Кафедра англійської філології

Міжнародна діяльність

Відповідальна за міжнародну роботу кафедри англійської філології
канд. наук з держ. управл., доцент

Шанаєва-Цимбал Людмила Олексіївна

Головна мета міжнародної діяльності кафедри англійської філології спрямована на підтримку та розвиток зарубіжних зв’язків НУБіП України у наукових, соціальних та культурних сферах. Задля цього кафедра англійської філології успішно розвиває міжнародну співпрацю з зарубіжними закладами вищої освіти, відомими міжнародними організаціями та закордонними видавничо-поліграфічними підприємствами, серед яких можна виділити America House (Kyiv), British Council, Cambridge University Press, Cambridge English Language Assessment, National Geographic Learning etc. А викладачі кафедри беруть активну участь у різних міжнародних проектах, спрямованих на підвищення загальноукраїнського та міжнародного рейтингу.

10 травня 2024 року за ініціативою в.о. завідувача кафедри англійської філології Клименко Л. В. та доцента Качмарчик С. Г. було проведено міжнародний науково-практичний вебінар на тему "Мова і світ: сучасні тенденції викладання англійської мови". Більше 150 учасників з США, Китаю Японії, Чехії, Німеччини, Литви, Польщі, Румунії та Угорщини - викладачі та студенти - об'єдналися, щоб зануритися у світ англійської мови та дослідити найсучасніші методи її викладання.

   

05.05.2023 р. викладачі кафедри англійської філології Клименко Л. В., Ренська І. І., Шанаєва-Цимбал Л. О., Медяник Г. А. організували міжнародний вебінар з методики навчання дискусії, присвячений 125-річчю університету.

Більше 120 представників закладів освіти з 9 країн світу взяли участь у вебінарі, де спікер Оксана Баударбекова, кандидат педагогічних наук, експерт National Foreign Language Center з США поділилася новітніми тенденціями та методами навчання англомовного говоріння, а також ресурсами для професійного розвитку.

   

Учасники вебінару не просто слухали, вони активно спілкувалися! Дискусії, робота з візуальними опорами, підготовка до модерації дискусії у своїй аудиторії - все це стало частиною інтерактивної програми.

Міжнародні стажування НПП кафедри англійської філології

Викладачі кафедри англійської філології Шанаєва-Цимбал Л. О., Ренська І. І., Клименко Л. В, Качмарчик С. Г., Харчук Н. С., Розгон І. Ю., Ямнич Н. Ю, Медяник Г. А пройшли міжнародне стажування у квітні 2024 року в НУБіП України за програмами: «Практики інклюзивного проєктування в ЄС», «Політика соціальної інтеграції ЄС» та «Дослідження ЄС щодо соціальних інновацій».

         

Розробку та консультаціі по курсах забезпечували: кординатор проєкту, д.екон.н., член-кореспондент НАН України, професор кафедри виробничого та інвестиційного менеджменту Лідія Шинкарук, учасники проєкту, д.екон.н. професор кафедри виробничого та інвестиційного менеджменту Марина Деліні та д.екон.н. професор кафедри виробничого та інвестиційного менеджменту Емілія Прушківська.
Стажування відбулося в рамках імплементації проєкту Програми ЄС під час якого викладачі мали можливість:
• Ознайомитися з кращими практиками інклюзивного проєктування в ЄС.
• Вивчити політику соціальної інтеграції ЄС.
• Дослідити соціальні інновації в ЄС.
• Поділитися своїм досвідом та знаннями з іншими учасниками стажування.

        

З метою підвищення кваліфікації та вдосконалення навичок академічного письма та публікаційної діяльності старший викладач кафедри англійської філології Ямнич Н. Ю. взяла участь у міжнародному стажуванні за програмою "Курс академічного письма та видавничий курс", яке проходило в Українському інституті сільськогосподарської радіології (УІСР) за підтримки факультету захисту рослин, біотехнології та екології НУБіП України у співпраці з Центром радіоактивності навколишнього середовища (ЦРНС) Норвезького університету наук про життя (НУНПЖ) (10.09.2022-10.10.2022р.). Протягом стажування Ямнич Н. Ю. отримала ґрунтовні знання та навички з академічного письма та публікаційної діяльності, навчилася дотримуватися етичних норм наукових публікацій, рецензувати та редагувати наукові тексти і готувати рукописи статей до публікації в міжнародних журналах.

 

Старший викладач кафедри англійської філології Клименко Л. В. пройшла стажування в Полонському університеті м. Ченстохова, Польща в період з 25 жовтня по 5 грудня 2021 р. в рамках програми «Професійна підготовка сучасного філолога: використання європейських практик в системі освіти України»Під час стажування викладач мала можливість ознайомитися з методикою викладання польської мови та літератури в Полонському університеті, взяти участь у семінарах та майстер-класах, відвідати лекції польських та українських викладачів, а також поспілкуватися з польськими студентами.
Клименко Л. В. також мала можливість ознайомитися з культурою та історією Польщі, відвідати музеї та історичні пам'ятки м. Ченстохова та інших міст Польщі. Стажування в Полонському університеті стало для Клименко Л. В. цінним досвідом, який допоможе їй у подальшій роботі в якості викладача англійської мови.

 

Викладачі кафедри англійської філології Шанаєва-Цимбал Л. О., Клименко Л. В., Розгон І. Ю., Ямнич Н. Ю., Качмарчик С. Г., Сухомлин О. А., Медяник Г. А., Сергієнко І. В. взяли активну участь у міжнародному онлайн стажуванні в Consilium Limited Liability Company за програмою «Організація європейської освіти, наукові проекти та публікаційна діяльність» м. Варшава, Польща (2020 р).

  

Навчальна програма міжнародного онлайн стажування складалась з 4 модулів. Протягом стажування викладачі кафедри отримали ґрунтовні знання з питань європейської системи освіти, наукової публікаційної діяльності, грантової системи ЄС, а також нострифікації дипломів про вищу освіту та наукових ступенів.

      

З 2017 року викладачі кафедри англійської філології Клименко Л. В., Качмарчик С. Г., Ямнич Н. Ю., Шанаєва-Цимбал Л. О. ступили на шлях до міжнародного визнання, вирішивши скласти тести TKT (Test of Teaching Knowledge). Цей крок став свідченням їхнього прагнення до постійного вдосконалення та підтвердженням високого рівня педагогічної майстерності.

   

TKT тести – це серія модульних кваліфікацій, які перевіряють знання в окремих сферах викладання англійської мови. Завдяки ретельній підготовці, що включала використання офіційних ресурсів, підручників та онлайн-тестів, викладачі успішно склали тести TKT та отримали міжнародні сертифікати.

    

Прагнучи до самовдосконалення та міжнародного визнання, доцент кафедри англійської філології Шанаєва-Цимбал Л. О. успішно склала іспити B2 та C1 в Pearson Edexcel та C2 в Cambridge Assessment English, вона підтвердила свою майстерність та здобула міжнародні визнані сертифікати, що відкривають нові можливості для професійного розвитку.

   

Сьогодні, володіючи міжнародною визнаною кваліфікацією, викладачі кафедри англійської філології продовжують ділитися своїми знаннями та досвідом з численними студентами, з гордістю несучи ім'я університету на міжнародній арені.

Викладачі кафедри активно підтримують зв'язки із різноманітними навчальними закладами та науковими установами України та зарубіжжя. Доценти Христюк С. Б. та Качмарчик С. Г.  взяли участь у програмі міжнародного стажування «Європейська освіта в контексті сталого розвитку: передовий досвід та глобальні тенденції». Викладачі відвідали університети державної і приватної форм власності у м. Злин, Усті над Лабем, Дубніца над Вагом, Кошице.

   

Доценти кафедри англійської філології Христюк С. Б. та Шанаєва-Цимбал Л. О. пройшли стажування за програмою «Організація навчального процесу, програми підготовки, інноваційні технології та наукова робота в Wyższa Szkoła Biznesu – National-Louis University» та взяли участь в ІІ Міжнародній науково-практичній конференції «Пріоритети наукових досліджень – 2018: теоретична та практична цінність», яка відбулася у місті Новий Сонч, Польща.

   

В рамках Угоди про співпрацю між НУБіП України та Університетом Вагенінген (Нідерланди) та з метою адаптації бакалаврських програм до європейських стандартів підготовки фахівців Клименко Л. В. була координатором VI міжнародного науково-практичного семінару «Радіоактивність та ядерна енергетика». Викладач підготувала та виступила з доповіддею "Socio-psychological and medical-demographic effects of Chernobyl accident".

  

Система освіти XXI століття кидає все нові виклики викладачам, вимагаючи інноваційності та відкритості до змін. Сучасний викладач сприймає труднощі у викладанні не як перепону, а як можливість до розширення власних компетенцій. 16 квітня 2021 року на кафедрі англійської філології гуманітарно-педагогічного факультету відбувся семінар-тренінг для викладачів кафеди, який був організований та проведений представником Dinternal Education, міжнародним академічним консультантом Гремом Джонс. Тема семінара: «Цікаве та ефективне використання відео- та аудіоматеріалів на заняттях іноземної мови».

 

За ініціативи кафедр англійської мови для технічних та агробіологічних спеціальностей і англійської філології на гуманітарно-педагогічному факультеті організовано і вперше в стінах університету проведено методистом-консультантом представництва Express Publishing в Україні Оленою Хорош науково-методичний семінар «Career Paths series – the shortest path to your career», в якому взяло участь понад 60 учасників, зокрема всі НПП кафедри англійської філології.

   

В межах тижня англійської мови відбувся інтерактивний тренінг «My Lab for Market Leader: Informing Teaching and Enriching Learning», співорганізатором якого стала кафедра англійської філології. Під час тренінгу методист Міжнародного освітньо-методичного центру PEARSON-DINTERNAL Майкл Хадсон ознайомив присутніх з особливостями використання навчальної он-лайн плаформи MyLab на прикладі підручника Market Leader.

 

Науково-педагогічні працівники кафедри англійської філології роблять все можливе для того, щоб створити сприятливі умови для вдосконалення не лише рівня володіння англійською мовою студентів та працівників НУБіП України, але й підвищення власної кваліфікації. Вони регулярно відвідують міжнародні науково-практичні семінари, організовані британським видавництвом National Geographic Learning та компанією Лінгвіст. Також НПП кафедри постійно удосконалює навички викладання англійської мови, відвідуючи міжнародні семінари та воркшопи, що відбуваються у приміщенні культурного центру Американський дім в Києві (America House, Kyiv). Особливо приємно, що разом з викладачами, заходи відвідують і студенти.

 

Викладачі кафедри англійської філології постійно долучаються до святкування Європейського дня мов, який щорічно організовує Британська Рада в Україні, Goete-Institut в Україні, Посольство Іспанії, Італійський інститут культури, Польський інститут у Києві, Французький інститут в Україні та Чеський центр.

Зустріч студентів і викладачів кафедри англійської філології з журналістом із Голландії. Обговорення питання Євроінтеграції України.

 

Регіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook