Кафедра статистики та економічного аналізу

Міжнародна діяльність

Міжнародна діяльність кафедри статистики та економічного аналізу спрямована на розвиток зовнішніх зв’язків та розширення співпраці з закордонними колегами провідних університетів світу.

До основних напрямів міжнародної діяльності слід віднести міжнародні стажування та участь викладачів кафедри статистики та економічного аналізу, аспірантів, студентів у міжнародних освітніх та наукових програмах, проектах наукового обміну, обміну досвідом викладачів, бізнес-проектах, симпозіумах, конференціях, тренінгах тощо; збільшення публікацій у міжнародних виданнях; членство у редколегіях міжнародних журналів; рецензування статей в іноземних журналах. Перспективним напрямом поглиблення міжнародної діяльності на кафедрі є налагодження зв’язків з міжнародними професійними організаціями та членство в них.

Важливим напрямом міжнародної діяльності кафедри статистики та економічного аналізу виступали стажування в рамках Програми обміну педагогічним досвідом (англ. Faculty Exchange Program (FEP)) Міністерства сільського господарства США (англ. The United States Department of Agriculture (USDA)). Суть програми полягала у стажуванні викладачів вищих навчальних закладів України в університетах США протягом навчального семестру. Загальною метою Програми FEP було встановлення стійких американо-українських відносин з метою підвищення якості надання освітніх послуг шляхом поширення науково-педагогічного, освітнього та культурного досвіду серед колег аграрних вузів. В різні роки доценти кафедри статистики та економічного аналізу проходили стажування у ведучих провідних університетах США, зокрема, Анатолій Шиш – в Університеті штату Пенсильванія, Андрій Музиченко та Тетяна Куць – в Університеті штату Колорадо, Оксана Макарчук – в Університеті штату Огайо, Леся Воляк – в Університеті штату Міссурі (https://nubip.edu.ua/node/46931). Програма стажування включала в себе ознайомлення з роботою органів виконавчої влади, зокрема Міністерства сільського господарства, різноманітних служб та інституцій, що працюють в аграрній сфері, участь у науково-просвітницьких заходах (конференції, семінари, тренінги), відвідування лекцій та семінарів безпосередньо в провідних університетах США, бізнес-подорожі на провідні аграрні підприємства та фермерські господарства, зустрічі з працівниками органів державної влади, бізнес-структур. Учасники програми розширили власні знання щодо організації аналітичного забезпечення діяльності сучасних аграрних підприємств та особливостей менеджменту агробізнесу у провідних компаніях штатів Пенсильванії, Колорадо, Огайо, Міссурі та Каліфорнії. Таким чином, FEP поєднала важливі складові, що забезпечують конкурентоспроможність організації сучасного навчального процесу, а саме - стажування у викладацькій сфері доповнювалося активними освітянськими дослідженнями та вивченням практичного досвіду діяльності аграрних підприємств США. За результатами успішного проходження стажування викладачі отримали сертифікати Міністерства сільського господарства США та відповідних університетів.

 

 

 

 

 

 

Впродовж 2017-2020 рр. НПП кафедри статистики та економічного аналізу (Леся Воляк, Михайло Гузь, Тетяна Куць, Андрій Музиченко, Тетяна Собченко) приймали участь у виконанні наукового проекту за програмою міжнародного співробітництва: ЄС ПРОЕКТ ERASMUS+ № 585603-EPP-1-2017-1-DE-EPPKA2-CBHE-JP (2017 – 3299/001-001) «ВІД ТЕОРЕТИЧНО- ОРІЄНТОВАНОГО ДО ПРАКТИЧНОГО НАВЧАННЯ У АГРАРНІЙ СФЕРІ/TOPAS».

Викладачі кафедри статистики та економічного аналізу також активно долучені до розвитку співпраці з іноземними університетами-партнерами НУБіП України.

Зокрема, у 2018 р. у рамках програми Erasmus+ та міжуніверситетської угоди між НУБіП України та Університетом прикладних наук Вайєнштефан-Тріздорф (Німеччина) доцент кафедри статистики та економічного аналізу Тетяна Собченко пройшла 4-х тижневе дослідницьке стажування (https://nubip.edu.ua/node/45728). Основною метою стажування було вивчення програми прийняття управлінських рішень «МАХ», яка базується на методиці маржинальних калькуляцій виробничих процесів.

Протягом 2021-2022 рр. викладачі кафедри статистики та економічного аналізу (Михайло Гузь, Тетяна Куць, Андрій Музиченко, Тетяна Собченко) приймали участь у реалізації міжнародного проєкту DAAD «Digital Modernization of Lecturing in Ukrainian Agricultural Universities» («Діджиталізація навчального процесу в українських аграрних університетах»), який здійснювався за сприяння Університету прикладних наук Вайнштефан-Тріздорф (Німеччина) та передбачав отримання інноваційного досвіду з підвищення цифрової компетентності учасників освітнього процесу та впровадження нових телекомунікаційних мереж в університеті. У рамках даного проєкту на початку 2022 року доценти Андрій Музиченко та Михайло Гузь відвідали семінари з підготовки відеолекцій в Університеті прикладних наук Вайнштефан-Тріздорф та Університеті прикладних наук Ансбах (https://nubip.edu.ua/node/105075). В продовження діяльності у квітні 2022 р. деканом економічного факультету Анатолієм Дібровою спільно з  викладачами Михайлом Гузь, Тетяною Куць, Олександром Лабенко, Андрієм Музиченко, Тетяною Собченко було проведено майстер-клас зі створення та використання відеозаписів лабораторних та практичних робіт на основі досвіду економічного факультету (https://nubip.edu.ua/node/108057).

 

 

У квітні 2022 р. доценти кафедри статистики та економічного аналізу Тетяна Куць та Олена Симоненко пройшли навчальний он-лайн тренінг на тему: "Методи спрощеного програмного планування та автоматизація процесів планування діяльності підприємства за допомогою програми МАХ", 

організований Університетом прикладних наук Вайєнштефан-Тріздорф (Німеччина) разом із Сумським національним аграрним університетом (https://nubip.edu.ua/node/108277). У рамках святкових заходів до 125-річчя НУБіП України, 26 травня 2023 р. відбулася зустріч учасників україно-німецьких проєктів DAAD з діджиталізації університетської освіти з віце-президентом національної та міжнародної академічної неперервної освіти Університету прикладних наук Вайєнштефан-Тріздорф Ральфом Шлаудерером, участь у якій приймали також Андрій Музиченко, Михайло Гузь, Тетяна Собченко та Тетяна Куць (https://nubip.edu.ua/node/129557).

Викладачі кафедри статистики та економічного аналізу активно розвивають співпрацю з колегами з Варшавського університету наук про життя м. Варшава (Польща). У квітні 2019 р. в рамках програми Erasmus+ в НУБіП України на економічному факультеті на кафедрі статистики та економічного аналізу перебував з візитом Яцек Скудларскі, кандидат сільськогосподарських наук Варшавського університету наук про життя м. Варшава (Польща) (https://nubip.edu.ua/node/59635). Для студентів ОС «Бакалавр» спеціальностей «Облік і оподаткування» та «Економіка» Яцек Скудларскі провів лекції на тематику відновлюваних джерел енергії.

Протягом останніх років ряд викладачів кафедри пройшли наукове стажування у Варшавському університеті наук про життя в рамках участі у проекті Польського національного комітету у справах ЮНЕСКО: Тетяна Куць (2018 р.) (https://nubip.edu.ua/node/49230), Олена Богданюк (2018 р. та 2022 р.) (https://nubip.edu.ua/node/52831), Леся Воляк (2019 р. та 2023 р.) (https://nubip.edu.ua/node/66840, https://nubip.edu.ua/node/133030). Програма стажування включала в себе проведення наукових досліджень з актуальних проблем аграрної економіки та маркетингу, а також вивчення науково-педагогічного та освітнього досвіду польських колег.

У 2018-2023 рр. Анатолій Шиш приймав участь у міжнародному проекті «Розвиток молочної галузі України», реалізованого Міжнародною Фінансовою корпорацією за підтримки Міністерства Фінансів Австрії. В межах проекту була створена команда експертів, до якої окрім вітчизняних фахівців ввійшли представники британської консалтингової компанії Promar та американської «DGA consulting engineers».  Результатом проекту стало створення референтної моделі молочної ферми, яка наразі активно впроваджується в Україні Асоціацією виробників молока та забезпечує суттєві прирости продуктивності корів.

 

Професор кафедри Інна Лазаришина активно розвиває ділові контакти з колегами з Університету Марії Кюрі-Складовської у Любліні. Вона пройшла короткотермінове стажування на кафедрі рахунковості і фінансів (Обліку і фінансів), якою керує професор, доктор хабілітований Ронек. За його сприяння було видано колективну монографію в Університеті, автором розділу до якої є Інна Лазаришина. Також досягнуто домовленості про можливість стажування викладачів і студентів нашого вишу у Любліні.

Професор Інна Лазаришина пройшла ряд інших міжнародних наукових стажувань, зокрема: «Навчально-наукова діяльність в сучасному університеті: виклики, рішення, перспективи» у Білостоцькому університеті (Польща) (2022 р.); Наукове стажування «Фандрейзинг та основи проєктної діяльності в закладах освіти: європейський досвід»: Польща – Україна (для педагогічних та науково-педагогічних працівників) у Ягеллонському університету (Польща) (2022 р.); у Вільнюському коледжі Університету прикладних наук Вільнюса (Литва) в рамках програми Erasmus+ (https://nubip.edu.ua/node/143309) (2024 р.).

В рамках програми академічної мобільності в Університеті Фоджа (Італія) у 2018 р. науково-педагогічне стажування пройшла доцент Оксана Макарчук (https://nubip.edu.ua/node/46815), а на початку 2019 р. – доцент Тетяна Куць (https://nubip.edu.ua/node/59542). Протягом стажування здійснювались спільні наукові дослідження з італійськими колегами за обраними економічними темами. Для студентів бакалаврату Оксана Макарчук та Тетяна Куць провели лекції англійською мовою. Під час стажування відбулося ряд зустрічей з викладачами та деканом економічного факультету Університету Фоджа проф. Ф. Конто. Оксана Макарчук та Тетяна Куць представили матеріали про пріоритети розвитку та здобутки економічного факультету НУБіП України. Також та було обговорено перспективи подальшої українсько-італійської співпраці між факультетами. За результатами успішного проходження науково-педагогічного стажування було отримано відповідні сертифікати.

Впродовж 2021-2024 рр. в Латвійському університеті природничих наук і технологій (Латвія) пройшли науково-педагогічне стажування Олена Богданюк О.В., Михайло Гузь, Тетяна Куць, Тереза Микицей, Андрій Музиченко, Олена Симоненко, Алла Чухліб, Анатолій Шиш (https://nubip.edu.ua/node/89960); у 2024 р. доценти Тетяна Куць та  Оксана Макарчук приймали участь у наукових заходах у рамках програми Erasmus+ (https://nubip.edu.ua/node/148898).

У 2023 р. відбулися стажування доцентів кафедри в рамках Європейського альянсу проєкту UNIgreen, зокрема Леся Воляк відвідала Аграрний Університет Пловдів (Болгарія) (https://nubip.edu.ua/node/135614); Тетяна Куць та Тереза Микицей – Університет Саб’Біотек (Франція). (https://nubip.edu.ua/node/135605).

У 2023 р. в рамках реалізації проекту Twinning «Capacity building of Ukrainian researchers for sustainable livelihoods: socio-economic development» у співпраці НУБіП України та Університету Ріддінг (Велика Британія) пройшли міжнародне стажування Леся Воляк та Оксана Макарчук у Варшавському університеті наук про життя (https://nubip.edu.ua/node/129563).

У 2024 р міжнародне дистанційне стажування за програмою ЮНЕСКО в Інституті передових досліджень у Кесезі (Угорщина) успішно зреалізували Леся Воляк, Тетяна Куць, Оксана Макарчук (https://nubip.edu.ua/node/143148).

Студенти ОП «Аналітичне і обліково-правове забезпечення бізнесу» активно приймають участь у міжнародній діяльності: у вересні 2023 р. Ольга Кравченко, Ольга Терещенко, Вікторія Штакал приймали участь у літній школі Вроцлавського університету наук про навколишнє середовище та життя (Польща) https://nubip.edu.ua/node/134346); Олександра Ільчук проходила навчальне стажування за програмою Mobilität Program в Університеті м.Цюріха (Швейцарія) (https://nubip.edu.ua/node/139621); Ольга Кравченко, пройшла стажування у рамках програми ERASMUS+ https://nubip.edu.ua/node/149948.

 

 

Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook