Нарада з планування: що маємо робити у вересні
Крайня нарада з планування, що пройшла під головуванням ректора Вадима Ткачука, зібрала весь проректорський пул, керівників факультетів та ННІ, підрозділів і служб, комендантів гуртожитків. І перш ніж безпосередньо приступити до порядку денного, він подякував їм за ту роботу, яку вони провели напередодні початку навчального року, в ході поселення нового студентського поповнення. Ми приступаємо до повноцінного навчального року, в студмістечку вже проживає маса мешканців, що впливає на навантаження на його інфраструктуру: воно зростає, і ми повинні бути до цього готові.
Першим питанням став аналіз витрат енергоресурсів за липень, який озвучив т.в.о. проректора з навчально-науково виробничих питань і адміністративно-господарської діяльності Євгеній Кулибаба. Він порівняв тарифи на енергоносії у липні 2023 і 2024 років, видатки по гуртожитках. Мова також йшла про споживання холодної та гарячої води, газу (в гуртожитках). Там, де показники зросли, потрібно звернути увагу, визначивши, що потрібно доопрацювати, аби унеможливити це зростання. Що і підкреслив ректор Вадим Ткачук. Він також звернув увагу учасників на те, що нам потрібно ще закупити, аби забезпечити безперебійний освітній процес навіть в умовах блекауту, визначити, що потрібно ще доробити у програмі енергозбереження. Тож в очікуванні опалювального сезону кожен декан факультету і директор ННІ повинен звернутися до своїх бізнес-партнерів з цього питання, і пропозиції мають бути готові до кінця тижня.
Про план заходів на вересень у підрозділах і службах, що їй підпорядковуються, поінформувала проректорка з науково-педагогічної роботи та цифрової трансформації Олена Глазунова. Вона озвучила календар навчальних і навчально-методичних заходів, по приймальній комісії - дати по вступній кампанії на вересень – жовтень, розглянула питання моніторингу (відвідини відкритих лекцій, читання дисциплін англійською мовою і т.д.) і адміністрування освітнього процесу, зокрема анкетування першокурсників. Мова також йшла про організацію освітньої діяльності магістрів, профорієнтаційну роботу, зокрема по школах Києва (28 вересня в університеті – День відкритих дверей, реєстрація на курси складання НМТ), цифровізацію.
Проректор з науково-педагогічної роботи та розвитку Сергій Кваша детально спинився на заходах підрозділів своєї служби, зокрема, ННЦ виховної роботи і соціального розвитку: участь у роботі координаційної ради з питань утвердження української національної та громадянської ідентичності, вибори голів сенату Студентської організації та голів студрад кампусу і гуртожитків; студмістечка – зустрічі з першокурсниками, контроль оплати за проживання в гуртожитках; підрозділу військової мобілізації та взаємодії із ЗСУ (відзначив його взаємодію з агробіологічним факультетом), відділу соціальної роботи музею.
Проректорка з наукової роботи та інноваційної діяльності Оксана Тонха говорила про виконання досліджень відповідно до тематичного плану на 2024 рік (34 проєкти), активізацію підготовки наукових проєктів молодих вчених для участі у конкурсному відборі МОН, організацію Форуму «SEP – 2024: співпраця науки й освіти». Мова також йшла про науково-технічні заходи, підготовку та атестацію наукових кадрів.
Проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародної діяльності Олександр Лабенко поінформував про те, що університет приєднався до проєкту безкоштовного вивчення англійської мови, і у НПП та студентів є прекрасна можливість поліпшити її знання.
Т.в.о. проректора з навчально-науково виробничих питань і адміністративно-господарської діяльності Євгеній Кулибаба коротко поінформував про ремонтні роботи у гуртожитках та навчальних корпусах.
Учений секретар Оксана Барановська озвучила план роботи вченої ради. Цікаво, що засідання вченої ради університету переноситься на 27 вересня у зв’язку з тим, що на базі НУБіП проводитиметься представницький захід - Всеукраїнська рада НАЗЯВО.
Завершуючи нараду, ректор Вадим Ткачук звернув увагу учасників на необхідність максимально долучитися до роботи представницького круглого столу економічних факультетів, що проводитиметься 13 вересня і збере значне представництво бізнесу і науки; керівництву факультетів та ННІ визначитися з провідними вишами, куди для знайомства і обміну досвідом вони мають виїхати найближчим часом; подбати про вступну кампанію 2025 і приступити до нової фази профорієнтаційної роботи, зокрема в Києві, де функціонують більше 300 шкіл; тримати в полі зору оплату за навчання; підготувати пропозиції щодо плану відкриття нових лабораторій на кінець поточного і наступний навчальний рік.
Валентин Обрамбальський,
Єлізавета Махонюк