Ефективна профорієнтаційна робота – запорука успішного вибору майбутньої професії
Вибір професії та закладу освіти – без перебільшення один з головних життєвих виборів, який здійснює людина в юному віці. Адже займатися тим, що тебе цікавить, приносить радість, - одна з умов відчуття життєвої повноцінності. Прагнення «знайти себе», стати «самим собою», індивідуальністю – неодмінна ознака юності.
Правильний вибір професії зумовлює моральне задоволення, позитивну самооцінку, високу продуктивність праці, якість продукції. Він є точкою, в якій сходяться інтереси особистості та суспільства, поєднання особистих і загальних інтересів.
З метою забезпечення умов для життєвого і професійного самовизначення старшокласників, формування готовності до свідомого вибору і володіння майбутньою професією, в спеціалізованій 149 школі міста Києва в межах профорієнтаційної роботи відбулася зустріч доцентів кафедри загальної екології, радіобіології та безпеки життєдіяльності Іллєнка В.В., Кудрявицької А.М. з учнями 10 та 11- х класів.
Під час зустрічі старшокласники ознайомились із особливостями освітнього процесу в НУБіП України, функціонуванням консультативно-підготовчих курсів та умовами участі у Всеукраїнських олімпіадах з предметів, можливостями навчання за програмою «подвійних дипломів», умовами вступу на спеціальності 101 «Екологія», 162 «Біотехнології та біоінженерія», 202 «Захист і карантин рослин», особливостями роботи студентського самоврядування та його ролі у житті університету, роботою творчих студій, гуртків та спортивних секцій.
Старшокласникам було надано детальну інформацію про перспективи навчання на факультеті захисту рослин, біотехнологій та екології НУБіП України, навчально-наукові лабораторії. Майбутні абітурієнти були проінформовані про особливості цьогорічної вступної кампанії, обговорено перелік документів, необхідних для вступу, умови проживання в гуртожитках, активне дозвілля, працевлаштування випускників.
Іллєнко В.В. познайомив учнів з приладом - радіометром-дозиметром альфа-бета-гамма-випромінень РКС-01 СТОРА-АБГ. Учням було цікаво дізнатися про природний радіаційний фон, як він змінюється з висотою та за рахунок чого формується. В межах коротенького майсетр-класу провели вимірювання потужності еквівалентної дози гамма-випромінювання в приміщенні школи за допомогою РКС-01 та обговорили причини можливих незначних природних коливань цього параметру.
Кудрявицька А.М., Іллєнко В.В. дали ґрунтовні відповіді на всі запитання учнів і запросили на навчання на факультет Захисту рослин, біотехнологій та екології НУБіП України.
Двері НУБіП України завжди відчинені випускникам для надання допомоги у власному професійному виборі, професійному самовизначенні та формуванні орієнтирів на майбутнє!
Доценти кафедри загальної екології ,
радіобіології та безпеки життєдіяльності
Кудрявицька А.М., Іллєнко В.В.