Виїзне заняття на тему «Логістична підтримка виробничої діяльності ТОВ «Столичний млин»
За попередньою домовленістю з керівництвом підприємства ТОВ «Столичний млин», доцентом кафедри менеджменту інноваційної діяльності О.А.Стретовичем було проведено виїзне заняття на тему «Логістична підтримка виробничої діяльності ТОВ «Столичний млин». Заняття відбулося 6 квітня 2016 року. В ньому прийняли участь магістри спеціальності «Управління інноваційною діяльністю», а також магістри спеціальності «Дорадництво».
ТОВ «Столичний млин» у своєму складі має два млини та елеватор. Млин №1 працює на імпортному обладнанні фірми «Бюлер» (Швейцарія) і є найбільшим млином в Україні. Продуктивність двох секцій млина складає - 600 т/добу переробки зерна.
Головний інженер Єрмак Олександр Миколайович ознайомив магістрів з історією і місією підприємства. Інженер по техніці безпеки Пономаренко Григорій Іванович провів інструктаж з безпеки на виробництві і разом з заступником начальника млина №1 Гончаруком Павлом Олександровичем познайомив слухачів з технологічним процесом і виробничими потужностями підприємства.
Магістри на занятті продемонструвати знання в сфері логістичної підтримки виробничої діяльності і, в свою чергу, отримали практичний досвід і знання із побудови логістичного ланцюжка у забезпеченні сировиною і ресурсами на одному із найбільших зернопереробних млинів України.
ДОВІДКА:
Тов «столичний млин» знаходиться за адресою: м. Київ, вул. Межигірська, 83.
До складу підприємства входять два млини та елеватор.
На даний час на підприємстві працює близько 300 чоловік.
Млин № 1
Побудований в 1980 р. Працює на імпортному обладнанні фірми «Бюлер» (Швейцарія).
Продуктивність двох секцій «А» і «Б» складає - 600 т/добу переробки зерна з загальним виходом 75% борошна (можливе отримання до 60% борошна вищого гатунку). Потужність млина - 128,8 тис. т. сортового пшеничного борошна на рік. Це перший і єдиний млин в Україні, що побудований на комплектному імпортному устаткуванні із застосуванням високих технологій. В будівлі млина розміщений склад безтарного зберігання (СБЗ) і відпуску борошна ємкістю 4,5 тис.т. Зерно на млин надходить механічним транспортером з елеватора .
Борошно з млина надходить в СБЗ, а потім завантажується у автоборошновози або через склад борошна в тарі (мішки по 50 кг) - на автотранспорт.
На млині встановлена лінія фасування борошна в пакети вагою 2 кг. Потужність лінії - 48 т за зміну (8 годин).
В 1996 - 1997рр. на млині змонтовано два фасувальних апарати фірми «Fawema» (Німеччина) для фасування борошна в пакети вагою 5 і 10 кг. Потужність апаратів складає 25 тон борошна за зміну.
В 1997 - 1998р.р. проведена реконструкція складу для зберігання борошна в тарі з установкою двох автоматичних фасувальних ліній «Paglierani» (Італія) в паперові мішки клапанного типу вагою 50 кг. Потужність ліній - 30 тон на годину кожна.
Висівки надходять в склад ємкістю 160 т або в бункери відпуску в вагони загальною ємкістю 145 т розсипних висівок.
В 2002 році встановлена лінія гранулювання висівок на устаткуванні фірми "Van Aеrzen" (Голландія) виробничою потужністю до 5 т/год без подачі пари (8 т/год з паром). Це дало можливість розміщувати у бункерах відпуску у вагони до 220 т гранульованих висівок.
У 2004 році проведена модернізація компресорної станції з встановленням двох компресорів фірми «AERZEN».
Млин № 2
Будівлю млина зведено у 1903р.
Продуктивність по зерну - 250 т/добу (жито) і 170 т/добу (пшениця).
Потужність млина складає 45,4 тис. т. пшеничного борошна та 66,3 тис. т. житнього борошна на рік.
Зерно для розмелу надходить з елеватора механічним транспортом.
Борошно з млина надходить в склад безтарного зберігання №1 (Е=500 т), склад безтарного зберігання №2 (Е=2200 т). Подальше відвантаження продукції здійснюється в автоборошновози, автотранспорт (в тарі) і залізничні вагони.
Висівки пневматичним транспортом з млина подаються в металеві ємкості (270 т) і потім відвантажуються насипом в залізничні вагони, а також - на автотранспорт.
Елеватор
Побудований в дві черги - 1952р. та 1978р. Місткість елеватора складає 43,0 тис. тон зерна. Елеватор має два прийоми з залізниці та приймальний пристрій прийому зерна з автотранспорту. Здійснюється прийом пшениці для млина №1 і пшениці та жита для млина №2 .
О.А.Стретович, Б.В.Вишнівська
доценти кафедри менеджменту інноваційної діяльності