Кафедра комп’ютерних наук

Студентський науковий гурток "Моделювання і 3D-друк"

Назва гуртка: «Моделювання і 3D-друк»

Наукова спрямованість гуртка

Технології 3D не стоять на місці, і, якщо фільми у форматі 3D вже давно увійшли в наше життя, то 3D-друк стане масовим явищем вже завтра. А сьогодні друк 3D-моделі на 3D-принтері став обов'язковою складовою сучасного виробничого процесу.
3-D принтери і друк 
3D-друком називають створення об'ємного і деталізованого виробу за заданою графічною формою, в результаті перетворення тривимірного графічного зображення в реальний фізичний об'єкт. 3D-виріб формується методом пошарового «нарощування» монолітного об'єкту або створення окремих деталей збірного об'єкту. Об'ємну модель майбутнього виробу можна отримати за допомогою 3D-сканера або шляхом створення 3D-форми − дизайнером-конструктором.
 
Основною метою діяльності гуртка є реалізація наукового і творчого потенціалу студентів у галузі моделювання та проектування, розробки і впровадження методів і програмних засобів 3D-сканування або створення 3D-форми для прикладних галузей суспільства та природокористування, дослідження впливу ІТ на процеси розробки нових пристроїв та інструментів, залучення студентів до діяльності дизайнера-конструктора, до проблематики, яка виходить за межі навчальних програм дисциплін, що вивчаються.
 

Керівник гуртка: Панкратьєв Віктор Олександрович, ст. викладач кафедри комп'ютерних наук

 
 
Панкратьєв Віктор Олександрович
 
Звіт про діяльність гуртка за 2020-2021 н.р. 
Звіт про діяльність гуртка у 2018-2019 н.р.
 
Останні події
 

 Протягом року проводилися засідання гуртка «Моделювання і 3D-друк» (очно та дистанційно), в яких брали участь студенти 1 курсу спеціальності ІПЗ та магістри спеціальностей ІПЗ і КН. На засіданнях розглядалися програмні додатки для моделювання, засоби та методи 3D-друку. Було надруковано ряд моделей та деталей для нового 3D-принтеру. 3D-принтер було використано при написанні магістерської роботи.

 

 

Склад гуртка

У діяльності гуртка в 2019/20 уч.році активну участь приймають студенти спеціальності 121 "Інженерія програмного забезпечення":

1. Савчук Володимир

2. Вєтрова Дар’я

3. Костенко Анна

4. Івашко Вікторія

5. Бейбудов Мстислав

6. Крупко Богдан

7. Кузіна Тетяна

8. Шпакович Вікторія

та студенти спеціальності 122 "Комп'ютерні науки":

 9. Скорик Антон

 

 Поточна робота

 

          У травні 2021 року учасники гуртка 3D моделювання та друку Аліна Фуголь, Максим Фуголь та керівник гуртка Панкратьєв Віктор Олександрович на засіданні гуртка завершили імплементацію функції 3D-друку у програмне забезпечення. Тепер програма була остаточно протестована за мінімальних витрат часу.

          Результати проведених досліджень були включені у бакалаврські роботи Аліни Фуголь та Максима Фуголь. 

         

Гуртківці готують 3D-принтер до тестування

На етапі підготовки до тестування кожен гуртківець пропонує для друку власну 3D-модель 

Налагоджування 3D-принтера (остання перевірка перед тестуванням)

Жваве обговорення з керівником майбутньої 3D-моделі

Налагоджування 3D-принтера (робочі моменти)

Процес тестування розпочався

Тестування 3D-принтера (перші друковані роботи)

У якості 3D-моделі обрано складний за формою об’єкт

Результатами тестування задоволені як керівник гуртка В.О.Панкратьєв, так і гуртківці

"А моя модель була б кращою!" 

 

 

У квітні 2021 року учасники гуртка 3D моделювання та друку Аліна Фуголь, Максим Фуголь та керівник гуртка Панкратьєв Віктор Олександрович на зборах гуртка за допомогою апаратного забезпечення факультету ІТ, а саме 3D-принтера, проводили тестування 3D-редактора та налагоджування програмного забезпечення для дипломного проекту. Була перевірена функціональність додатку за допомогою 3D-принтера, встановленого в 15 корпусі. Було вирішене, що пізніше буде продовжено імплементацію функції 3D-друку в програмне забезпечення. Таким чином, програма була протестована без додаткових засобів, безкоштовно і за мінімальної витрати часу.
          Результати проведених досліджень були включені у доповідь на ІV Всеукраїнській науково-практичної інтернет-конференції студентів і аспірантів “Теоретичні та прикладні аспекти розробки комп'ютерних систем 2021”. За результатам проведення конференції Аліна Фуголь та Максим Фуголь зайняли 1 місце серед бакалаврів.


          Диплом призера конференції


Диплом Фуголь Аліни та Фуголь Максима за І місце серед бакалаврів

 

     12 Листопаду 2019 року відбулося засідання гуртка "Моделювання i 3D-друк", на якому студенти обговорювали напрям своїх досліджень і розробок.

     Цього разу виступали Савчук Володимир, Вєтрова Дар'я, Костенко Анна та ін. Всі запитання, зауваження і пропозиції прийнято доповідачами до уваги. 

 

Звіт про діяльність гуртка за 2019-2020 н.р. 

 

Звіт про діяльність гуртка у 2018-2019 н.р.

  Наступне онлайн засідання гуртка планується на 28 грудня 2020 року.

 

 

 

Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook