Відкрите лабораторне заняття із дисципліни "Епізоотологія та інфекційні хвороби" стосувалося методики створення та наповнення геоінформаційної системи контролю небезпечних інфекційних хвороб тварин

28 листопада 2016 року

21 листопада 2016 року відбулось відкрите лабораторне заняття із дисципліни "Епізоотологія та інфекційні хвороби" зі студентами 2 групи 4 курсу повного терміну навчання. Згідно з графіком навчального процесу під час заняття студенти під керівництвом доцентів Поліщука В.В. та Гомзикова О.М. розглянули методику створення та наповнення геоінформаційної системи контролю небезпечних інфекційних хвороб на прикладі африканської чуми свиней.
На початку заняття доцент Гомзиков О.М. акцентував увагу студентів на актуальності зазначеного висококонтагіозного захворювання, а доцент Поліщук В.В. продемонстрував розширений аналог онлайн-курсу по АЧС Міжнародного епізоотичного бюро (ЄС ASForce проект), орієнтований на лікарів ветеринарної медицини України, а також інформаційний ресурс "Стоп АЧС".

Цей ресурс створено в рамках проекту технічної допомоги ФАО «Розбудова потенціалу раннього виявлення та реагування на африканську чуму свиней в Україні» з метою інформування фахівців ветеринарної медицини, власників свиней, свиногосподарств з різним рівнем біозахисту, фермерів, мисливців, м'ясників, перевізників і пересічних громадян про стан та ступінь загрози АЧС в Україні та світі, особливості її розпізнання, профілактики і ліквідації в разі виникнення та ознайомлення з передовим досвідом в організації протиепізоотичних заходів.
Він включає в себе компоненти ГІС, що забезпечують комфортне внесення даних в систему з наступною їх візуалізацією та передбачає активну співпрацю лікарів ветеринарної медицини із власниками тварин та підконтрольних об'єктів.

На практичному занятті студенти розглянули африканську чуму свиней (хвороба Монтгомері) - одну із найбільш небезпечних хвороб свиней, що набула поширення в європейських країнах та Україні, є обов'язковою для реєстрації у Всесвітній організації охорони здоров'я тварин.
Хвороба характеризується високою смертністю та завдає значних економічних збитків, зумовлених відсутністю вакцини, запровадженням спеціального режиму для свиногосподарств, витратами на проведення моніторингових та діагностичних досліджень, організацію профілактичних та ліквідаційних заходів в разі загрози чи виникнення хвороби, та торговельними обмеженнями, що запроваджуються для недопущення її розповсюдження.
В процесі заняття студенти грунтовно ознайомились з особливостями цієї хвороби, характером збудника, правилами біобезпеки свиногосподарств. 

В. Недосєков

Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook