Майбутній дипломат Дар’я Морська: дистанційне навчання відкриває нові можливості

27 березня 2020 року
   Будь-які зміни в нашому житті мають як позитивний ефект, так і негативний. Карантин застав зненацька не тільки викладацький склад, але й студентів. Кожен з нас вчиться як виходити з цієї ситуації, щоб якість навчання та отриманих знань залишилась на високому рівні. Студентка 2-го курсу спеціальності «Міжнародні відносини» - Морська Дар’я із задоволенням поділилась своїми думками та порадами.
    Скажіть, будь ласка, де і з ким Ви знаходитесь під час карантину?
- Так як живу я в місті Києві, то й проводжу карантин тут, разом зі своєю родиною.
    Чи легко Ви адаптувались до дистанційного режиму навчання?
- Не можу сказати, що адаптація пройшла легко, так як було надано велику кількість завдань, але трохи пристосовуюсь до цього.
    Які маєте побажання до викладачів?
- Ми розуміємо яке навантаження зараз йде на викладачів щодо переведення навчання у дистанційну форму в повному обсязі, але хотілось би попросити у них ставитись з розумінням й до нас, особливо, коли виставляються терміни здачі завдання. Тому що ми також нервуємось через ситуацію, яка відбувається в країні, у нас є близькі й рідні старшого віку, ким ми опікуємось й за яких хвилюємось. Великий обсяг інформації не завжди допомагає відволіктись. В цей час нам всім треба поставитись з розумінням один до одного.
    Яка саме форма дистанційного навчання Вам здається найбільш ефективною?
- Якщо можна, то хотілось би більше онлайн зустрічей з викладачами: лекції, семінари, консультації в програмі ZOOM. Це не тільки гарна можливість якісного консультування студентів й спілкування студента та викладача, але й найбільш ефективний інструмент отримання інформації та її засвоєння. Тому що просто читання лекції не дає такого результату, як обговорення з кваліфікованим викладачем.
    Скільки часу в день йде на самостійне навчання? Ви студентка сумлінна, тому впевнена, що дасте відповідь чесно.
- Кожного дня в мене йде на самостійне навчання мінімум 5 годин.
    Чи вдається під час карантину займатись іншими справами, наприклад, спортом, хобі?
- Під час карантину в мене є час для заняття спортом, перегляду фільму чи читання книжки, але, чесно кажучи, хочеться скоріш повернутись до нормального життя, побачити друзів, рідних, сісти в аудиторії та поспілкуватись наживо з викладачами та одногрупниками, вийти на роботу. Сподіваюсь, що скоро так і станеться.
 
    Що Ви порадите студентам як найкраще готуватись до занять? Можливо вже є якійсь лайфхаки?
- 1. Шукати в усьому позитив.
  2. Забути на деякий час, що це вимушена форма навчання. Уявіть, що це звичайний робочий день. Але Вам не потрібно вставати рано, поспішати, чекати 212 маршрутку. Ви можете прокинутися, зробити зарядку (яку Ви ніколи раніше не робили), смачно поснідати і починати роботу.
  3. Через кожні 1,5 години робити перерву. В університеті перерви 15 хвилин, а Ви відпочивайте 30 хвилин.
  4. Пишіть план роботи не на 1 день, а на 2 - 3. Так Ви зможете не зациклюватися на роботі і давати собі вибір.
  5. Але не забувайте про дедлайни!
 
Розмовляла
Марина Дєліні,
доцент кафедри виробничого
та інвестиційного менеджменту
 
Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook