«Російсько-українська війна: боротьба за Схід України»: конференція у міжнародників

October 10, 2024

Російсько-українська стала однією з найбільших криз у Європі з часів Другої світової війни. Однією з головних арен цієї війни є Схід України — Донбас, де українські військові протистоять російським військам і підтримуваним ними незаконним збройним формуванням. Боротьба за Схід України є не лише військовою, але й політичною, економічною та культурною битвою за майбутнє цієї території та держави загалом.
Ці проблеми сьогодні, 10 жовтня 2024 року, обговорювались на конференції «Російсько-українська війна: боротьба за Схід України» зініційованої гуртківцями секції «Міжнародник» студентського наукового гуртка «Історія України. Історія рідного краю. Історія родини», що є нині діючим на гуманітарно-педагогічному факультеті НУБіП України з 2001 року.

Зокрема, торкнулися болючого - боротьби за Донецький аеропорт та героїзм кіборгів, обговорили питання гуманітарної кризи на Сході України, інформаційної війни в контексті російсько-українського протистояння, нових вимірів гібридної війни в сучасній геополітиці:

 

Війна на сході України є частиною ширшого конфлікту між Україною та Росією, який має глибокі історичні та політичні корені. Основні причини конфлікту включають:
геополітичні інтереси росії: росія намагається утримати Україну в зоні свого впливу і не допустити її інтеграції в ЄС та НАТО;
протистояння зростанню української ідентичності: російська влада активно протидіє зміцненню української національної ідентичності та суверенітету, оскільки це суперечить її політиці «русского мира»;
енергетичні інтереси: Донбас є важливим промисловим і енергетичним регіоном України, що робить його стратегічно важливим для обох сторін, оскільки його контроль дозволяє утримувати економічний та військовий вплив на весь регіон.
Повномасштабне вторгнення росії в Україну кардинально змінило хід конфлікту. Схід України став ареною запеклих боїв. Військові операції, що охопили такі міста як Маріуполь, Сєвєродонецьк, Лисичанськ, Бахмут, мали виснажливий і руйнівний характер, призвели до катастрофічних гуманітарних наслідків. Боротьба за Схід України стала символом боротьби українського народу за свою незалежність і територіальну цілісність.

 

 

Наталія Кравченко,
доцент кафедри міжнародних відносин і суспільних наук,
керівник гуртка

 

Набір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook