Навчально-дослідні господарства завершили заготівлю сіна
Рівень та якість годівлі приблизно на 65-70% визначають продуктивність ВРХ і собівартість виробництва тваринницької продукції. Корм має бути високоенергетичним, із значним вмістом поживних речовин та високими смаковими якостями. Особливе місце належить сіну. Це цінний вид корму, який у раціоні годівлі має становити не менше 15-20%. Доведено, що цей вид корму в жодному разі не можуть замінити інші корми. Якщо сіно в раціоні наявне в оптимальних кількостях, воно сприяє створенню потрібної структури харчових мас і нормалізації процесів травлення жуйних тварин. Сіно є обов'язковим компонентом раціонів молочної худоби. Фізіологічна сухість сіна (16-17%) забезпечує добре його зберігання без особливих витрат на створення сховищ. Бобовозлакове сіно за вмістом поживних речовин, особливо протеїну в сухій речовині, не поступається зерновим кормам і може бути використане в раціонах тварин у досить великій кількості.
Технологія заготівлі сіна досить складна і потребує залучення різних видів техніки. Передбачено: скошування з одночасним плющенням, ворушіння, згрібання у валки та перевертання валків, підбирання із валків і транспортування маси. Ця технологія потребує швидкого підбирання скошеної маси на луках не довше, ніж за три дні, що забезпечує його максимальну поживність і якість.
Ось чому НДГ НУБіП України постаралися в найкоротші строки з дотриманням всіх елементів технології виконати цей складний процес заготівлі сіна. На сьогоднішній день завершено збирання сіна у Немішаєвському агротехнічному коледжі, НДГ «Ворзель», Великоснітинському НДГ ім. О.В. Музиченка, Агрономічній дослідній станції.
Лідером є Немішаєвський агроколедж. Тут з площі 23 га заготовлено більше 100 тонн високоякісного сіна з урожайністю 43,5 ц/га. Також більше 100 тонн сіна зібрали у НДГ «Ворзель». Великоснітинське НДГ, що має найбільше дійне стадо, заготовило 228,4 тонни сіна з урожайністю 35,1 ц/га. З 8 га пасовища у Агрономічній дослідній станції зібрано 28,3 тонни сіна з урожайністю 35,4 ц/га.
Наближається збирання другого укосу бобових трав. НДГ активно готуються, щоб цього року максимально забезпечити тваринництво високоякісними кормами.
Василь Туринський,
начальник відділу організаційної діяльності НДГ