Наукова доповідь координатора проєкту Жана Моне Олександра ФАЙЧУКА на Міжнародній науковій конференції
21-22 листопада 2024 року в стінах Національного університету біоресурсів і природокористування України у змішаному форматі відбулась Міжнародна наукова конференція «Education and Science in the fact of challenges and threats. The contribution of young scientists to sustainable development». Організаторами та ініціаторами заходу виступила Рада молодих вчених НУБіП України. У свою чергу, співорганізаторами конференції стали: Університет сільськогосподарських наук Швеції, Університет довкілля і наук про життя м. Вроцлав (Польща), Полтавський державний аграрний університет, Одеський державний аграрний університет, Таврійський державний агротехнічний університет ім. Дмитра Моторного. Варто зазначити, що даний науковий захід виявився дуже цікавим і корисним, оскільки став міждисциплінарним майданчиком для дискусії між молодими вченими з багатьох різних країн.
Привітали учасників конференції проректор з наукової роботи та інноваційної діяльності НУБіП України Оксана ТОНХА і керівниця проекту LEARNSAVE зі шведського сільськогосподарського університету Галія ЗАМАРАЦЬКА. Під час виступів молоді вчені вдало презентували результати власних наукових досліджень, які здебільшого стосувались викликів і загроз для розвитку аграрного сектору України в умовах військових дій, використання штучного інтелекту, глобальних змін клімату, сталості та інтеграції до ЄС. Одна із доповідей була присвячена економічним аспектам використання енергії у сільському господарстві України та країнах-членах ЄС за умов імплементації Європейської зеленої угоди, з якою виступив в очному форматі керівник проєкту Жана Моне «European Green Deal: from theory to practice in the agri-food sector of Ukraine» ERASMUS-JMO-2024-HEI-TCH-RSCH доцент кафедри адміністративного менеджменту та ЗЕД НУБіП України Олександр ФАЙЧУК. Варто зазначити, що доповідач розкрив та обґрунтував основні причини різної величини співвідношення економічного ефекту до обсягу викидів парникових газів, що утворюються внаслідок використання різних джерел енергії у сільськогосподарському виробництві України та країнах-членах ЄС. По завершенні свого виступу Олександр ФАЙЧУК відповів на ряд запитань від учасників наукової конференції, зокрема керівниці проекту LEARNSAVE зі шведського сільськогосподарського університету Галії ЗАМАРАЦЬКОЇ. Це довело той факт, що проект Жана Моне, який почала реалізовувати команда з НУБіП України ,є актуальним і значущим не лише у сфері освіти, але й у науковому осередку.
P.S. Дякуємо Раді молодих вчених НУБіП України за запрошення і можливість представити деякі результати досліджень, що проводяться в рамках проекту Жана Моне «European Green Deal: from theory to practice in the agri-food sector of Ukraine» ERASMUS-JMO-2024-HEI-TCH-RSCH. Бажаємо нових плідних наукових дискусій на міжнародному рівні!
Підготував - Олександр ФАЙЧУК