачаєте на самостійне навчання, тільки чесно?
– Якщо треба здати все вчасно, на визначену дату, то 3-4 години; якщо ж на здачу виконаних робіт дається певний інтервал, хоч кілька днів, то приблизно 2-3години.
Чи вдається під час карантину займатися спортом, готуватися до олімпіади, читати книжки?
– Вдається, бо не лінуємося, та й дуже нудно постійно нічого не робити.
Я бажаю і студентам, і викладачам міцного здоров’я!
Бережімо себе, і не наражаєм на небезпеку інших!
Розмовляла Валерія Бондарь,
заступник декана факультету захисту рослин,
біотехнологій та екології