Студмістечко: «Ознайомлений – значить захищений» з таким гаслом пройшло навчання з протипожежної безпеки

17 жовтня 2024 року
Навчання з протипожежної безпеки – це один з найважливіших елементів загальної культури безпеки. Як наголошує ректор університету Вадим Ткачук, що знання та вміння правильно використовувати первинні засоби пожежогасіння у разі виникнення надзвичайної події, допоможе зберегти не лише майно, а й життя.

Вже традиційно кожного року відділ з надзвичайних ситуацій, що очолює Віктор Антоненко, спільно із Головним управлінням ДСНС України у м. Києві проводять навчання з пожежної безпеки та правил поведінки із вибухонебезпечними предметами серед мешканців і співробітників гуртожитків Національного університету біоресурсів і природокористування України, оскільки це є дуже важливою, необхідною процедурою. І як правило, саме такі навчання проводяться з метою підвищення свідомості студентів та працівників щодо запобігання пожежам, протидії їх поширенню і вміння евакуації, в разі потреби.

Навчання із залученням аварійно-рятувальних машин проводили біля гуртожитку № 10, по вулиці Горіхуватський шлях та гуртожитку № 6, по вулиці Юлії Здановської, до цих локацій долучилися мешканці та працівники із інших гуртожитків університету. Була задіяна техніка ДСНС, яка оснащена різноманітним обладнанням і інструментами, необхідними для надання швидкої та ефективної допомоги в аварійних ситуаціях. Мешканці були здивовані такій кількості скупчення великої техніки, а ще більше, оперативній швидкості рятувальників. Під час навчання з протипожежної безпеки розглядалися такі аспекти, як правила пожежної безпеки, використання вогнегасників, працівники ДСНС ознайомили з правилами поведінки в разі виникнення тривоги та розповіли про евакуаційні шляхи. Присутнім наголосили, що у випадку пожежі, мають знати, як правильно та швидко вийти з будівлі.

Навчання включало як теоретичну, так і практичну частину. Теоретичне навчання з пожежної безпеки допомагає зменшити ризик виникнення пожежі та зберегти життя людей у разі небезпеки. Тому важливо, щоб всі учасники навчального процесу приділяли достатню увагу цьому аспекту і дотримувалися всіх встановлених процедур. Особливу увагу приділили поводженню з вибухонебезпечними предметами, що може мати вирішальне значення у випадку виявлення небезпечних речовин або пристроїв. Також працівники ДСНС продемонстрували як здобуті теоретичні знання використовувати на практиці.

 

Заступник директора студентського містечка Максим Лазаріді, зазначив важливість таких тренувань для забезпечення безпеки на території університету, підкресливши, що регулярне проведення подібних заходів є запорукою своєчасної та правильною реакції у випадку виникнення надзвичайної ситуації.

Практична частина навчання була присвячена евакуації студентів з будівель гуртожитку. Було зімітувано випадок надзвичайної ситуації в гуртожитку, проводилась евакуація мешканців, рятувальниками, показали як виносять поранених осіб із задимлених будівель та проводять першу домедичну допомогу тощо. Під керівництвом фахівців ДСНС було відпрацьовано алгоритми дій при пожежі, зокрема використання вогнегасників та інших первинних засобів пожежогасіння. Присутні мали змогу на практиці застосувати різні види вогнегасників та вивчити їх особливості, а також спробували як рятувальники гасять пожежу за допомогою пожежного рукава і ствола.

Отже, навчання проводилося з урахуванням реальних умов, що дозволило краще зрозуміти, як діяти у разі виникнення небезпеки. Мешканці мали змогу відчути себе рятівниками, спробували спорядження працівників на собі, піднімались на рятувальній драбині і приборкували штучно створене вогнище.

Ректорат університету спільно з Головним управлінням ДСНС України у м. Києві продовжить реалізовувати подібні ініціативи аби кожен член університетської спільноти відчував себе захищеним та готовим до будь-яких викликів.

Безпека – це спільна мета, до якої ми прагнемо разом.


Мирослава Терлецька, Валерія Тарасенко,
фахівчині студентського містечка

 


Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook