December 10, 2024
НУБіП України
4 грудня 2024 року, за ініціативи директора навчально-наукового інституту енергетики, автоматики і енергозбереження Віктора Каплуна, делегація інституту у складі: заступника директора Віталія Савченка, завідувачів випускових кафедр Євгена Антипова та Олександра Окушка, завідувачів кафедр загальоосвітніх дисциплін Юлії Мейш та Бориса Грудиніна, доцентів кафедри електротехніки, електромеханіки і електротехнологій Дмитра Сорокіна та Олександра Синявського – гаранта ОПП «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка», а також доцента кафедри інженерії енергосистем Володимира Павленка відвідала Вінницький національний технічний університет з метою налагодження співпраці та обміну досвідом організації навчальної роботи при підготовці фахівців зі спеціальностей 141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» і 144 «Теплоенергетика».
![](/sites/default/files/u426/1_4.jpg)
У рамках візиту відбулися окремі зустрічі з деканом факультету електроенергетики та електромеханіки, доцентом Вірою Тептею і деканом факультету інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії, доцентом Світланою Кирилащук.
Маючи спільні виклики, які постали перед вищою освітою України внаслідок війни, під час зустрічі обговорювались актуальні питання організації освітнього процесу, які виникають в обох установах. Зокрема, йшлося про обмін досвідом у виховній роботі, науковій діяльності, впровадженні елементів дуальної освіти, осучасненні змісту освітніх програм.
Завідувачі відповідних кафедр Вінницького національного технічного університету ознайомили своїх візаві з особливостями освітнього процесу при підготовці фахівців зі спеціальностей 141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» і 144 «Теплоенергетика», методиками проведення навчальних занять, а також відповідною матеріально-технічною базою кафедр. Так, завідувач кафедри електричних станцій та систем, професор Вячеслав Комар окремо зупинився на особливостях підготовки здобувачів ОС «Бакалавр» за нещодавно відкритою спеціальністю 145 «Відновлювальні джерела енергії та гідроенергетика». Делегатам також було продемонстровано і нову навчальну лабораторію сонячної енергетики, систем акумулювання енергії та прогнозування виробітку, яка ось уже два роки функціонує при кафедрі. Обладнання лабораторії дозволяє проводити наукові дослідження щодо сонячних фотоелектрияних модулей, панелей, та інших сонячних технологій з метою покращення їхньої ефективності та надійності.
![](/sites/default/files/u426/2_5.jpg)
Лабораторія «Електричні системи і мережі. Експлуатація ЕСМ» має фізичну модель електричної системи, на якій моделюються і досліджуються режими ЕСМ. Встановлено щит управління енергосистемою, який максимально наближує студента до реальних експлуатаційних умов. Заслуговує уваги установка контролю якості напруги в електричних мережах, використовується сучасна вимірювальна техніка, в тому числі, для визначення місць пошкодження ліній електропередачі.
![](/sites/default/files/u426/3_4.jpg)
Завідувачі кафедр електротехнічних систем електроспоживання та енергетичного менеджменту, професор Михайло Бурбело та комп'ютеризованих електромеханічних систем і комплексів доцент Микола Мошноріз поділились досвідом співпраці зі стейкголдерами в питанні їх залучення до оновлення обладнання лабораторій кафедри, які є базовими при підготовці фахівців зі спеціальності 141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка».
![](/sites/default/files/u426/4_1.jpg)
Завідувач кафедри теплоенергетики, доцент Дмитро Степанов зупинився на особливостях використовуваних методик та обладнання для проведення навчальних занять за освітньою програмою «Теплоенергетика» одноіменної спеціальності.
![](/sites/default/files/u426/5_0.jpg)
Не меншу зацікавленість у делегатів викликав візит на кафедри загальноосвітньої підготовки – вищої математики та загальної фізики. Так, Володимир Міхалевич, професор, завідувач кафедри вищої математики, продемонстрував технічні можливості комп’ютеризованої лабораторії та познайомив присутніх із програмними продуктами, які використовуються при підготовці фахівців інженерних спеціальностей.
Професор Василь Касіяненко, завідувач кафедри загальної фізики, пояснив, наскільки вивчення фізики має важливе значення для розуміння того, як працює світ, бо у ньому немає нічого особливого, ніякого чарівництва, тільки фізика, яку студенти вивчають у стінах 6-ти навчальних лабораторій кафедри.
![](/sites/default/files/u426/6.jpg)
На завершення, учасники зустрічі обговорили перспективи подальшої співпраці між колективами ННІ енергетики, автоматики і енергозбереження й факультетів електроенергетики та електромеханіки й інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії, зокрема в частині проведення спільних наукових досліджень, реалізації академічної мобільності студентів і викладачів, сумісного керівництва випусковими роботами здобувачів та ін.
Візит став важливим етапом у зміцненні партнерських відносин між університетами, підкреслив важливість обміну досвідом та відкрив нові можливості для подальшої співпраці на рівні факультетів і кафедр за відповідними напрямами діяльності.
Дякуємо колегам з Вінницького національного технічного університету
за теплий прийом та сподіваємося на подальшу плідну співпрацю!
До нових зустрічей!
Євген АНТИПОВ, Олександр ОКУШКО,
Юлія МЕЙШ та Борис ГРУДИНІН,
завідувачі кафедр