Ректорат: підсумки екзаменаційної сесії, атестація наукової діяльності та рейтинг науково-педагогічних працівників

17 грудня 2024 року
17 грудня 2024 року. Під головуванням ректора Вадима Ткачука відбулося розширене засідання ректорату. Як зазначив очільник університету, розпочався звітний етап діяльності, проходять збори трудових колективів, на яких заслуховуються звіти керівників підрозділів. Звітує також і профспілкова організація, конференція якої також пройде на поточному тижні.

 

Про результати зимової екзаменаційної сесії доповіла проректор з науково-педагогічної роботи та цифрової трансформації Олена Глазунова. Вона звернула увагу на кількість студентів, які мають понад чотири заборгованості. Наразі триває ліквідація академічної заборгованості. Водночас напрацьовуються пропозиції щодо організації повторного прослуховування курсу дисципліни для тих студентів, які не склали відповідний іспит. Ситуація потребує глибокого аналізу з тим, аби підвищити якість освітнього процесу, не допускати освітніх втрат.

Також проректор Олена Глазунова представила результати опитування випускників магістратури. Вони продемонстрували загальне задоволення якістю освітнього процесу. Разом з тим, наявні певні резерви та загрози, які стосуються академічної доброчесності, перегляду змісту дисциплін, недопущення проявів нестатутних відносин тощо. Ректор Вадим Ткачук доручив серйозно проаналізувати результати анкетування, внести пропозиції з ліквідації зазначених недоліків та врахування слушних пропозицій. Президент університету Станіслав Ніколаєнко закцентував на особистості директора, декана, завідувача кафедри, викладача, їхньому особистому прикладі — це помічають і враховують й студенти.

Про результати рейтингу науково-педагогічних працівників проінформував керівник центру забезпечення якості освіти Ярослав Рудик. 1157 викладачів брала участь в рейтинговому оцінюванні, середній показник рейтингу склав 2. Найбільший середній показник має ННІ лісового і садово-паркового господарства, факультети економічний та конструювання і дизайну. Відповідно серед кафедр — механіки, глобальної економіки, менеджменту. 53 особи мають рейтинг менше одиниці, 730 — більше двох. Ректорат рекомендував показники рейтингу до затвердження на вченій раді.

Проректор з наукової роботи та інноваційної діяльності Оксана Тонха доповіла про проходження атестації наукової діяльності за аграрно-ветеринарним та суспільним науковими напрямами. Ця робота вкрай важлива, оскільки від результат залежить можливість вчених університету брати участь в конкурсах наукових проектів на державне фінансування. Оксана Тонха навела алгоритм проходження атестації, дедлайни, критерії оцінювання та залучення підрозділів до цього процесу. Як зазначив ректор Вадим Ткачук, до цього процесу потрібно віднестися відповідально, у встановлені терміни підготувати та подати необхідну інформацію.

Про результати атестації у формі ЄДКІ у 2024 році на магістерському рівні за спеціальністю Право проінформувала декан юридичного факультету Олена Яра. Успішність є ліпшою за середньодержавний показник, але залишається неприйнятною для колективу. Серед шляхів покращення ситуації є посилення вивчення окремих дисциплін.

Начальник відділу кадрів Сергій Грищенко представив проект змін до Правил внутрішнього розпорядку. В документі унормовані питання прийняття та звільнення працівників, виокремлені права та обов’язки здобувачів вищої освіти, заохочення працівників та студентів тощо. Проект для обговорення буде розміщений на офіційному сайті університету. Після чого його розгляне вчена рада університету.

Проректор з науково-педагогічної роботи та розвитку Сергій Кваша озвучив рішення комісії з історичної спадщини університету щодо клопотання про встановлення пам’ятних дощок видатним діячам ветеринарної медицини на кафедрі, внесення будівлі гуртожитку №1 до переліку об’єктів, що належать до історичної спадщини.

Ректорат утворив комісію з бронювання працівників. Згідно з оновленими правилами бронювання будуть розроблені критерії, за якими комісія прийматиме відповідне рішення.

 

Проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародної діяльності Олександр Лабенко закцентував на позиціонуванні університету в міжнародних рейтингах та їхніх критеріях оцінювання. НУБіП України вже другий рік поспіль представлений в Times Higher Education. Його методологія передбачає оцінку наданої та наявної інформації у відповідних базах. Рейтинг QS, який серед складових має відгуки представників академічної спільноти та роботодавців, також позиціонує університет. До 25 грудня триває процес оновлення контактних даних, за якими штаб-квартира звертатиметься до них за інформацією. Як зазначив ректор Вадим Ткачук, відділу міжнародної діяльності, заступникам деканів та директорів з міжнародної діяльності варто звернути увагу на заходах, які проводять офіси рейтингів.

 

Звернення щодо надання дозволу на передачу в оренду озвучила начальник планово-фінансового відділу Лариса Медведчук.

  

Ректорат розглянув й інші питання життєдіяльності університету.

 

 

 

Пресслужба

Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook