Викладачі кафедри лісівництва отримали новий досвід
Міжнародний інститут прикладного системного аналізу спеціалізується на міждисциплінарних дослідженнях, що пов’язані з оцінюванням, плануванням і управлінням ресурсами, з метою формування політичних рішень, спрямованих на зменшення впливу людини на навколишнє середовище, підвищення стійкості природних і соціально-економічних систем та сприяння досягненню цілей сталого розвитку.
Міжнародне стажування, яке відбулося за рахунок гранту від IUFRO, тривало впродовж трьох місяців на базі IIASA в межах робочої групи Agriculture, Forestry, and Ecosystem Services (AFE) та програми Biodiversity and Natural Resources (BNR) під керівництвом головного дослідника Флоріана Кракснера (Florian Kraxner). Дана дослідницька група спеціалізується на розробці сучасних методів моделювання задля кращого розуміння та ефективного управління природними екосистемами різного рівня – від регіональних до глобальних.
Робота, виконана в межах IIASA, була направлена на поглиблення знань в сфері геоінформаційних технологій та їх подальше застосування з метою проведення актуальних досліджень в галузі лісового господарства. Для розробки легкоповторюваного підходу, який здатний надавати оновлену інформацію про стан лісів у регіоні, було використано наступні технологічні інструменти: Google Earth Engine (GEE), QGIS, ArcGIS.
Повноцінне застосування даних програм у процесі проведення дослідження стало можливим завдяки постійним науковим консультаціям дослідників IIASA: Дмитра Щепащенка, Анатолія Швиденка, Hyun-Woo Jo, та Віктора Миронюка з Національного університету біоресурсів та природокористування України.
На даний момент триває робота над написання наукової статті, де буде представлено оцінку втрат депонованого вуглецю на основі повидільної таксаційної характеристики лісів, що буде надана ВО «УКРДЕРЖЛІСПРОЕКТ», і, зокрема, представлене порівняння з уже отриманими даними відповідно до Climate Change Initiative (CCI) Biomass map.
Марина Лакида
доцент кафедри лісівництва