Кафедра бджільництва в повному складі на Міжнародній конференції

26 June 2025, 10:28

       25 червня 2025 року в ННЦ «Інститут бджільництва ім. П.І. Прокоповича» відбулась конференція «Бджільництво України: історія, розвиток та стан галузі» з нагоди відзначення 250-річчя від дня народження видатного українського діяча та новатора в галузі бджільництва Петра Прокоповича. Конференція, присвячена цій події, зібрала тих хто живе бджолами, опікується ними і докладає всіх зусиль для розвитку та процвітання галузі.

         Відвідали захід і викладачі кафедри бджільництва та студенти 1-го курсу.

       З вітальним словом та доповідями виступили перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький, президент спілки пасічників Віталій Нагорнюк, Микола Повозніков – завідувач кафедри бджільництва НУБіП, керівники різних організацій – Сергій Герус, Любов Кіяшко, Стефан Стенгачу, Василь Барабаш, Василь Соломка, Валерій Домбровський, Юрій Гуслій та інші.

      Доповіді учасників охопили широкий спектр тем, пов'язаних з розвитком бджільництва. Були презентовані як історичні дослідження, що розкривали внесок Прокоповича в галузь, так і сучасні наукові розробки, що продовжують його справу. Студенти представили результати власних дослідницьких проектів, демонструючи високий рівень підготовки та зацікавленість у розвитку бджільництва. 

    Особлива увага була приділена аналізу новаторських ідей Прокоповича та їхньому впливу на сучасні технології бджільництва. Обговорювалися питання раціонального використання ресурсів, екологічності та збереження традиційних методів, що відповідають сучасним вимогам до галузі.

     В межах цього заходу викладачі кафедри бджільництва поспілкувались з директором навчального закладу «Гадяцьке аграрне училище» головою Спілки пасічників Полтавської області Наталією Сенчук – випускницею НУБіП України. В процесі теплого спілкування запросили випускників училища на навчання на факультет тваринництва та водних біоресурсів.

     Конференція стала не лише вшануванням пам'яті видатного діяча, але й платформою для обміну знаннями, досвідом та встановлення нових контактів між фахівцями. Захід підкреслив важливість збереження та розвитку традицій українського бджільництва, спираючись на досягнення минулого та враховуючи виклики сьогодення. 

Валентина Головецька,

завідувачка лабораторії кафедри бджільництва

Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook