- Home
- Сьогодення кафедри
- Історія кафедри епізоотології
- Історія кафедри мікробіології, вірусології та біотехнології
- Історія кафедри паразитології та тропічної ветеринарії
- Навчальна робота
- Робочі програми і силабуси
- Архів
- Перелік дисциплін
- Навчально-методична робота
- Наукова діяльність
- Інноваційна діяльність
- Аспірантура
- Наукова робота студентів
- Співпраця
- Навчальні лабораторії
- Корисна інформація студенту та абітурієнту
- Корисна інформація абітурієнту
- Наукові школи
- Зимова екзаменаційна сесія
Наукова робота студентів
Студентська наука є важливою складовою в роботі кафедри. Нині на кафедрі функціонує вісім студентських наукових гуртків:
- «Біотехнологія у ветеринарній медицині» (керівник ас. Ігнатовська М.В.);
- «Епізоотологія та інфеційні хвороби», (керівник доц. Мартинюк О.Г.);
- «Ветеринарна вірусологія»», (керівник проф. Радзиховський М.Л.);
- «Ветеринарна мікробіологія», (керівник к.вет.н. Дишкант О.В.);
- «Мікробіологія продуктів тваринництва» (керівник доц. Мельник М.В.);
- «Організація та економіка ветеринарної справи» (керівник ас. Жуковський М.О.);
- «Санітарна і харчова мікробіологія» (керівник доц. Козловська Г.В.);
- «Сільськогосподарська мікробіологія» (керівник проф. Мазур Т.В.);
- "Паразитологія"(керівник доц. Семенко О.В.).
Метою діяльності гуртків є створення сприятливих умов для активного залучення студентів до наукової діяльності, до реалізації їх наукового і творчого потенціалу в галузі мікробіології, вірусології, біотехнології, імунології, епізоотології, інфекційних хвороб тварин, організації та економіки ветеринарної справи, менеджменту та маркетингу у ветеринарній медицині, започаткування та розвиток власної справи, залучення їх до участі у наукових конференціях, семінарах, науково-дослідницьких проектів.
Студенти-гуртківці приймають участь у наукових конференціях, конкурсах студентських наукових робіт, публікують результати досліджень у фахових виданнях. Щорічно близько 25-35 студентів виконують і успішно захищають на ДЕК магістерські роботи, а найкращі з них – уже стали аспірантами кафедри.
Згідно результатів першого етапу ІХ Фестивалю студентської науки – 2020, який відбувся на факультеті ветеринарної медицини протягом минулого тижня, два гуртки кафедри фармакології, паразитології і тропічної ветеринарії отримали найвищі бали та зайняли почесні місця:
1-ше місце - гурток "Паразитологія", науковий керівник - доцент, к. вет. н. Олена Семенко;
2-ге місце - гурток "Ветеринарна фармакологія і фармація", науковий керівник - доцент, к. вет. н. Ірина Деркач.
Доцент О. В. Семенко проводить заняття в науковому гуртку з паразитології
Плідна педагогічна праця та наукові здобутки співробітників кафедри за останні роки відображені в підручниках, монографіях, посібниках, науково-методичних рекомендаціях та авторських свідоцтвах і патентах.
Систематично працює наукове студентське товариство, адже при кафедрі функціонує науковий студентський гурток: «Паразитологія та Тропічна ветеринарія». До жовтня 2017 на кафедрі функціонувало два окремих гуртки ("Паразитології" і "Тропічній ветеринарії та хвороб екзотичних і диких тварин"), які на сьогодні, згідно розпорядження про оптимізацію студентських наукових гуртків, об'єднано в один гурток, в якому всі бажаючі студенти мають можливість поглибити свої знання та проводити науково-дослідну роботу. Результати цієї роботи вони в подальшому мають змогу оформити у вигляді курсових і магістерських робіт, а також продовжити вивчення проблемного питання в аспірантурі. Члени наукового студентського товариства проводять дослідження з наукових тематик кафедри, а також за індивідуальними темами в Україні, країнах Азії, Африки і Латинської Америки. Результати своїх досліджень студенти щорічно доповідають на науково-практичних конференціях і семінарах, публікують в журналах і збірниках наукових праць, а також оформлюють магістерські роботи, які успішно захищають в Державній атестаційній комісії.