Навчальна практика: як працюють біотехнології в промисловості

19 липня 2015 року

 Студенти 3-го курсу  факультету захисту рослин, біотехнологій та екології пройшли навчальну практику з дисципліни «Промислова біотехнологія», що викладається на  кафедрі екобіотехнології та біорізноманіття.

 
Протягом практики студенти ознайомились з процесами біотехнологічного виробництва біопрепаратів Триходермін-Р та Гаупсин в лабораторії мікробіологічного методу захисту рослин Інституту захисту рослин НААН України (зав.лаб. к.с-г.н. Ткаленко Г.М.), дослідженням впливу умов культивування на фізіологічну активність продуцентів.
 
 
Також була проведена екскурсія до Українського науково-дослідного інституту спирту і біотехнології продовольчих ресурсів. Студенти ознайомились з основними напрямками діяльності лабораторії технології продуктів бродіння і мікробного синтезу  (сектор мікробіології та мікробного синтезу та сектором технології спирту – зав.відділом технології продуктів бродіння та мікробного синтезу, старший науковий співробітник Процан Н.В.). Співробітники інституту представили основні роботи, які виконуються в інституті: ресурсозберігаючі маловідходні технології зброджування мелясного сусла в спирт, прогресивна енергозберігаюча технологія спільного виробництва спирту та хлібопекарських дріжджів з меляси, багатотонна енергозберігаюча технологія виробництва біоетанолу з етанолу-сирцю, енергозберігаюча установка для виробництва біоетанолу комбінуванням ректифікаційних і адсорбційних процесів, очищення стічних вод спиртових заводів, утилізація післяспиртової зернової та мелясної барди з одержанням біогазу, як альтернативного палива, розробка проектно-технічної документації для реконструкції, технічного переобладнання, будівництва підприємств спиртової, лікеро-горілчаної та дріжджової промисловості з впровадженням ефективних наукових досягнень, розроблених в інституті.
 
 
Крім того, студенти ознайомились з процесами виконання досліджень показників якості та безпеки продуктів харчування, продовольчої сировини, харчових добавок, ідентифікації фальсифікованої продукції, сертифікації готової продукції і виробництва, нормативно-технічною документацією. 
 
 
Також була проведена екскурсія до ВАТ «Бровари-Молоко», де начальником виробництва Шендрик В.І. студентів було ознайомлено з основними біотехнологічними процесами, які відбуваються при виготовленні молочнокислих продуктів, з  цехом сепарування молока, лабораторією для приготування заквасок,  лінією для зброджування молока та утворення твердих сирів, резервуарним і термостатним способами виготовлення молочнокислих продуктів, лінією по виробництву вершкового масла. 
 
Відбулася і екскурсія до Державного підприємства "Міжвідомчий науково-технологічний центр "Агробіотех"  НАН України та МОН України. Студенти ознайомились з основними біотехнологічними розробками, науковими відділами та лабораторіями, з біотехнологією вирощування мікроміцетів, вилучених з кореневої системи женьшеню, з біотехнологічним виробництвом, що здатне протягом місяця напрацьовувати біорегулятори росту і розвитку рослин для забезпечення аграріїв.
 
Також було проведено екскурсію до ВАТ НВП «Укрзооветпромпостач». Орієнтуючись на міжнародні стандарти якості, компанія «Укрзооветпромпостач» виробляє ветеринарні препарати, використовуючи при цьому сировину виключно високої якості. Студенти ознайомились з основними елементами виробництва біологічного препарату Актофіту,  діючою речовиною якого є авермектин С (комплекс природних авермектинів, які продукують непатогенні ґрунтові стрептоміцети Streptomices avermitilis. Студенти побачили основні стадії технологічного процесу, які узагальнено включають в себе селекційні роботи з культурами-продуцентами; ферментацію препаратів; фільтрацію, висушування, дроблення; екстракцію, багатостадійне очищення та концентрування Екстракту;  стандартизацію та отримання готових форм. Також співробітники підприємства показали обладнання та апаратуру,  де відбувається виготовлення та розфасовка настоянок, розфасовка порошків в пакети, баночки, флакони, виготовлення та розфасовка мазей і кремів в туби, баночки, виготовлення та розфасовка розчинів для ін'єкцій та інше.
 
Була проведена екскурсія до Інституту  продовольчих ресурсів НААН України, де старший науковий співробітник відділу біотехнології, канд.техн.наук Даниленко С.Г. ознайомила студентів з банком промислово цінних культур, перспективних для використання в біотехнологіях ферментованих молочних і м'ясних продуктів та кормів; умовами виділення з природних середовищ і дослідження біологічних властивостей штамів-пробіотиків - антагонізму по відношенню до патогенних і промислово шкідливих мікроорганізмів; закономірностями розвитку мікроорганізмів на різних поживних середовищах, особливостями кінетики росту в монокультурі і в асоціації, впливу технологічних параметрів на розвиток моно-і багато штамових композицій для створення нових технологій заквашувальних препаратів; відпрацюванням технологічних режимів і створенням нових технологій заквашувальних препаратів для кисломолочних напоїв, сметани, сирів та кормів; оцінкою сировини як джерела фагової інфекції та скринінгом нелізогенних і фагостійких штамів промислових культур мікроорганізмів; спостереженням за розвитком заквасочних мікроорганізмів в ході біохімічних перетворень в процесі виробництва різних кисломолочних продуктів, сирів, ферментованих м'ясних продуктів.
 
Керівник практики, к.б.н., 
доцент кафедри екобіотехнології та біорізноманіття, 
Бородай Віра Віталіївна

Асистент кафедри екобіотехнології та біорізноманіття,
Захарова Ольга Михайлівна
 
Регіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook