Спортивне орієнтування


Заняття проводить - Пархоменко В’ячеслав Кузьмович (з 1996 року)

   

Контактна інформація: тел. 527-85-21

Eлектронна пошта: [email protected]

Посада: старший викладач кафедри фізичного виховання

Звання: заслужений тренер України зі спортивного орієнтування, майстер спорту СРСР зі спортивного орієнтування, майстер спорту України зі спортивного орієнтування, тренер вищої категорії зі спортивного орієнтування, суддя зі спорту національної категорії

Особисті досягнення: 3 місце - на чемпіонаті світу зі спортивного орієнтування на лижах серед майстрів в категорії М40 (03.1999 м. Санкт-Петербург, Росія), на чемпіонатах України зі спортивного орієнтування за 1992-2015 роки завоював 97 медалей (63 золотих, 26 срібних, 8 бронзових) серед дорослих та ветеранів з орієнтування бігом, на лижах, на велосипедах, учасник чемпіонатів, кубків СРСР з орієнтування на лижах, член збірних команд: України, української і центральної ради "Динамо", кращий спортсмен України з орієнтування на лижах у 1990-их роках, єдиний спортсмен в Україні призер чемпіонатів світу, Європи з орієнтування на лижах, в різні роки виконував обов`язки старшого тренера збірних команд України зі спортивного орієнтування на лижах юніорської та дорослої, студентської збірної команди.

 Методичні матеріали зі спортивного орієнтування

Інформація про діяльність

Розклад занять: середа 16:20 - навчальна дистанція на місцевості (вересень-жовтень, березень-травень), субота, неділя - виїзди у лісові масиви міста Києва і Київської області на тренувальні дистанції і участь у міських, всеукраїнських змаганнях.

Керівники університету звертають увагу на збільшення кількості студентів, які б займались в університеті різними видами спорту у тому числі і спортивним орієнтуванням. Протягом навчального року 300-400 студентів НУБіП України навчаються засадам орієнтування на місцевості під час практичних занять з фізичного виховання під керівництвом викладача кафедри фізичного виховання В'ячеслава Пархоменко.

5-9 листопада 2018 року проведені змагання "Тиждень орієнтування" на дистанції мікроспринту. Стаття про змагання: Студенти НУБіП України вчаться орієнтуватися на місцевості . Фото студентів на дистанції і карта змагань:

З 2014-2015 навчального року кафедра фізичного виховання започаткувала навчання студентів 1 - 2 курсів засадам різних видів спорту під час практичних занять з фізичного виховання. Спеціалізацію спортивне орієнтування зі студентами проводять 2 викладача В.К. Пархоменко і Д.В. Магльований. 4 тижня студенти різних факультетів разом з викладачими опановують засади орієнтування на місцевості на прилеглих до навчального корпусу №9 лісових масивах (Голосіївський парк, Національний виставковий центр, Голосіївський ліс), а на п`ятому тижні самостійно долають дистанцію спортивного орієнтування "за вибором - зірочка" на території Голосіївського парку за навчальним корпусом №4.

За такою методикою під керівництвом викладачів кафедри фізичного виховання у березні-квітні і жовтні-листопаді 2015, 2016 років в НУБіП України опанували засади орієнтування на місцевості і самостійно подалали дистанцію зі спортивного орієнтування більше 800 студентів 1-2 курсів різних факультетів. Протоколи змагань "Тиждень спортивного орієнтування" розміщені в розділі Протоколи змагань

На фото В`ячеслав Пароменко проводить заняття зі спортивного орієнтування з групою студентів на території Голосіївського парку:

 

Для організації таких навчальних занять розроблені конспекти кожного заняття, підготовлені навчальні плакати зі спортивного орієнтування, підготовлено методичний посібник для самостійних занять студентів зі спортивного орієнтування, частково відкореговані місцевості прилеглі до навчального корпусу №9, сплановані навчальні дистанції, підготовлено обладнання для дистанцій (контрольні пункти, засоби відмітки), надруковані кольорові спортивні карти трьох прилеглих лісових районів, придбані компаса на кожного студента на занятті, разроблені тести на знання умовних знаків спортивних карт, підгтоволені траси і дистанції для кожного заняття і останнього залікового заняття-змагання. 

 

НУБіП України оточують мальовничі лісові масиви Голосіївського лісу та Голосіївського парку з пересіченою місцевістю. У 2007 році на цій місцевості пройшли змагання чемпіонату світу зі спортивного орієнтування на трьох дистанціях: кваліфікація спринту, довга дистанція, естафета. Зразки карт навколо НУБіП України:

Здобутки секції

 • 20-22.09.2019 р., м. Київ - чемпіонат України зі спортивного орієнтування (дорослі, юніори, юнаки, спринтерські дистанції), Кубок України (етапи, фінал) (бігом, ІІІ-IV ранг) 2 місце у групі Ч21Е на короткій дистанції,  3 місце в естафеті зайняв Євгеній Бриндак - студент факультету конструювання та дизайну. Стаття про змагання (https://nubip.edu.ua/node/64107).

 • 1 місце у групі Ж21А на короткій дистанції зайняла  Олександра Пархоменко - аспірантка за спеціальністю теорія та методика навчання,

 • 1 місце у групі Ч60 на короткій дистанції зайняв В'ячеслав Пархоменко - ст.викладач кафедри фізичного виховання гуманітарно-педагогічного факультету.

 • 24-26.05.2019 р., м. Київ - етапи кубку України, всесвітні рангові змагання, всеукраїнські змагання "Кубок столиці 2019". За підсумками трьох днів змагань у групі Ч21Е 2 місце зайняв Євгеній Бриндак, студент факультету конструювання та дизайну, член юніорської збірної команди України, кандидат у майстри спорту України зі спортивного орієнтування, у групі Ж21 1 місце зайняла  Олександра Пархоменко, аспірантка гуманітарно-педагогічного факультету, майстер спорту України зі спортивного орієнтування. Стаття про змагання (https://nubip.edu.ua/node/61550). 

 • 6-7.04.2019 р., м. Київ - чемпіонат м. Києва зі спортивного орієнтування на окремих дистанціях (бігом) 1 місце чоловіча еліта - Євгеній Бриндак, студент факультету конструювання та дизайну, 1 місце жіноча еліта - Олександра Пархоменко, аспірантка гуманітарно-педагогічного факультету, 1 місце серед ветеранів 55 років і старше - В’ячеслав Пархоменко, старший викладач кафедри фізичного виховання гуманітарно-педагогічного факультету. Стаття про змагання (https://nubip.edu.ua/node/59234 )

 • 28-29.03.2019 р., м. Трускавець - особистий чемпіонат  України (дорослі, юніори, юнаки, ветерани) зs cпортивного орієнтування (бігом) (ІІІ-IV ранг) 2 місце на дистанції спринту - Євгеній Бриндак, студент факультету конструювання та дизайну, 3, 2, 1 місця - В’ячеслав Пархоменко, старший викладач кафедри фізичного виховання гуманітарно-педагогічного факультету. Стаття про змагання (https://nubip.edu.ua/node/58954 )

     

    

 

 

 • Сильніші спортсмени секції за 2016-2017 навчальний рік взяли участь у восьми чемпіонатах та кубках України зі спортивного орієнтування з різних видів орієнтування (бігом, на велосипедах, на лижах, трейл-орієнтування) на різних дистанціях, двох чемпіонатах України зі спортивної радіопеленгації і спортивного радіоорієнтування.
 • Міжнародні легкоатлетичні змагання “Wizz Air Kyiv Marathon“ - київський марафон (19.10.2016, м. Київ) - 3 місце на дистанції 21 км – Олександра Пархоменко в категорії 18-29 років, 5 місце в загальному заліку;

 •  29 жовтня 2016 року (субота) - майстар-клас зі спортивного орієнтування 

Кафедра фізичного виховання запрошує всіх бажаючих на серію майстер-класів

    

 

 

11 травня 2016 року - вперше у світі відзначали "Всесвітній день спортивного орієнтування" (WOD - world orienteering day). В цей день в багатьох країнах світу пройшли змагання з різних видів орієнтування для різних груп спортсменів: дітей, дорослих, ветеранів, здорових, людей з різними вадами у здоров`ї (з вадами слуху, опорно-рухового апарату, незрячих). Сайт заходу дивитись тут.

 

 11 травня 2016 року Всесвітній_день_орієнтування.pdf - бюлетень з інформацією про різні види орієнтування у світі: орієнтування на байдарках, орієнтування для незрячих спортсменів, нічне орієнтування, орієнтування у приміщеннях і т.п.

 

  

Історія розвитку спортивного орієнтування в університеті

Змагання з орієнтування на місцевості входили до програми змагань з туризму серед збірних команд студентів університету ще у 60-ті - 80-ті роки минулого сторіччя, здебільше проводились змагання з нічного орієнтування за вибором. Команди факультетів виїжджали до Жорнівського лісництва або берег річки Ірпінь на 3 доби, де розбивали наметові табори і проводили змагання з різних видів пішохідного туризму і конкурсів.

У кінці 70-тих років минулого сторіччя в Радянському Союзі орієнтування на місцевості відокремилось у самостійний вид спорту. В НУБіП України заняття з орієнтування на місцевості проводились як зі студентами під час практичних навчальних занять з фізичного виховання, так і у додатковий позанавчальний час туристичним клубом УСГА "Барс" ще з 1970-их років, кращі студенти-спортсмени брали участь у чемпіонатах, кубках України та СРСР. Секція спортивного орієнтування в університеті почала працювати з приходом на роботу до кафедри фізичного виховання В.К. Пархоменка (з 1989 року), першою студенткою-спортсменкою, яка регулярно активно тренувалась і виступала у змаганнях зі спортивного орієнтування була Валентина Неділя (економічний факультет).  До 2001 року змагання зі спортивного орієнтування проводились в програмі спартакіади студентів університету з туризму, як один з трьох видів (туристична полоса перешкод, орієнтування на місцевості, туристичні конкурси). З 2001-2002 навчального року змагання зі спортивного орієнтування стали проводитись як окремий вид спорту за програмою Спартакіади студентів університету, термін змагань - травень місяць.

 


Досягнення секції 

 За період роботи в секції було підготовлено: 1 заслужений майстер спорту України, 3 майстри спорту України міжнародного класу, 11 майстрів спорту України, 17 членів національної збірної команди України зі спортивного орієнтування, радіоспорту, зимового поліатлону.

