Як ставити польовий дослід?

28 лютого 2024, 10:43

   У лютому продовжуються гостьові лекції партнера Агрокебети, компанії Pottinger. Відбулася гостьова лекція Володимир Мірненко, бренд-менеджер «PÖTTINGER UKRAINE» у форматі онлайн. Тема лекції: “Як ставити польовий дослід?” Студенти гуртка “Макроекономічні аспекти економічного зростання в Україні”, студенти 2 курсу 1 групи та 3 курсу 2 групи спеціальності маркетинг теж відвідали гостьову лекцію.
   Лектор розповів, що при впровадженні наукової розробки завжди є вибір. Якщо з’явилася ідея випробувати якийсь гібрид, препарат, технологію, прийом, перш за все необхідно відкрити сайти науково-дослідних інститутів, бази літератури і прочитати, що на дану тему говорить сучасна наука в різних країнах світу. Для дослідження необхідна наукова основа – без якої не проводиться польовий експеримент і якої недостатньо для інвестицій. Як приклад, дослід із несенням вихлопних газів в ґрунт. Якщо на полі при обробітку спалювання 20 літрів/га дизелю, то вивільняється 100 кг СО2. В ґрунті залишається 2-3 кг/га. Природні процеси протягом сезону створюють в ґрунті 20-30 тонн СО2/га (зокрема, пожнивні рештки кукурудзи виділяють 4 000 кг/га СО2), 2-3 кг додаткових, до 20 000-30 000 кг природніх – це 0,01%. Зазначив також, що польовий експеримент базується на використанні для 99% випадків ділянки в 10-15 га достатньо. Іноді вистачає квадратного метра. Також розповів про підживлення пасовищ, коли немає грошей на аналіз ґрунту. Лектор поділився досвідом своїх досліджень.


   Виступ лектора складався із трьох частин. Перша частина – Давайте пограємося з міжряддям – широке міжряддя на пшениці. Ефект крайового рядка; широке міжряддя на сої. Точний висів; висів пшениці навхрест; вузьке міжряддя на соняшнику та кукурудзі. Друга частина – Давайте пограємося в точне землеробство – диференційований висів пшениці, змінний тиск на сошник; посекційне відключення. Третя частина – Давайте пограємося з добривами – мікродобрива на пшениці, макродобрива. В рядок чи в міжряддя, РКД чи тверда мінералка.



   Далі лектор зупинився на спільних рисах пшениці і соняшнику, але відмінних рисах в кукурудзи?
• Чим ближче фотосинтез до плода, тим більше він впливає на врожай.
• Основне завдання на пшениці – максимізувати фотосинтез на прапірцевому листі.
• В кукурудзи завдання не затінити листок піхві якого кріпиться качан.
• Для зернової кукурудзи важливо найвище розміщення качана. Для силосної – найнижче.
   Змінна норма висіву та внесення добрив з Terrasem.
   Свої дослідження лектор проводив на базі агрохолдингу в Чернігівські та Вінницькій обл.

   Дякуємо за цікаву, науково-дослідну лекцію. Гадаємо ця зустріч стала чудовою можливістю дізнатися більше про сучасні технології у польовому досліді при вирощуванні пшениці, сої та кукурудзи.

Оксана Пащенко,
доцент кафедри економічної теорії


 

Набір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook