В День космонавтики – ми на пасіці

12 квітня 2024 року

   В яскравий сонячний день студенти спеціальності “204 - Технологія виробництва і переробки продукції тваринництва згідно розкладу відпрацьовують практичне заняття з дисципліни Технологія виробництва продукції бджільництва”. Після прослуханого лекційного матеріалу від доцента Войналовича М.В., здобувачі освіти, під керівництвом доцента кафедри бджільництва Ігора Головецького опановують виведення бджолиних маток, а саме перенесення бджолиних личинок на прищеплювальну рамку. Робота досить відповідальна і потребує високої точності та майстерності. І не дарма, адже в бджолиній сімї все настільки правильно і точно, як в космічному кораблі.

   Студенти набули практичних навичок відбору одновікових бджолиних личинок для прищеплення безпосередньо з вулика та перенесення їх у воскові мисочки. Після закінчення заняття деякі студенти висловили свої враження, щодо даної пари. Серед них і Денисенко Марк: Наша пара проходила цього разу не в лабораторії корпусу кафедри бджільництва, а на точку. Погода дозволила попрацювати безпосередньо біля вуликів. Як правильно працювати з бджолами після зимівлі, з чого починати, яких правил безпеки потрібно дотримуватись - нам пояснювали на попередніх заняттях. Мета сьогоднішньої лабораторної роботи була "Перенесення личинок бджіл на прищеплювальні рамки". Перед тим, як іти до бджіл, ми склали алгоритм дій, підготували необхідний інвентар та вдягнули спецодяг. У вулику відшукали потрібну рамку з одновіковим розплодом, для їх подальшого прищеплення. З відібраною рамкою ми продовжили роботу в попередньо підготовленому місці. Прослухавши матеріал наша група почала працювати. На парі я здобув для себе багато цікавих, нових знань. Попрацював у чудовому місці на свіжому повітрі і був дуже задоволений”. 

   Зікратий Іван, також мав бажання висловити свою думку. І ось, що ми від нього почули: "Сьогодні на лабораторному занятті з "ТВП Бджільництва", я на практиці навчився одному з найважливіших етапів виведення бджолиних маток. А саме, перенесення личинки в прищеплювальну рамку. На лабораторному занятті ми самі практикуємо технологічні аспекти, про які нам розповідали на практиці. Також ми відразу можемо оцінити економічний ефект від бджільництва. Ми сьогодні проводили перенесення личинок, з яких через 25 днів можемо отримати плідні матки, які в середньому коштують 300 грн за одну особину. При успішному прийомі перенесених 10 однодневних личинок, прогнозовано можна отримати  прибуток 3000 грн через місяць”.

   Медведєв Віталій також захотів попасти в історію: "Я нереально вражений, дізнався багато нового та цікавого. Зміг своїми очами побачити як переносять личинки.  Дізнався, які бувають нюанси. Мені сподобалося працювати на природі і здобувати практичні навички у пасічництві” – ось так коротко, але влучно Віталій описав свої враження від практичного заняття на кафедрі. 

    Вражень і думок було ще багато, але всі вони підкреслювали одне: "Щоб високо літати потрібно вчитися і працювати над собою".

 

Сьорак Дем’ян,
староста 3 курсу 3 групи,
факультет ТВБ
Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook