На базі НУБіП українські вчені розглянули сучасний стан та перспективи розвитку наукових досліджень у рибогосподарських водних об’єктах країни

15 вересня 2023 року
  На базі НУБіП, з ініціативи Державного агентства меліорації та рибного господарства України, пройшов представницький круглий стіл на тему «Сучасний стан та перспективи розвитку наукових досліджень у рибогосподарських водних об’єктах України». До його роботи долучилися також представники МінАПК, мережі НДІ НААН України. І, звісно, науковці нашого факультету тваринництва та водних біоресурсів, який, власне, в силу своєї популярності та фаховості і став майданчиком, де зібралися освітяни з багатьох закладів освіти, що спеціалізуються у підготовці спеціалістів з рибної галузі, громадські активісти та інші.

  Йшлося про сучасний стан справ у галузі рибного господарства України, пріоритетні напрями досліджень, наукові засади здійснення діяльності в сфері аквакультури та промислового рибальства, сталого використання водних біоресурсів у Азово-Чорноморському басейні (бо це не внутрішнє російське море, як це намагається представити рф) та Світовому океані, наукові дослідження у внутрішніх рибогосподарських водних об’єктах та їх застосування у рибництві та рибальстві.

  Відбулось обговорення нагальних проблем наукового забезпечення галузі. При цьому значна увага приділялась особливостям нормативно-правового забезпечення науково-дослідних ловів, їх уніфікації з методиками досліджень в Європейському Союзі, забезпеченню належного фінансування та достовірності статистичної інформації з вилову цінних промислових видів риб та інших гідробіонтів. Також проаналізовано сучасний стан вітчизняного рибного господарства під час воєнної агресії рф, шляхи подолання негативних наслідків та забезпечення продовольчої безпеки держави, Зокрема, було підтверджено курс на розвиток аквакультури, штучного відтворення рибних запасів та сталого рибальства у внутрішніх водах України.

  Заступник міністра аграрної політики та продовольства Віталій Головня наголосив на важливості розбудови незалежної вітчизняної рибогосподарської науки, наявних можливостей щодо її фінансування та кадрового забезпечення. Це, зокрема, здійснюється на високому рівні в Національному університеті біоресурсів і природокористування України.

  До озвученої тематики з ґрунтовними доповідями долучилися директор департаменту організації використання водних біоресурсів, аквакультури та наукового забезпечення Держрибагентства Володимир Вовкотруб і його заступник Олексій Ногарев, в.о. директора ДП «Інститут рибного господарства та екології моря» Костянтин Дем'яненко, завідувач відділу Інституту рибного господарства НААН України Ігор Бузевич, т.в.о. голови Держрибагенства Ігор Клименок та інші.

 

 

  У обговорені активну участь взяли учасники круглого столу завідувач кафедри аквакультури Віталій Бех, директори НДІ мережі НААНУ – Інституту рибного господарства Ігор Грициняк, та Інституту гідробіології Сергій Афанасьєв, голова ГО «Рибалки України» і Андрій Неліпа та інші.

 

 

  А завершальним штрихом круглого столу стало відвідування його учасниками навчально-науково-виробничої лабораторії водних біоресурсів та аквакультури однієї з родзинок НУБіП України.

Пресслужба
 

Регіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook