Професор Василь Юхновський про забезпечення продовольчої безпеки країни шляхом захисту ґрунту від ерозії на відкритій лекції
Як кожен українець віддає себе сповна для загальної перемоги над агресором, так і для студентства навчання – це другий фронт. Адже якісні знання будуть так необхідні для відбудови країни, зростання аграрного виробництва для забезпечення продовольчої безпеки, облаштування населених місць тощо. У таких складних умовах військового часу відбулася відкрита лекція професора кафедри відтворення лісів та лісових меліорацій Юхновського Василя Юрійовича для студентів англомовної групи ОС «Бакалавр» спеціальності 193 - Геодезія та землеустрій. Лекція на тему "Forest meliorative plantations as an element of soil erosion control system" (Лісомеліоративні насадження як елемент системи захисту ґрунтів від ерозії) важлива для майбутніх землевпорядників у сенсі використанні лісової рослинності як могутнього засобу боротьби з ерозією ґрунтів.
Адже в Україні із 35 млн га сільськогосподарських угідь 6 млн га пошкоджуються вітровою ерозією і біля 13 млн га водною ерозією у зв’язку з чим існують великі втрати врожаю, які за експертною оцінкою ФАО щорічно сягають $9 млрд. Науково-обгрунтована система лісомеліоративних насаджень на території землекористування є екологічно безпечним елементом запобіганню процесам водної і вітрової ерозії ґрунтів.
Студентам в популярній формі роз’яснено розміщення різних видів протиерозійних смугових насаджень на орних землях, вимоги до видового складу деревних і кущових порід, схеми змішування, їх конструктивні особливості, механізми протидіє змиву і розмиву ґрунту тощо.
Низка заданих питань свідчить про зацікавленість майбутніх землевпорядників у вивченні дисципліни «Агролісомеліорація», яка розкриває сутність сприятливого впливу агролісомеліоративних насаджень на прилеглі угіддя, що в кінцевому результаті підвищує еколого-економічний потенціал агроландшафтів.
Підсумовуючи проведене заняття завідувач кафедри Андрій Пінчук, доценти Сергій Дударець, Володимир Малюга, Оксана Чорнобров, Олександр Соваков окрім професійного викладання матеріалу відзначили важливість донесення знань студентам англійською мовою з періодичними акцентами специфічної термінології і її детального роз’яснення. Виступаючі підкреслили високий науково-пежагогічний рівень прочитаної лекції.
Олександр Соваков, доцент кафедри
відтворення лісів та лісових меліорацій