ВІЗИТ ПРЕДСТАВНИКІВ ПРЕРІЙНИХ УНІВЕРСИТЕТІВ КАНАДИ ТА МІСІЇ З АКАДЕМІЧНОЇ СПІВПРАЦІ В ГАЛУЗІ СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА ДО НУБіП УКРАЇНИ

16 лютого 2012 року
Довідково: Наприкінці 2009 року Центр Канада-Україна (ЦКУ) за підтримки федеральних і провінційних органів влади організував симпозіум у м. Саскатун, провінція Саскачеван, у якому взяли участь понад 50 представників 18 організацій західної Канади і України, що займаються питаннями науки, інноваціями та розвитком технологій. Одним з висновків зібрання було рішення ЦКУ про сприяння подальшому розширенню співробітництва між канадськими та українських університетами і коледжами.
Для цього був створений Консорціум прерійних університетів і наприкінці 2010 року відбулася ознайомча поїздка для дослідження можливостей проведення спільних академічних програм Консорціумом та обраними університетами України. Завданнями теперішньої місії  є продовження спільної роботи з університетами сільського господарства і наук про життя на основі попередніх обговорень щодо потенційних спільних ініціатив в галузі науки та освіти.
 
9 лютого 2012 року НУБіП України відвідали представники прерійних університетів Канади та Місії з академічної співпраці в галузі сільського господарства - декан Коледжу сільського господарства та біоресурсів Університету Саскачеван Мері Бур, декан факультету наук про сільське господарство, життя і навколишнє середовище Університету Альберти Джон Кеннеллі, заступник декана (по дослідженнях) факультету сільського господарства та продуктів харчування Університету Манітоби Мартін Сканлон, Роман Петришин, голова Відділу української громади та міжнародного розвитку Університету ім.Гранта Мак’Юена (Міжнародний факультет/ Український центр з освоєння ресурсів) Роман Петришин, менеджер міжнародних проектів Університету ім.Гранта Мак’Юена Юрій Конкін і заступник голови Центру Канада-Україна Ярослав Луцюк.
Вони зустрілися з ректором НУБіП України академіком Д.О. Мельничуком для продовження діалогу в напрямку активізації науково-дослідного та освітнього співробітництва. В ході зустрічі було обговорено питання розширення сфер потенційного  партнерства  між канадськими університетами та НУБіП України в рамках спільних міжнародних наукових ініціатив у галузі досліджень та аграрної освіти. Зокрема було визначено ключові напрямки розвитку потенційного взаємовигідного співробітництва для закладення підґрунтя стійкого довгострокового співробітництва, які можуть включати:
·         підписання договорів про співпрацю;
·         започаткування програм обміну студентами, аспірантами, викладачами;
·         проведення спільних наукових досліджень;
·         спільну участь у міжнародних конференціях, симпозіумах та розробку міжнародних проектів в галузі розвитку сільського господарства і сільських територій на основі інновацій та передових технологій.
 
 «Круглий стіл» прерійних сільськогосподарських університетів Канади з представниками університетів Києва, Львова, Сум, Дніпропетровська і Харкова
 
10 лютого 2012 року, на продовження зустрічі представників прерійних університетів Канади із ректором НУБіП України академіком Д.О. Мельничуком, директор ННЦ міжнародної діяльності В.П. Каленський та помічник ректора з міжнародної діяльності М.С. Ващик взяли участь у «круглому столі», що відбувся у Посольстві Канади в Україні. Він зібрав деканів канадських університетів та представників п’яти українських університетів аграрного спрямування - Національного університету біоресурсів і природокористування України, Львівського національного аграрного університету, Дніпропетровського державного аграрного університету, Сумського національного аграрного університету та Харківського національного технічного університету сільського господарства ім. Петра Василенка.
В ході зустрічі сторони презентували можливості своїх навчальних закладів для подальшої співпраці, а також обговорили її пріоритетні напрямки, форми та сфери, зокрема в рамках спільних програм по обміну студентами бакалаврату, магістратури, аспірантури та викладачами, проведення спільних наукових досліджень тощо.
Окрім цього, було досягнуто домовленості, що наступним етапом реалізації спільних проектів стане підготовка та підписання меморандумів про взаєморозуміння та договорів про співпрацю між вищезгаданими навчальними закладами України та Канади.

Регіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook