Захист виробничої практики бакалаврів і магістрів спеціальності 207 «Водні біоресурси та аквакультура»

24 червня 2023 року
  На факультеті тваринництва та водних біоресурсів пройшла атестація бакалаврів і магістрів спеціальності 207 «Водні біоресурси та аквакультури» за підсумками проходження виробничої практики.
  Виробнича практика – це шлях набуття студентами практичних професійних навичок в галузі аквакультури, іхтіологічних досліджень, охорони гідробіоресурсів й водних екосистем. На виробничій практиці студенти безпосередньо беруть участь у виробничих процесах на базі рибницьких господарств, риболовецьких і рибопереробних підприємств, підрозділах науково-дослідних установ і органів рибоохорони. І не зважаючи на складний воєнний період для всієї України бакалаври 3 курсу, 2 курсу скороченого терміну навчання та магістри першого року навчання знайшли можливість пройти виробничу практику на базі ННВЛ «Водних біоресурсів та аквакультури» НУБіП України, ННВЛ рибництва на базі ВСП НУБіП України «Немішаєвський фаховий коледж», ПП «Науково-виробниче сільськогосподарське підприємство «Бестер», ДП «Рибоводний форелевий завод «Лопушно», приватно-орендне сільськогосподарське підприємство «Голуба нива», ТОВ «Аква Систем Органік», в структурних адміністративних підрозділах Державного агентства меліорації та рибного господарства, а також в багатьох інших рибогосподарських підприємствах.
 
  Захисти звітів з виробничої практики проходили в змішаному форматі протягом декількох днів. Студенти ділилися враженнями від проходження практики на господарствах різних форм власності й захоплено доповідали про роботу на водоймах, роботу з живими об’єктами вирощування – короповими, рослиноїдними рибами, лососевими, осетровими. Зокрема, ДП «Рибоводний форелевий завод «Лопушно» робить значний внесок в збереження аборигенних видів риб в річках Карпат – струмкової форелі, дунайського лосося, європейського харіуса, займаючись відтворенням цих цінних видів риб й зариблюючи ними річки. А усі технологічні операції з підготовки до відтворення, отримання статевих продуктів від плідників, інкубацію ікри цінних видів риб студенти проводили разом з співробітниками, а деякі маніпуляції – самостійно.
  Надзвичайно цікаво проходила виробнича практика на підприємстві ТОВ «Аква Систем Органік» з вирощування кларієвого сома. Студенти фактично освоїли усі операції з вирощування цієї цінної риби в умовах УЗВ – підготовку басейнів до вирощування риби, годівлю, контроль за умовами середовища й вилов товарної риби.
  Великий інтерес у студентів викликала практика на базі ННВЛ «Водних біоресурсів та аквакультури» НУБіП України, де студенти самостійно працювали з коропами Кої, іншими декоративними видами, які наразі представляють комерційний інтерес в бізнесових осередках. Такі фахівці високо цінуються на ринку праці.
  А виробнича практика на базі приватно-орендного сільськогосподарського підприємства «Голуба нива» проходила з традиційним об’єктом вирощування в Україні – коропом. Його відтворення господарство проводить природним шляхом, але це вимагає не меншої уваги до умов вирощування, догляду ставів і плідників, личинок і молоді риб. Студенти на практиці отримали безцінний досвід з тонкощів відтворення коропа.
  А як обійти увагою виробничу практику на НВВЛ рибництва кафедри аквакультури, що знаходиться в Немішаєво. Студенти самостійно проводили облови ставів, сортування риби, посадку її на вирощування, пакування у спеціальну тару для продажу в інші господарства. Під керівництвом фахівців студенти проводили відтворення коропа – стимулювання плідників для отримання статевих продуктів, відціджування знеклеювання й запліднення ікри, завантаження апаратів для інкубації ікри, спостерігали за «народженням» личинок. Це надзвичайно тонкі маніпуляції, які потребують теоретичних знань з біології відтворення, онтогенезу й безумовно професіоналізму.
  За підсумками заслуховування звітів можна зробити висновок, що виробнича практика – це важлива й невід'ємна частина навчального процесу, яка закріплює й поглиблює теоретичні знання й додає практичних навичок майбутнім фахівцям рибогосподарської галузі. А однією з пріоритетних вимог потенційних роботодавців є професійна компетентність працівника. І саме проходження виробничої практики дозволяє студентам освоїти технологічні прийоми в процесах відтворення риб, підрощуванні молоді, санітарно-профілактичні обробці, оцінити рівень своїх компетентностей, а викладачам визначити необхідність коригування освітніх програм в процесі навчання.

  Бажаємо студентам наснаги й наполегливості в оволодінні теоретичними знаннями й практичними навичками, успішної кар’єри в рибогосподарській галузі України.

 
Наталія РУДИК-ЛЕУСЬКА,
завідувач кафедри гідробіології та іхтіології
Меланія ХИЖНЯК,

доцент кафедри гідробіології та іхтіології 


Регіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook