Як прийняти виклики дистанційного навчання: лайфхаки для студентів

26 квітня 2021 року

   Початок весни минулого року супроводжувався змінами, які суттєво вплинули на різноманітні сфери життя людей у світі. У зв’язку з оголошенням пандемії COVID-19 та рекомендаціями до переходу на дистанційний режим роботи та навчання, дуже швидко нам всім довелося навчитися організовувати свою роботу з дому. Не так уже і легко стало жити та працювати в одному місці: по суті, дві реальності – домашня та офісна – переплелися та зійшлися в одному місці. Безперечно, всі розуміли необхідність та обґрунтованість нових умов життя, однак прийняти та звикнути до всього цього виявилося непросто. Для сучасних студентів справжнім викликом стало вміння організовувати себе.

   Пройшло трохи більше року відтоді, як світ паралізувала пандемія коронавірусу. Всі сфери та процеси зазнали значних змін, і освітня галузь не стала винятком. Студенти та викладачі змушені були швидко адаптуватися до зовсім нового порядку співпраці в режимі онлайн. Потрібно сказати, що на сьогодні ми маємо конкретні результати плідної роботи протягом року: дистанційна освіта перетворилася на варіант норми, радикально змінивши зміст процесу отримання знань загалом.

   Такий досить різкий перехід до повного онлайну потребував зміни підходів до роботи як з боку викладацького складу, так і з боку студентів. І, хоч на перший погляд, онлайн може здатися «раєм для студента», насправді така форма навчання має значні недоліки. Зокрема, мова йде про зниження концентрації та мотивації до навчання, докладання менших зусиль для виконання тих чи інших вимог.  На нашу думку, дистанційне навчання можна зробити максимально інформативним та продуктивним, якщо користуватися рядом «лайфхаків». При цьому сприйняття інформації залишаться на тому ж рівні, як і під час аудиторних занять.   Своїми порадами щодо організації дистанційного навчання поділилася студентка факультету аграрного менеджменту, яка паралельно навчається за програмою подвійних дипломів у Словацькому аграрному університеті у м.Нітра, Анастасія Фесун.