 

За роки незалежності України звання майстер спорту України зі спортивного орієнтування присвоєно 7 спортсменам секції:

 • Андрію Андреєву - 1998 рік, студенту факультету лісового і садово-паркового господарства (1998-2002);
 • Валентині Неділі - 1999 рік, студентці економічного факультету (1995-2000);
 • Людмилі Скализі - 2003 рік, студентці факультету електрифікації і автоматизації сільського господарства (2000-2005) аспіранту кафедри (2005-2008);
 • Ользі Слутій - 2007 рік, студентці факультету захисту рослин (екології і біотехнології) (2004-2009);
 • Олені Пітірімовій - 2008 рік, студентці факультету садово-паркового господарства та ландшафтної архітектури (2007-2012);
 • Олександрі Пархоменко - 2012 рік, студентці факультету енергетики і автоматики (комп`ютерних наук та економічної кібернетики) (2006-2011), педагогічного факультету (2011-2012), аспірант кафедри соціальної педагогіки та інформаційних технологій в освіті;
 • і тренеру секції В.К. Пархоменку (1996).

12 спортсменів секції в різні роки були включені до складу національної збірної команди України, це додатково до перелічених вище спортсменів, серед них майстри спорту України:

 • Вікторія Плохенко - студентка факультету садово-паркового господарства та ландшафтної архітектури (2000-2006), педагогічного факультету (2011-2012);
 • Мар`яна Кицман - студентка факультету захисту рослин (екології і біотехнології) (2004-2008);
 • Олена Федоровська - студентка факультету аграрного менеджменту (2000-2005);
 • Михайло Андреєв - студент агрономічного факультету (1998-2000);
 • кандидат у майстри спорту України Олексій Ведмецький - студент факультету захисту рослин (2000-2005).

          Перелічені вище спортсмени є багаторазовими учасниками чемпіонатів Європи і світу серед юнаків і дівчат, юніорів, дорослих, чемпіонатів світу серед студентів, призерами багатьох міжнародних змагань в багатьох країнах Європи, чемпіонатів України, Універсіад України, чемпіонатів України серед студентів зі спортивного орієнтування.

За 2001-2015 роки спортсмени секції зі спортивного орієнтування на всеукраїнських змаганнях серед студентів: Універсіадах України, Спортивних студентських іграх України, чемпіонатах України серед студентів ВНЗ ІІІ-ІV рівня акредитації, завоювали 38 медалей в особистому заліку (14 золотих, 8 срібних, 16 бронзових), ще 12 медалей студенти університету завоювали в естафетних змаганнях в складі збірних команд студентів Київської області, міста Києва, Національного аграрного університету України, команда НУБіП України 6 разів ставала призером цих змагань в командному заліку серед усіх більше 300 ВНЗ України ІІІ-ІV рівня акредитації.

За 1997-2015 роки 17 спортсменів секції на чемпіонатах України  зі спортивного орієнтування завоювали 299 медалей (150 золотих, 101 срібну, 48 бронзових).

 

Результати спортсменів секції на всеукраїнських змаганнях

 

 • 2016.10.14-16 м.Київ - чемпіонат України серед студентів зі спортивного орієнтування. В особистому заліку три медалі завоювала Олександра Пархоменко, аспірант кафедри соціальної педагогіки та інформаційних технологій в освіті, 1 місце на середній дистанції, 2 місце на дистанції спринту, 3 місце на довгій дистанції. В командному заліку НУБіП України посів 7 місце. В змаганнях взяли участь 36 спортсменів, які представляли 10 ВНЗ України з 6 областей і міста Києва.
 • 2016.03.31-04.03 м.Цюрупінськ Херсонської обл. - особистий чемпіонат України (дорослі, юніори, юнаки, ветерани) зі спортивного орієнтування. 7 місце на довгій дистанції, 9 місце на спринтерській дистанції - Ярослав Матвієнко студент факультету тваринництва та водних біоресурсів по групі Ч20 (юніори); 11 місце на довгій дистанції,11 місце на скороченій дистанції - Станіслав Матвієнко студент факультету тваринництва та водних біоресурсів по групі Ч20 (юніори):

 • 2015.10.17-19 м.Київ XVІI всеукраїнські змагання зі спортивного орієнтування, присвячені пам'яті Героя Радянського Союзу Олега Оніщука - 3 місце О. Пархоменко в групі Ж21А, 1 місце В.К. Пархоменко в групі Ч55, 8 місце С. Матвієнко студент 3 курсу факультету тваринництва та водних біоресурсів в групі Ч20, 35 місце Д.В. Магльований в групі Ч21А Фото з нагородження:

 • 2015.05.16-17 м.Цурюпінськ Херсонської обл. - Чемпіонат України зі спортивного  орієнтування, рогейн (6 годин) - 1 місце серед юніорів зайняла команда м.Києва в складі Ярослава і Станіслава Матвієнка студентів 2 курсу факультету тваринництва та водних біоресурсів;
 • 2014.10.17-19 м. Українка Київської обл. - Чемпіонат України з багатоборства зі спортивного  орієнтування (бігом), Кубок України (9-10 етапи, спринт - 6 етап), XVI змагання зі спортивного орієнтування, присвячені пам'яті Героя Радянського Союзу Олега Оніщука. В змаганнях брали участь 6 спортсменів університету, кращі результати: Олександра Пархоменко - 2 місце в багатоборстві (2 місце на середній дистанції, 2 місце на довгій дистанції, 1 місце на дистанції спринту), група Ж21АВ.К. Пархоменко - 1 місце в багатоборстві (1 місце на середній дистанції, 2 місце на довгій дистанції, 1 місце на дистанції спринту), група Ч55; Ярослав Матвієнко - 22 місце в багатоборстві, група Ч18; Станіслав Матвієнко - 25 місце в багатоборстві, група Ч18; Юля Устименко - 20 місце в багатоборстві, група Ж18. Фото зі змагань.

Черга на реєстрацію учасників у 1 день змагань в м. Українка (отримання стартового номеру і електронної картки для відмітки). У змаганнях брали участь 732 спортсмена у 39 вікових категоріях від 10 років до 80 років, які представляли 29 команд з 22 областей України та АР Крим. На змаганнях не було представників Чернігівської, Житомирської та Тернопільської областей. Така кількість спортсменів, та ще й у тяжкі для України часи, недосяжна для більшості чемпіонатів України з різних видів спорту! Сайт змагань: http://onischuk-cup.kiev.ua/2014/

Мальовнича осінь у київських лісах. Змагання у лісовому масиві Нові Безрадичи:

Фініш В. Пархоменка, який зайняв в цей день змагань 2 місце у своїй віковій групі:

Карта 2 дня змагань "Безрадичи":

Нагородження в місті Українка призерів змагань в групі Ч/Ж 21А. 2 місце зайняла О. Пархоменко. Спортсмени отримували нагороди у чемпіонаті України і, паралельно, у XVI змаганнях зі спортивного орієнтування, присвячентих пам'яті Героя Радянського Союзу Олега Оніщука. Під час нагородження учасників змагань вітали артисти, співаки, танцювальні колективи, мер міста Українка

Нагородження призерів в групі Ч/Ж 55. Серед чоловіків 1 місце зайняв В`ячеслав Пархоменко, серед жінок - Тетяна Божко, президент федерації спортивного орієнтування України:

Після трьох днів змагань у прохолодну погоду спортсмени втомлені, але задоволені від виконаної важкої роботи, очікування результатів спортивної боротьби із суперниками, спілкування з природою та друзями:

 • 2014.10.04-05 м. Київ - ІІ відкриті змагання зі спортивного орієнтування Kiev OPEN: Олександра Пархоменко - 2 місце на дистанції спринту, 3 місце на середній дистанції, 2 місце за сумою двох стартів, група W21Е; В.К. Пархоменко - 2 місце на дистанції спринту, 2 місце на середній дистанції, 2 місце за сумою двох стартів, група Ч50; сайт змагань: kievopen.com.ua Фото зі змагань:

           

 • 2014.09.26-28 м. Київ - Чемпіонат України з багатоборства зі спортивного орієнтування (на велосипедах), Кубок України (12-13 етапи):   Олександра Пархоменко, група Ж21Е, 3 місце на дистанції спринту, 2 місце на середній дистанції, 1 місце надовгій дистанції, 2 місце в багатоборстві; В.К. Пархоменко, група Ч55, 2 місце на дистанції спринту, 3 місце на середній дистанції, 1 місце надовгій дистанції, 2 місце в багатоборстві. Карта змагань:

Фото зі змагань. Підготовка до старту:

На дистанції Олександра Пархоменко:

На дистанції В`ячеслав Пархоменко. Спортсмени закріплюють карту змагань хто як може, проте продаються і зручні планшети для кріплення карти на рулі велосипеда. О. Пархоменко використала планшет для орієнтування на лижах, В. Пархоменко - планшет для радіопеленгації:

А хтось карту тримає і так... просто в руках, тоді для орієнтування на місцевості доводиться часто зупинятись по дистанції - втрачається багато часу:

Загальний старт на довгій дистанції груп еліти серед чоловіків і жінок:

Не завжди вдається долати дистанцію НА велосипеді, інколи треба і "санчата возити", і перешкоди долати або коли на крутих схилах виходить з ладу техніка, заклінюють колеса, як трапилось у Олександри на першій дистанції, доводиться ремонтувати велосипеди під час змагань:

Фініш О. Пархоменко на довгій дистанції, одразу за Олександрою фінішує переможець змагань серед чоловіків Артем Стрижак:

За регламентом змагань спортсмени мали долати за 2 дні три дистанції, і лише на третій довгій дистанції Олександрі Пархоменко вдалось виграти у більш титулованих, провідних спортсменок України з велоорієнтування з мінімальною перевагою, подолавши довгу дистанцію довжиною більше 20 км по крутих схилах Головієва і Корчуватого за 2 години 33 хвилини 27 секунд! Справжній веломарофон:

Перше місце на довгій дистанції виборов і В.К. Пархоменко в групі Ч50:

Нагородження у багатоборстві (за сумою трьох дистанцій) Олександра Пархоменко зайняла 2 місце серед жінок, В.К. Пархоменко зайняв 2 місце серед ветеранів 50 років і старших:

Спортсмени НУБіП України, призери чемпіонату України з орієнтування на велосипедах 2014 року. У змаганнях з велоорієнтування бажали взяти участь і інші студенти-орієнтуванльники, проте інвентар в університеті відсутній і місця для велобази немає...

Наймолодші майбутні учасники змагань з велоорієнтування...

 • 2014.04.25-27 м. Черкаси - Чемпіонат України зі спортивного орієнтування на окремих дистанціях (бігом). 1 місце в складі команди міста Києва серед дорослих зайняли Юля Устименко - студентка факультету лісового і садово-паркового господарства та Роман Мальчик - студент факультету енергетики і автоматики. В особистому заліку Юля Устименко завоювала золоту медаль на довгій дистанції та дві срібні медалі на спринтерській і середній дистанціях, фото:

Команда НУБіП України на чемпіонаті України зі спортивного орієнтування, на фото: В.К. Пархоменко, Роман Мальчик, Ярослав Матвієнко - студент рибогосподарського факультету, Юля Устименко, Станіслав Матвієнко - студент рибогосподарського факультету, А.В. Дудін - перший тренер Ярослава і Станіслава:

В особистому заліку В.К. Пархоменко зайняв 3 місце на короткій дистанції, 2 місце на середній дистанції, 1 місце на довгій дистанції серед ветеранів:

На дистанції Станіслав Матвієнко:

 • 2013.12.21-22 м. Кролевець Сумської області - чемпіонат України з орієнтування на лижах. Олег Дердійчук студент факультету аграрного менеджменту зайняв 2 місце в командному зіліку в складі команди міста Києва та 8 місце на середній дистанції в заданому напрямку, 12 місце на короткій дистанції в заданому напрямку в групі Ч20 (юніори). Фото зі змагань:

В.К. Пархоменко на цих змаганнях (на чемпіонаті України серед ветеранів 2013.12.21-22) зайняв 1 місце на короткій дистанції в заданому напрямку в групі Ч50, 1 місце на середній дистанції в заданому напрямку в групі Ч35 та 2 місце в командному зіліку в складі команди ветеранів міста Києва

 • 2013.10.31-11.03 м. Алушта АР Крим - міжнародні змагання зі спортивного орієнтування "Крымские каникулы 2013". За сумою чотирьох днів змагань 3 місце - зайняв Ярослав Матвієнко - студент рибогосподарського факультету, група Ч18Б, 4 місце - зайняв Станіслав Матвієнко - студент рибогосподарського факультету, група Ч18Б, 5 місце - зайняв В.К. Пархоменко, група Ч50. Під час змагань відбулась екскурсія на Таракташську тропу - одне з найвидовищних місць Криму, фото:


 

 

Кращі командні результати спортсменів секції

 • 2010.10.28-31 м. Алушта АР Крим - 2 місце команда НУБіП України - чемпіонат України серед студентів ВНЗ ІІІ-ІV рівня акредитації. Склад команди НУБіП України: Ольга Слута (на окремих дистанціях в особистому заліку зайняла перші місця на усіх трьох дистанціях), Олександра Пархоменко (2 місце - середня дистанція, 2 місце - подовжена дистанція), Олена Пітірімова (3 місце - спринт, 3 місце - середня дистанція, 3 місце - подовжена дистанція):

 

 • 2010.03.20-22 м. Цюрупінськ Херсонської обл. - 5 місце команда НУБіП України - чемпіонат України серед студентів ВНЗ ІІІ-ІV рівня акредитації. За команду НУБіП України виступали двоє спортсменів: Олена Пітірімова і Ольга Слута, яка в особистому заліку зайняла перші місця на усіх трьох дистанціях (дистанція за вибором, середня дистанція, довга дистанція в заданому напрямку):

 • 2008.06.05-08 м. Лубни - 2 місце команда університету (НАУ) - І студентські спортивні ігри ВНЗ України ІІІ-ІV рівня акредитації зі спортивного орієнтування (орієнтування бігом).  На фото команда НАУ срібний призер змагань в трьохетапній естафеті серед жіночих команд: Олександра Пархоменко, Олена Пітірімова, Ольга Слута:

 • Ольга Слута  на індивідуальних дистанціях Ігор завоювала ще 3 медалі: 1 місце - спринт, 1 місце - довга дистанція,  3 місце - середня дистанція і стала кращою спортсменкою цих змагань:

 • 3 місце на довгій дистанції зайняла Олена Пітірімова:

 • 2007.04.21-24 м. Алушта АР Крим - 3 місце команда університету (НАУ) - VIІI літня Універсіада України серед ВНЗ ІІІ-ІV рівня акредитації зі спортивного орієнтування. Склад команди НУБіП України: Ольга Слута (1 місце - коротка дистанція, 2 місце - естафета в складі команди міста Києва, 2 місце - довга дистанція), Олександра Пархоменко (2 місце в естафеті в складі команди міста Києва), Олексій Ведмецький (1 місце - естафета в складі команди міста Києва, 2 місце  середня дистанція, 3 місце - коротка дистанція);
 • 2006.05.19-21 м. Алушта АР Крим - 1 місце в складі команди міста Києва на чемпіонаті України серед студентів ВНЗ ІІІ-ІV рівня акредитації зайняли студенти НУБіП України: Ольга Слута (в особистому заліку зайняла 2 місце на короткій і середній дистанції, 3 місце на довгій дистанції), Вікторія Плохенко, Олексій Ведмецький (2 місце - коротка дистанція, 3 місце - довга дистанція);
 • 2005.04.23-25 м. Калуш Івано-Франківської обл. - 4 місце команда університету - VII літня Універсіада України серед ВНЗ ІІІ-ІV рівня акредитації зі спортивного орієнтування. Збірна команда студентів Київської області складалась з 7 студентів Національного аграрного університету: Олексій Ведмецький (3 місце - середня дистанція), Мар`яна Кицман, Вікторія Плохенко, Ольга Слута, Олена Федоровська, Ольга Семак, Оксана Легінь. В естафетних змаганнях серед жіночих команд 2 місце зайняла команда університету в складі: Ольга Слута, Вікторія Плохенко, Мар`яна Кицман (на фото):

 • 2004.05.28-30 м. Київ - 6 місце команда НАУ - чемпіонат України серед студентів ВНЗ ІІІ-ІV рівня акредитації зі спортивного орієнтування. Склад команди: Вікторія Плохенко, Олена Федоровська, Ольга Семак, Юрій Коноваленко, Олексій Ведмецький (1 місце - середня дистанція, 3 місце - коротка дистанція) на фото:

 • 2003.05.13-16 м. Чернівці - 1 місце команда НАУ - VI літня Універсіада України серед ВНЗ ІІІ-ІV рівня акредитації зі спортивного орієнтування (орієнтування бігом). На фото старт  першого етапу чоловічої естафети:

 • 2002.04.19-21 м. Чернівці - 1 місце команда НАУ - чемпіонат України серед студентів ВНЗ ІІІ-ІV рівня акредитації зі спортивного орієнтування. Склад команди і кращі результати студентів на окремих дистанціях: Вікторія Плохенко (2 місце - надкоротка дистанція, 2 місце - середня дистанція, 3 місце - довга дистанція),  Олена Федоровська (3 місце - середня дистанція, 1 місце - довга дистанція), Андрій Андреєв (3 місце - довга дистанція), Олексій Ведмецький, Людмила Скалига. Головний суддя змагань - В.К. Пархоменко;
 • 2001.05.24-27 м. Суми - 3 місце команда НАУ в командному заліку серед ВНЗ за результатами 4-ох днів змагань - V літня Універсіада України серед ВНЗ ІІІ-ІV рівня акредитації. За команду Київської області виступали 4 студентів НАУ: Вікторія Плохенко, Олена Федоровська, Валентина Неділя, Андрій Андреєв. В особистому заліку 1 місце на класичній дистанції зайняла Вікторія Плохенко, чоловіча і жіноча команди зайняли 1 місця в естафетах. Тренер збірної команди Київської області - В.К. Пархоменко. На фото переможці жіночої естафети: Олена Федоровська, Юля Веліканова, Вікторія Плохенко, Галина Петренко:

 

Результати кращих спортсменів секції

 • Вікторія Плохенко:

Вікторія - випускник факультету садово-паркового господарства і ландшафтної архітектури (2006), випускник педагогічного факультету (2012), майстер спорту України зі спортивного орієнтування, член національної збірної команди України зі спортивного орієнтування (2001-2006), чемпіонка Європи серед юнаків і дівчат (23.06.2001 Чеська Республіка), учасник чемпіонатів світу, Європи серед юніорів, дорослих, чемпіонату світу серед студентів в складі збірної команди України, багаторазова призерка міжнародних змагань, за час навчання в університеті на чемпіонатах України зі спортивного орієнтування (орієнтування бігом) серед дівчат, юніорок, дорослих завоювала 39 медалей (17 - золотих, 14 - срібних, 8 - бронзових) на різних дистанціях (спринт, надкоротка, коротка, середня, довга, марафонська) в особистому заліку, в естафетах, в командному заліку в складі команди міста Києва і команди клубу спортивного орієнтування "Славутич", багаторазова призерка літніх Універсіад України зі спортивного орієнтування. Вікторія Плохенко - майстер спорту України міжнародного класу з радіоспорту, член національної збірної команди України з радіоспорту (спортивна радіопеленгація) (2008-2016), призер чемпіонатів світу зі спортивної радіопеленгації (2012 Сербія, 2014 Казахстан) на чемпіонатах України зі спортивної радіопеленгації за 2011-2013 роки зайняла 46 призових місць (16 - перших, 20 - других, 10 - третіх) у різних вправах: класичні дистанції з пошуку "лис" на діапазонах 144 МГц і 3,5 МГц, спринт, радіоорієнтування в особистому та командному заліку в складі збірної команди міста Києва. Результати виступів у спортивних змаганнях спортсменки розміщено в розділі Спорт/Протоколи змагань: рейтинги зі спортивної майстерності за навчальні роки. Більше інформації на сторінці  http://nubip.edu.ua/node/4567

 

 • Ольга Слута:

 

Ольга - випускник факультету екології і біотехнології (2004-2009), майстер спорту України зі спортивного орієнтування, член національної збірної команди України зі спортивного орієнтування (2003-2016), на чемпіонатах України зі спортивного орієнтування серед дівчат, юніорок, дорослих за 2005-2013 роки Ольга завоювала 28 медалей (14 - золотих, 9 - срібних, 5 - бронзових) у різних видах спортивного орієнтування (бігом, на лижах) на різних дистанціях (спринт, надкоротка, коротка, середня, довга, марафонська) в особистому заліку, в естафетах, в командному заліку в складі команди міста Києва і команди клубу спортивного орієнтування "Славутич".

 • Орієнтування бігом - Ольга  Слута багаторазова переможець і призер чемпіонатів України серед юніорок, дорослих, учасник чемпіонатів Європи, світу серед юніорів, дорослих, чемпіонату світу серед студентів в складі збірної команди України

Фініш Ольги Слутої на чемпіонаті світу на дистанції спринту:

Орієнтування на лижах - призерка чемпіонатів України, Всеукраїнських зимових спортивних ігор

 

 • Олександра Пархоменко:

 

Олександра - випускник факультету енергетики і автоматики (комп`ютерних наук та економічної кібернетики) (2006-2011), випускник педагогічного факультету (2012-2013)асистент кафедри комп`ютерних наук (з 09.2013 р.), аспірант кафедри методики навчання та керування навчальними закладами (з 09.2013 р.), майстер спорту України міжнародного класу з радіоспорту, член національної збірної команди України з радіоспорту (2008-2016), на чемпіонатах світу і Європи зі спортивної радіопеленгації, чемпіонатах Європи зі спортивного радіоорієнтування за 2007-2014 роки завоювала 36 медалей (17 - золотих, 17 - срібних, 8 - бронзових) на чемпіонатах України зі спортивної радіопеленгації за 2007-2014 роки зайняла 116 призових місць (67 - перших, 30 - других, 19 - третіх) у різних вправах: класичні дистанції з пошуку "лис" на діапазонах 144 МГц і 3,5 МГц, спринт, радіоорієнтування в особистому та командному заліку в складі збірної команди міста Києва.  Олександра Пархоменко - майстер спорту України зі спортивного орієнтування, член національної збірної команди України зі спортивного орієнтування (2004-2010), на чемпіонатах України зі спортивного орієнтування серед дівчат, юніорок, дорослих за 2006-2014 роки завоювала 48 медалей (18 - золотих, 18 - срібних, 12 - бронзових) у різних видах спортивного орієнтування (бігом, на лижах, на велосипедах) на різних дистанціях (спринт, надкоротка, коротка, середня, довга, марафонська) в особистому заліку, в естафетах, в командному заліку в складі команди міста Києва і команди клубу спортивного орієнтування "Славутич", учасник чемпіонатів світу, Європи серед юнаків і дівчат, юніорів, дорослих (2005-2012), чемпіонату світу серед студентів (2014) в складі збірної команди України. Результати виступів у спортивних змаганнях спортсменки розміщено в розділі Спорт/Протоколи змагань: рейтинги зі спортивної майстерності за навчальні роки. Більше інформації на сторінці  http://nubip.edu.ua/node/4565
 

 

 • Олена Пітірімова:

 

 

Олена - випускник факультету садово-паркового господарства і ландшафтної архітектури (2007-2012), майстер спорту України зі спортивного орієнтування, член національної збірної команди України зі спортивного орієнтування (2007-2014), на чемпіонатах України зі спортивного орієнтування серед дівчат, юніорок, дорослих за 2006-2013 роки завоювала 26 медалей (6 - золотих, 13 - срібних, 7 - бронзових) на різних дистанціях (спринт, надкоротка, коротка, середня, довга, марафонська) в особистому заліку, в естафетах, в командному заліку в складі команди міста Києва і команди клубу спортивного орієнтування "Славутич". Олена Пітірімова - майстер спорту України міжнародного класу з радіоспорту, на чемпіонатах світу і Європи зі спортивної радіопеленгації, чемпіонатах Європи зі спортивного радіоорієнтування за 2007-2012 роки завоювала 15 медалей (8 - золотих, 4 - срібних, 3 - бронзових). Результати виступів у спортивних змаганнях спортсменки розміщено в розділі Спорт/Протоколи змагань: рейтинги зі спортивної майстерності за навчальні роки. Більше інформації на сторінці  http://nubip.edu.ua/node/4566
 

 • Людмила Скалига:

Людмила - випускник факультету енергетики і автоматики сільського господарства (2000-2005), випускник аспірантури (2006-2009), майстер спорту України зі спортивного орієнтування, член націоанльної збірної команди України зі спортивного орієнтування (2003-2005), за 2003-2005 роки на чемпіонатах України зі спортивного орієнтування Людмила завоювала 8 медалей  (8 золотих,5 срібних) в особистому заліку, в естафетах, в командному заліку в складі команд міста Києва та клубу спортивного орієнтування "Славутич":

 • Орієнтування на лижах
 • 9 місце - чемпіонат світу серед юніорів з орієнтування на лижах в естафеті в складі збірної команди України;
 • 1 місце - чемпіонат України з орієнтування на лижах  на класичній дистанції, 2 місце в естафеті в складі команди міста Києва (27-28.12.2002 м. Новояворівськ Львівської обл.)
 • краща спортсменка України з орієнтування на лижах 2002 року:

 Людмила Скалига стартує на першому етапі естафети на І Всеукраїнських молодіжних зимових спортивних іграх:

Людмила Скалига відмічається на останньому КП (контрольному пункті) на І Всеукраїнських молодіжних зимових спортивних іграх:

Людмила Скалига переможець чемпіонату України серед студентів з орієнтування на лижах (2004.03.06 м. Київ):

 

 • Олена Федоровська:

 

Олена - випускник факультету аграрного менеджменту (2000-2005), майстер спорту України зі спортивного орієнтування, член національної збірної команди України зі спортивного орієнтування (1999-2004), за 2001-2004 роки на чемпіонатах України зі спортивного орієнтування Олена завоювала 15 медалей  (7 золотих, 3 срібних, 5 бронзових) в особистому заліку, в естафетах, в командному заліку в складі команд міста Києва та клубу спортивного орієнтування "Славутич":

 

 • Орієнтування бігом - Олена Федоровська учасник чемпіонату світу серед юніорів, чемпіонату світу серед студентів, багаторазова призерка чемпіонатів України, універсіад України, чемпіонатів України серед студентів:

 • Орієнтування на лижах - Олена Федоровська учасник чемпіонату світу серед юніорів, багаторазова призерка чемпіонатів України з орієнтування на лижах.

На фото Олена отримує естафету з першого етапу від Ніни Петрової на чемпіонаті України з орієнтування на лижах (2002.12 м. Новояворівськ Львівської обл.) команда Києва зайняла 3 місце в цих змаганнях:

Призери всеукраїнських змагань після фінішу малюють на суддівській карті шляхи руху по дистанції:

 

 • Валентина Неділя:

Валентина - випускник економічного факультету (1995-2000), майстер спорту України зі спортивного орієнтування, член національної збірної команди України зі спортивного орієнтування (1999, 2000), учасник чемпіонату світу зі спортивного орієнтування на лижах серед юніорів (1998), міжнародних змагань "Schweizer 6-Tage OL-99" (1999, Швейцарія), чемпіонка України з орієнтування на лижах, орієнтування бігом, за 1997-2000 роки на чемпіонатах України зі спортивного орієнтування Валентина завоювала 22 медалі  (12 золотих, 8 срібних, 2 бронзові) в особистому заліку, в естафетах, в командному заліку в складі команд міста Києва та клубу спортивного орієнтування "Славутич":

На фото Валентина Неділя на міжнародних шестиденних змаганнях "Schweizer 6-Tage OL-99" (1999.07 Швейцарія). В окремі дні змагання проходили в горах на висоті більше 2000 метрів над рівнем моря:

 

 • В.К. Пархоменко.
 • Орієнтування на лижах - 3 місце - чемпіонат світу серед майстрів (1999 Санкт-Петербург, Росія), багаторазовий чемпіон України серед дорослих та ветеранів, кращий спортсмен України з орієнтування на лижах у 1980-1990-их роках, член національної збірної команди України зі спортивного орієнтування (1997-2003):

 • Маунтенбайк-орієнтування (орієнтування на гірських велосипедах) - 1 місце - чемпіонат України серед ветеранів

 Старт першого етапу естафети на чемпіонаті України зі спортивного орієнтування (м. Київ, лісовий масив "Птахофабрика"):

 

 • Спортсмени секції спортивного орієнтування щорічно входять до трійки кращих спортсменів університету за результатами рейтингу зі спортивної майстерності, який підводиться в університеті з 2001 року. На фото нагородження кращих спортсменів на вечорі спортивної слави університету 17.12.2002 року О. Бондаренко (гирьовий спорт), О. Федоровська, В. Плохенко (спортивне орієнтування), нагородження проводили проректор університету В.П. Лисенко і завідувач кафедри фізичного виховання В.П. Краснов:

 • За успіхи у навчанні і спорті спортсмени секції спортивного орієнтування університету неодноразово нагороджувались подяками, цінними подарунками Голови Голосіївської районної у місті Києві державної адміністрації, Київського міського голови, Міністерства України у справах сім`ї, молоді та спорту:

 


Нагородження В.Плохенко за 3 місце на чемпіонаті України зі спортивного орієнтування (середня дистанція) 07.05.2012 м. Київ
Олег Дердійчук після фінішу на Чемпіонаті України з орієнтування на лижах 22.02.2013 р.
Нагородження В.К. Пархоменко за 1 місце на чемпіонаті України з орієнтування на лижах 02.2013 р. м. Чернігів
В.К. Пархоменко і В.Ж. Петров (м.Київ) - переможці чемпіонату України з орієнтування на лижах в естафеті, група Ч50. 02.2013
м. Чернігів - місце змагань Чемпіонату України з орієнтування на лижах 02.2013 року
м. Чернігів - місце змагань Чемпіонату України з орієнтування на лижах 02.2013 року
м. Чернігів - місце змагань Чемпіонату України з орієнтування на лижах 02.2013 року
Старовинна карта м. Чернігова
м. Чернігів - місце змагань Чемпіонату України з орієнтування на лижах 02.2013 року
Перевал Passo di Giau el. 2236 m команда університету в Італійських Альпах на шляху до чемпіонату світу серед юніорів 07.2009 р
Ольга Слута студентка факультету екології і біотехнології, одна з кращих спортсменок університету
Ольга Слута - майстер спорту України зі спортивного орієнтування
Ольга Слута - член збірної команди України зі спортивного орієнтування
Ольга Слута - підготовка до старту
Тренування О. Слутої на березі Тихого океату
Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015