- Головна
- Навчальна робота
- Освітня програма "Англійська мова та друга іноземна" (ОС "Бакалавр")
- Обговорення освітньої програми "Англійська мова та друга іноземна" (ОС "Бакалавр")
- Робочі програми, силабуси, електронні навчальні курси ОП "Англійська мова та друга іноземна" (ОС "Бакалавр")
- Освітня програма "Англійська мова та друга іноземна" (ОС "Магістр")
- Обговорення освітньої програм "Англійська мова та друга іноземна" (ОС "Магістр")
- Робочі програми, силабуси, електронні навчальні курси ОП "Англійська мова та друга іноземна" (ОС "Магістр")
- Освітня програма "Німецька мова та друга іноземна" (ОС "Бакалавр")
- Обговорення освітньої програм "Німецька мова та друга іноземна" (ОС "Бакалавр")
- Робочі програми, силабуси, електронні навчальні курси ОП "Німецька мова та друга іноземна" (ОС "Бакалавр")
- Освітня програма "Німецька мова та друга іноземна" (ОС "Магістр")
- Обговорення освітньої програм "Німецька мова та друга іноземна" (ОС "Магістр")
- Робочі програми, силабуси, електронні навчальні курси ОП "Німецька мова та друга іноземна" (ОС "Магістр")
- Матеріально-технічна база
- Акредитація
- Рада роботодавців
- Наукова та інноваційна діяльність
- Конференції кафедри
- Перелік наукових послуг
- Профорієнтаційна робота
- Тематика курсових робіт
- Опитування студентів, викладачів та роботодавців
- Міжнародна діяльність
- Навчально-методична робота
- Вступнику
- Договори про співпрацю
- Сторінка магістра
- Культурно-просвітницька і спортивна робота
- Скринька довіри
- Студентські наукові гуртки
- Наші випускники
- Практичне навчання
Наукова та інноваційна діяльність
Наукова та інноваційна діяльність
Відповідальна за наукову та інноваційну діяльність:
Кандидат педагогічних наук, доцент,
доцент кафедри іноземної філології та перекладу
Стрілець Валентина Василівна
Метою наукової роботи кафедри іноземної філології і перекладу є проведення досліджень у галузі лінгвістики, науково-технічного перекладу, методики викладання іноземних мов, методики викладання перекладу, культури професійного спілкування, професійної підготовки фахівців у закордонних університетах.
Науково-педагогічні працівники кафедри працюють над ініціативною темою «Підготовка та реалізація перекладацьких проектів у закладах вищої освіти» (керівник – доктор педагогічних наук, професор Амеліна С.М.; державний реєстраційний номер – 0115U003298).
За результатами проведеної роботи визначено особливості використання хмарної платформи Phrase для роботи і формі перекладацьких проєктів; обґрунтовано функції учасників перекладацьких проєктів з використанням системи Phrase; встановлено подібності й відмінності функціоналу десктопних і хмарних систем, які використовуються в перекладацьких проєктах.
Науковий потенціал складається з 26 науково-педагогічних працівників, серед яких 4 доктори наук, професори, 17 кандидатів наук, доцентів, 5 старших викладачів.
У 2023 році за результатами наукових досліджень було опубліковано одну монографію, 32 наукові статті у фахових виданнях України, 8 наукових статей у міжнародних наукометричних виданнях Scopus та Web of Science, 6 статей у інших міжнародних наукометричних базах.
Науково-педагогічні працівники кафедри проводять дисертаційні дослідження з теорії та методики професійної освіти та навчання іноземних мов, актуальних питань лінгвістики та перекладознавства. За останні три роки захищено 4 кандидатські дисертації. Доценти Стрілець В.В. та Чайка О.І. працюють над докторськими дисертаціями з теорії та методики навчання іноземних мов та теорії та методики професійної освіти, досліджуючи проблеми формування компетентності у письмовому науково-технічному перекладі та полікультурності та полілінгвізмі підготовки викладачів іноземних мов відповідно; старший викладач Конончук І.В. є здобувачкою наукового ступеня доктора філософії, проводячи наукові дослідження щодо проблеми професійної підготовки перекладачів у закладах вищої освіти Федеративної Республіки Німеччини.
Кафедрою було проведено міжнародні й всеукраїнські науково-практичні конференції:
30 березня 2023 року – VІ Міжнародна науково-практична студентська конференція «Світ мов і мови світу».
17 травня 2023 року – науково-практичний семінар «Інноваційні методичні тренди: мова, культура, бізнес» з міжнародною участю.
26-27 квітня 2022 року – ІІІ Міжнародна міждисциплінарна науково-практична конференція «Мова, бізнес і право, міжкультурна комунікація: виклики сьогодення», в якій взяли участь понад 400 учасників з 11 країн світу – України, Греції, Індії, Таїланду, Непалу, Польщі, Чехії, Мальти, США, Південної Африканської Республіки, Колумбії.
28-29 квітня 2022 року – ІІІ Міжнародна міждисциплінарна конференція «Професійні мови та новітні підходи до їх викладання».
Керівництво науковою роботою студентів здійснюється шляхом підготовки їх до участі у конференціях, конкурсах наукових праць та олімпіадах. Студентські наукові дослідження проводяться у наукових гуртках: «Explorer» (керівник – к.філол.н., доцент Сидорук Г.І.), «Hallo, Deutschland» (керівник – ст. викл. Півень О.Б.), «Mes découvertes» (керівник – к.пед.н., ст. викл. Рудницька Н.А.).