Тернопільська обласна рада підтримала збереження фахових коледжів у складі закладів вищої освіти

9 лютого 2024 року

 8 лютого на сесії Тернопільської обласної ради за ініціативи освітян Тернопільщини, враховуючи клопотання колективів Відокремленого структурного підрозділу «Заліщицький фаховий коледж імені Є. Храпливого Національного університету біоресурсів і природокористування України», Відокремленого структурного підрозділу «Бережанський фаховий коледж Національного університету біоресурсів і природокористування України», враховуючи рекомендації постійної комісії Тернопільської обласної ради з питань освіти, науки, молодіжної політики, фізичної культури і спорту, було розглянуто питання недоцільності виділу фахових коледжів зі структури закладів вищої освіти. В освітянської спільноти стурбованість викликають дії, які завдають нищівного удару фаховій передвищій освіті, провокують соціальний конфлікт у складній суспільно-політичній та економічній ситуації. Мова йде про законопроєкт «Про внесення змін до деяких законів України (щодо створення передумов для модернізації мережі закладів вищої освіти)».

Вищезазначені заклади освіти – найбільші фахові коледжі в Тернопільській області серед 21 закладу фахової передвищої освіти, що забезпечують потребу у фахівцях відповідного профілю економіки для різних регіонів України, а не окремо взятої області. Прийом студентів і розподіл молодих фахівців здійснюється у межах держави, а не окремо взятого регіону за місцем знаходження закладу фахової передвищої освіти. Тому фінансування фахових коледжів з одного місцевого бюджету є нелогічним. До прикладу, у Бережанському та Заліщицькому фахових коледжах на сьогодні навчаються здобувачі освіти з 14 областей нашої країни.

Враховуючи вищезазначене, депутати обласної ради підтримали позицію освітян щодо збереження цих закладів як відокремлених структурних підрозділів закладів вищої освіти, недопущення передачі їх на фінансування з місцевих бюджетів та прийняли рішення №1017 від 8 лютого 2024 року.

Сесія Тернопільської обласної ради звернулася до Верховної Ради України, Кабінету міністрів України, Міністерства освіти і науки України щодо недопущення припинення функціонування територіально відокремлених структурних підрозділів закладів вищої освіти.

Олександр Санченко

 
Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook