Переможниця шкільних конкурсів та олімпіад Ярослава Іщенко: хочу вивчати ветеринарну медицину в НУБіП – університеті зі столітніми традиціями та високим рівнем підготовки фахівців

17 червня 2018 року

     Продовжуючи цикл бліц-інтерв’ю, знайомимося з потенційною студенткою факультету ветеринарної медицини НУБіП – випускницею Ладижинської ЗОШ №4 Ярославою Іщенко. Вона – активна учасниця і призерка шкільних, міських, обласних, всеукраїнських, міжнародних предметних конкурсів («Кенгуру», «Соняшник», «Міксіке», «Моя Вінниччина») та олімпіад з української мови й літератури, математики, біології, хімії, географії, історії. А в 2016 році перемогла в номінації «Людина року» на міському конкурсі «Обдарованої дитини». Ще через рік стала стипендіаткою Кабінету Міністрів України. Як обирала майбутню професію, Ярослава розповіла нам.

 

  – Чому ветеринарна медицина і саме НУБіП України?
     – Існує помилкова думка, що спеціальність «Ветеринарна медицина» пов’язана лише з роботою із тваринами у клініці ветеринарної медицини чи на фермі або з роботою у ветеринарній аптеці. Насправді ж вона досить багатогранна й відкриває чимало можливостей, що допомагають самореалізуватися в різноманітних галузях. Особливо мене захоплює біохімія та біоінженерія у сфері тваринництва. Минулого року мені випала унікальна можливість побути «студенткою» факультету ветеринарної медицини один день. Я відвідала пари, які промайнули, як хвилина, настільки це було захоплююче, особливо заняття з анатомії. Хотілося б, щоб і для інших вступників була така можливість, тому що цей день відкинув усі вагання щодо вступу. Факультет ветеринарної медицини – це мій факультет! Так само не виникало вагань щодо вибору навчального закладу, в якому здійснюється підготовка фахівців за спеціальністю «Ветеринарна медицина» – тільки Національний університет біоресурсів і природокористування України, який здавна славиться традиційно високим рівнем підготовки фахівців аграрного профілю, а зараз займає лідируючі позиції серед усіх вишів України, вийшовши за межі лише агарного спрямування.

– Звідки дізналися про факультет ветеринарної медицини?
     – Уже вкотре в Ладижині проводиться профорієнтаційний захід «Сходинка в омріяну професію». Серед багатьох агітаторів із закладів вищої освіти України мене зацікавили перспективи, що надає для студентів НУБіП України, який на форумі представляли викладачі факультету ветеринарної медицини. Цікавими для майбутніх абітурієнтів були продемонстровані відеоматеріали щодо діяльності університету в цілому та факультетської клініки ветеринарної медицини, оскільки якість підготовки майбутніх фахівців значною мірою залежить від практичного навчання в умовах виробництва. Крім того, в НУБіП України є можливість навчання англійською мовою, яку я досить непогано знаю, тому не хотілося б втратити її знання, а поглибити уже у професійному спрямуванні, в тому числі і під час закордонних стажувань, можливість яких надає університет. Хочеться окремо відзначити представників факультету ветеринарної медицини, які, проводячи профорієнтацію, професійно та доступно висвітлили майбутнім вступникам усі можливості навчання не лише на факультеті ветеринарної медицини, але надавали інформацію про можливості навчання на інших факультетах. Проте свій факультет у НУБіП України я уже обрала. Нині я постійно слідкую за життям університету, відвідуючи його сайт.

– Чого очікуєш від навчання в університеті?
     – Впевнена, що в університеті в мене будуть професійні викладачі, якісна освіта, широкі можливості, цікаве й пізнавальне дозвілля, багато нових друзів та однодумців. Навчання в НУБіП дозволить мені здобути безцінний досвід та стати відмінним фахівцем як в Україні, так і за кордоном.

– Чи маєш вже якісь плани після закінчення навчання?
     – Бачу себе в аспірантурі.

– Які маєш уподобання, крім навчання? Можливо досягнення в спорті, мистецтві?
     – Я захоплююся слов’янською міфологією, створила сайт, присвячений даній темі (https://svarozhychi.blogspot.com). У вільний час відвідую гурток «Художня кераміка» в ЛМНВЦ «Спадщина», де покращую свої навички у виготовленні глиняних виробів (посуду, картин, статуеток тощо). Часто беру участь у різноманітних творчих виставках, шкільних та позашкільних.

Розмовляв Григорій Бойко

Набір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook