Навчально-дослідні господарства завершили заготівлю сіна

14 червня 2018 року

     Рівень та якість годівлі приблизно на 65-70% визначають продуктивність ВРХ і собівартість виробництва тваринницької продукції. Корм має бути високоенергетичним, із значним вмістом поживних речовин та високими смаковими якостями. Особливе місце належить сіну. Це цінний вид корму, який у раціоні годівлі має становити не менше 15-20%. Доведено, що цей вид корму в жодному разі не можуть замінити інші корми. Як­що сіно в раціоні на­яв­не в оп­ти­маль­них кілько­с­тях, во­но сприяє ство­рен­ню потрібної структу­ри хар­чо­вих мас і нор­малізації процесів трав­лен­ня жуй­них тва­рин. Сіно є обов'язко­вим ком­по­нен­том раціонів мо­лоч­ної ху­до­би. Фізіологічна су­­хість сіна (16-17%) за­без­­печує доб­ре йо­го зберіган­ня без особ­ли­вих витрат на ство­рен­ня схо­вищ. Бо­бо­возлако­ве сіно за вмістом по­жив­них ре­чо­вин, особ­ли­во про­теїну в сухій ре­чо­вині, не поступається зер­но­вим кор­мам і мо­же бу­ти ви­ко­ри­с­та­не в раціонах тва­рин у до­сить великій кількості.

     Тех­но­логія заготівлі сіна досить складна і потребує залучення різних видів техніки. Перед­ба­че­но: ско­шу­ван­ня з од­но­ча­сним плю­щен­ням, ворушіння, згрібан­ня у вал­ки та пере­вер­тан­ня валків, підби­ран­ня із валків і транс­пор­ту­ван­ня ма­си. Ця тех­но­логія потребує швид­кого підбирання скошеної ма­си на лу­ках не довше, ніж за три дні, що забезпечує його максимальну поживність і якість.

     Ось чому НДГ НУБіП України постаралися в найкоротші строки з дотриманням всіх елементів технології виконати цей складний процес заготівлі сіна. На сьогоднішній день завершено збирання сіна у Немішаєвському агротехнічному коледжі, НДГ «Ворзель», Великоснітинському НДГ ім. О.В. Музиченка, Агрономічній дослідній станції.

 

     Лідером є Немішаєвський агроколедж. Тут з площі 23 га заготовлено більше 100 тонн високоякісного сіна з урожайністю 43,5 ц/га. Також більше 100 тонн сіна зібрали у НДГ «Ворзель». Великоснітинське НДГ, що має найбільше дійне стадо, заготовило 228,4 тонни сіна з урожайністю 35,1 ц/га. З 8 га пасовища у Агрономічній дослідній станції зібрано 28,3 тонни сіна з урожайністю 35,4 ц/га.

     Наближається збирання другого укосу бобових трав. НДГ активно готуються, щоб цього року максимально забезпечити тваринництво високоякісними кормами.

Василь Туринський,
начальник відділу організаційної діяльності НДГ

Набір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook