«Битва агротитанів» – точка відліку фахового зростання агроінженерів-першокурсників

29 серпня 2024 року
Важко побудувати стійку особистість якісного фахівця, якщо не надати їй відчуття обставин, у яких вона буде розвиватись. Прикладні обриси функціонування фаху завжди мають пріоритет над абстрактивною уявою про його існування. З початку свого навчання, першокурсник повинен усвідомлювати всю значимість обраного шляху становлення, його результативність і сенс. Саме тому, студенти першого курсу груп АІ 2403 та АІ 2404 ст. спеціальності «Агроінженерія», разом з доцентом кафедри сільськогосподарських машин та системотехніки імені академіка П.М. Василенка Ігорем Сіваком, 28 серпня поточного року відвідали потужний захід «Битва агротитанів», який проходив у селі Степове Тетіївського району Київщини, де перед молодими здобувачами вищої освіти висвітлилися деталі робочих режимів, операцій та технологічних варіацій сучасної техніки.

Варто сказати, що це захоплююча подія на всеукраїнському рівні, на яку щороку з'їжджаються аграрії з усієї країни, щоб продемонструвати та оцінити різні сільськогосподарські агрегати в дії. Всупереч безглуздим діям російського агресора, цьогоріч на виставковій зоні було представлено багато сучасних машин для ефективного використання в технологічних процесах аграрного виробництва. Особливо студентство вражали тест-драйви автомобілів, плугів, глибокорозпушувачів, борін, культиваторів, сівалок, посівних комплексів, обприскувачів, розкидачів добрив, бункерів-перевантажувачів, зерновозів, мульчувачів, комбайнів, жниварок та прес-підбирачів.

 
На заході відбулося багато цікавих зустрічей здобувачів інженерного фаху з фахівцями провідних компаній аграрного сектору нашої держави. Приємно вражає той факт, що багато представників виробництва, які взяли участь у заході навчалися на нашому факультеті, або являються партнерами факультету. Випускник механіко-технологічного факультету, а нині заступник директора групи компаній «Техноторг» Володимир Гусєв, ознайомив студентів із продукцією організації, звернув увагу на особливості застосування сільськогосподарських машин у технологіях рослинництва та наголосив на відповідальності молодих людей у навчанні та розвитку інженерних здібностей, адже обраний ними фаховий напрямок наразі досить перспективний на ринку праці. Про функціонування сучасних систем захисту рослин студенти дізналися від доцента кафедри сільськогосподарських машин та системотехніки імені академіка П.М. Василенка Бориса Онищенка.
 
Пікантні особливості сучасних комбайнів перед першокурсниками широко розкрив продукт-менеджер компанії New Holland Євген Лабецький. Фахівець професійно окреслив будови роторного комбайна New Holland СR -8.90 та барабанного комбайна New Holland СН -7.70 розповів про агротехнічні вимоги до молотильних апаратів, сучасні підходи до вдосконалення підбарабання, соломотрясів та жниварок збиральних машин.
 
Варто підкреслити, що в режимі feedback, на отриману інформацію у студентів було багато запитань до фахівців. Зокрема, їх цікавили регулювання протирізальних пластин кукурудзяних жниварок під різний об’єм збиральної маси, регулювання молотильного апарату при роботі комбайна на схилах, налаштування колії проходу і висоти розміщення штанг обприскувачів, технології Strip-Till та No-Till. Цей показник підтверджує вірність прийнятого рішення про участь у заході саме першокурсників і слугує взірцем якісного впливу дійства на розкриття потенціалу майбутніх інженерів.
 
 
За відгуками студентів, вони відчули середовище інженерії і намітили вектор подальшого фахового зростання. Висловлюємо слова вдячності керівництву НУБіП України за можливість відвідати потужну прикладну демонстрацію здобутків інженерної галузі, а молодим людям бажаємо цілеспрямованості, активності і високих звершень в обраному напрямку розвитку.
 
 
Ігор Сівак,
доцент кафедри сільськогосподарських машин і
системотехніки імені академіка П.М. Василенка,

наставник академічної групи АІ 2403 


Регіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook