Агрономічний факультет

Тел.: (0652) 26-27-31

Декан:
Вільчинський Валерій Францевич

кандидат с.-г. наук, доцент

 

Агрономічний факультет вважається родоначальником вищої сільськогосподарської освіти в Криму. Агрономічний факультет, що був створений ще в складі відкритого в Сімферополі у 1918 році Таврійського університету (декан – професор І.В. Якушкін, академік АН СРСР), став базою для організації з 1 травня 1922 року Кримського інституту спеціальних технічних культур. Очолювали факультет професор, академік, лауреат державної премії СРСР, заслужений діяч наук В.А. Колесніков, професори К.С. Попов, В.Я. Борисов, С.Ю. Дженєєв, доценти Г.Б. Фрідман, О.В. Ушаков, В.Я. Рясский, В.Д. Зарічний, В.М. Іванець, В.С. Ярмола, М.М. Щербатко.

За період роботи факультету підготовлено більше 5 тис. вчених агрономів широкого профілю, в т.ч. для зарубіжних країн Азії, Африки та Центральної Америки. Серед випускників факультету — перший проректор НАУ, директор ПФ «КАТУ» НУБіП України, член-кореспондент Технологічної академії наук України М.М. Мельников, академік-секретар УААН Ф.Ф. Адамень, член-кореспондент РАСГН і УААН, зав. кафедрою землеробства Української агроекологічної академії М.І. Долгилевич, перший заступник міністра АПК АР Крим С.П. Пелагенко, професор кафедри рослинництва Одеського СГІ В.М. Гармашов, народний депутат України А.І. Дроботов, професори А.А. Гапієнко, В.В. Паршиков, А.А. Тітков, Л.Г. Назаренко, Г.А. Сарнецький — колишній генеральний директор НВО «Ефір-масло», доктор с.-г. наук М.М. Милосердов — колишній директор Присивашської агролісомеліоративної дослідницької станції, доктор фармацевтичних наук О.М. Рабинович — колишній зав. лабораторією Всесоюзного інституту лікарських рослин та багато інших вчених і практиків.

На факультеті у підготовці фахівців беруть участь більше 40 викладачів, серед яких 1 академік, 7 докторів наук і професорів, 26 кандидатів наук. Поряд з основним кадровим складом факультету до навчального процесу та наукових досліджень залучаються фахівці науково-дослідних установ, підприємств та передових господарств Криму.

Навчання студентів ведеться на сучасній базі, в оснащених аудиторіях. Практичні вміння і навички студенти спеціальності «Агрономія» опановують у садах, на виноградниках і овочевих плантаціях, розташованих поруч з університетом, в навчально-дослідному господарстві «Комунар», що налічує 90 га плодових насаджень, 170 га виноградників, 22 га овочевих культур у відкритому ґрунті, плодовий і виноградний розсадники. Базою практичної підготовки на факультеті є спеціалізований прищеплювальний комплекс для виробництва виноградних саджанців, ампелографічна колекція біля 250 сортів на площі 5 га та ділянка формування. За факультетом закріплені дві теплиці площею 800 м2 і демонстраційна овочева ділянка площею 1,7 га.

Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook