Студенти Бережанського фахового коледжу діляться враженнями від проходження практики у Швейцарії

11 вересня 2023 року
  Студентські роки – це один з найцікавіших та неповторних відрізків часу в житті молодої людини. Думаю, що кожен погодиться зі мною. Адже здобуття омріяної професії ґрунтується не лише на сумлінному навчанні, але й активній участі у предметних гуртках, художній самодіяльності, волонтерських організаціях тощо. Спектр можливостей для формування особистості майбутнього фахівця, розвитку, самовдосконалення та самореалізації здобувачів освіти у ВСП «Бережанський фаховий коледж НУБіП України» – багатогранний. Однією з таких є мобільність студентів, яка реалізовується завдяки міжнародній співпраці.

  Так, в межах програми Agrimpuls, я мала можливість цього року пройти практику за спеціальністю «Садово-паркове господарство», яку здобуваю в коледжі. Чотири місяці перебування в Швейцарії, у дуже приємній сім’ї Гаумюллер, в якій почувалась як вдома, пройшли непомітно, як в одну мить.
  Повернувшись, хочу з радістю поділитися враженнями від практики на фермерському господарстві в кантоні Базель, яке займається вирощуванням ягід (полуниця, малина, смородина, порічки, ожина, чорниця) та овочів (спаржі, помідорів, огірків, баклажанів).

  Умови для практики – чудові: вибір фермерського господарства за інтересами практиканта, комфортне проживання в затишному будинку разом зі сім’єю, доступне харчування, цікава робота в саду та на полі, висока заробітна плата, ініціативні мандрівки на вихідних сусідніми селами і найближчими містами.

 Кажуть, хто добре і старанно працює, повинен гарно відпочивати. Так, 21 липня працівниками асоціації швейцарських фермерів Agrimpuls була організована екскурсія в кантон Люцерн, в якій я з великим задоволенням взяла активну участь.

  На висоту 2970 м. піднялися учасники (студенти з інших областей України, Румунії, Бразилії, Китаю) весняно-літньої практики 2023. Вдихнувши гірське повітря, усі на мить затамували подих від краси швейцарських Альп, в які просто неможливо не закохатися.
  Враження – найкращі і звичайно незабутні.

  Щиро дякую керівництву коледжу за можливість побувати в країні з найвищим рівнем життя, удосконалити знання німецької мови, розширити досвід у галузі садівництва та овочівництва, познайомитися з доброзичливими людьми, відвідати цікаві місця, помилуватися мальовничою природою Швейцарії, а ще отримати першу заробітну плату за компетентно виконану роботу майбутнього фаху!!!

  Шановні здобувачі освіти, переймайте естафету проходження практики на фермерських господарствах Швейцарії!!! Сміливо й впевнено прилучайтеся та продовжуйте її в наступних сезонах!!!

Ольга ДЕМКОВИЧ,
студентка групи СП-41,
учасниця закордонної практики

 

Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook