ННІ енергетики, автоматики та енергозбереження продовжує надавати якісні послуги з підвищення кваліфікації
На запит ТОВ «ДТЕК Нікопольська сонячна електростанція», ТОВ «ДТЕК Покровська сонячна електростанція», ТОВ «ДТЕК Тилігульська вітроелектростанція», ТОВ «ДТЕК Трифонівська сонячна електростанція» колектив фахівців Навчально-наукового інституту енергетики, автоматики та енергозбереження Національного університету біоресурсів і природокористування України успішно провів в очно-дистанційному форматі курси з підвищення кваліфікації для керівного складу електроенергетичних компаній і організацій. Захід сприяв зміцненню професійних компетенцій учасників та обміну досвідом у сфері сучасних технологій енергетики.
У співпраці із замовником було розроблено комбіновану навчальну програму, що стала частиною платформи неформальної освіти інституту. Програма включає теоретичні та практичні модулі, спрямовані на розвиток і вдосконалення професійних компетенцій. Теоретичні заняття забезпечують глибокі базові знання, а практичні модулі дозволяють відпрацювати їх застосування в реальних робочих умовах, підвищуючи ефективність та результативність навчання.
Навчально-тематична програма передбачала розгляд актуальних тем електроенергетичної галузі: сучасний стан і перспективи розвитку електроенергетики України; технології «розумних» мереж; корпоративна комунікація; тайм-менеджмент; психологічні аспекти підвищення управлінської ефективності в умовах кризи; використання; VR-тренажерів для оперативних перемикань; експлуатація та технічний сервіс електричних мереж; техніка високих напруг; цифрові технології в енергетиці.
Вступ до навчального курсу щодо сучасного стану та перспектив розвитку електроенергетики України зробив директор інституту Віктор Каплун. Учасники розглянули поточний стан енергетичної галузі, стратегічні напрями розвитку та інвестиційні перспективи. Обговорювалися шляхи підвищення енергетичної безпеки та інтеграція України до європейських енергетичних ринків.
Неабияку зацікавленість виявили лекції: завідувачки кафедри менеджменту ім. проф. Й. С. Завадського Тетяни Балановської на тему «Корпоративна Комунікація та Тайм-Менеджмент», професорки кафедри психології Валерії Міляєвої «Психологічні аспекти управлінської ефективності в умовах кризи» та професорки кафедри інформаційних систем і технологій Олени Кузьмінської «Персональна ефективність: тайм-менеджмент та штучний інтелект».
Високу зацікавленість з боку слухачів виявили: практико-орієнтовані заняття з використанням VR-тренажерів, які проводив Андрій Петренко, доцент кафедри інженерії енергосистем; лекція про особливості конструкції та експлуатації кабелів зі зшитого поліетилену, Андрія Березюка, доцента кафедри електротехніки, електромеханіки та електротехнологій; лабораторне заняття щодо дослідження паралельної роботи синхронного генератора з мережею великої потужності під керівництвом Романа Чуєнка, доцента кафедри електротехніки, електромеханіки та електротехнологій; лекція щодо психофізіологічних вимог до спеціалістів з високовольтних вимірювань, випробувань ізоляції, захисту від перенапруги обладнання енергопідприємств, завідувача кафедри електротехніки, електромеханіки та електротехнологій Олександра Окушка.
Ментори з департаменту енергоринку Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг: головний спеціаліст Ігор Буратинський та спеціаліст Оксана Литвин відділу нормативно-правового забезпечення ринку електричної енергії провели заняття у супроводі презентаційного матеріалу, що стосувались імплементації норм Європейського законодавства в енергетичну сферу України.
Курси стали важливим кроком у підвищенні професійної компетентності керівників енергетичних компаній. Учасники отримали сертифікати про проходження навчання та сформували спільне бачення подальшого розвитку енергетичної галузі України.
Фахівці висловили впевненість, що здобуті знання сприятимуть ефективному управлінню на енергетичних підприємствах.
Навчально-науковий інститут енергетики, автоматики і енергозбереження постійно розширює коло освітніх послуг поза межами ліцензійної діяльності. Зокрема, у 2025 році ще планується провести курси з підвищення кваліфікації для майже 150 осіб зі спеціальності 141 – Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка. Детально з програмами можна ознайомитись на сайті інституту.
Світлана Макаревич,
координатор з проєктної діяльності