Третьокурсники факультету землевпорядкування вивчають особливості стереознімання
На початку травня група третьокурсників факультету землевпорядкування під керівництвом доцента кафедри управління земельними ресурсами Євгена Бутенка провела стереознімання елементів заднього двору навчального корпусу №6.
Для цього знадобилася сучасна цифрова камера та штатив, а також спеціалізоване програмне забезпечення для обробки стереопар та створення 3D зображень. Використовувалася програма «Stereo Photo Maker English Edition» компанії «Masuji & David Sykes». Це програмне забезпечення придатне виключно для обробки стереопар знімків.
В результаті знімань отримали анагліф-зображення із стереоскопічним ефектом, який можна було спостерігати, одягнувши спеціальні окуляри.
Як відомо, бінокулярний зір дозволяє спостерігати об'ємне зображення предметів місцевості і визначати відстані між цими предметами. Більшість завдань фотограмметрії із більшою точністю і продуктивністю вирішують при використанні пари знімків, яка називається стереопарою. Стереопару отримують із стереоскопічних знімань.
Оскільки об'ємне зображення предметів можна спостерігати не тільки на місцевості, але й на двох плоских зображеннях цих предметів, то його можна побачити неозброєним оком або за допомогою спеціальних оптичних приладів.
Стереозображення створене 3-ю групою 3-го курсу факультету землевпорядкування
Юлія Пономаренко,
студентка 3 курсу факультету землевпорядкування