Нарада з енергозбереження: економимо для виживання і розвитку

22 лютого 2024 року
  22 лютого 2024 року під головуванням Станіслава Ніколаєнка відбулася традиційна щомісячна нарада з енергозбереження.

  За прогнозами господарників, зазначив ректор, у поточному році витрати на комунальні послуги сягнуть понад 77 мільйонів гривень. Тільки за січень 2024 року за комунальні послуги сплачено понад 11 мільйонів гривень. Загалом же в бюджеті на поточний рік держава передбачила виділення університету лише 8,8 мільйонів гривень. Тобто простий підрахунок говорить, що ці кошти вже були використані. Лунають тези щодо невідворотного підвищення тарифів, зокрема майже втричі на електроенергію. Все це спонукає нас до систематичної роботи, перегляду підходів, самодисципліни та посилення вимогливості до реалізації програми енергозбереження. Щомісячна нарада покликана проаналізувати стан справ, поширити ефективний досвід і виявити слабкі місця. Обговорення, проведене тут, продовжується в колективах ННІ, факультетів, студентському містечку.

 

 

 

 

  Уряд, Міністерство освіти і науки України виступили з ініціативою змінити підходи до фінансування здобуття вищої освіти в Україні, запровадити гранти на навчання. Відповідний законопроєкт знаходиться на розгляді Парламенту. У зв’язку з цим, будуть відкориговані показники та ліміти споживання енергоресурсів та води, оскільки попередній прорахунок свідчить, що грант не покриватиме повну вартість навчання, а різницю студенти і батьки будуть не в змозі оплатити.
  Детальний аналіз витрат електроенергії, теплоносія та води представив проректор з навчально-науково-виробничої діяльності та розвитку Валерій Іщенко. У перерахунку на одного мешканця гуртожитку за місяць спожито 1,89 кубічних метрів води, що є забагато і в подальшому цей показник має бути зменшений до одного кубічного метра. Порівняно з січнем 2023 року споживання холодної води сумарно по всім об’єктам збільшено майже на 1000 кубічних метрів. На 130 ГКкал збільшено використання гарячої води. Найбільша частка в рахунку за комунальні послуги за січень склала теплова енергія для обігріву. Разом з тим, майже 42 тисячі кіловат-годин було зекономлено.

 

 

 

  Підбиваючи підсумки, ректор Станіслав Ніколаєнко дав ряд доручень. Перше – тримати ситуацію в тонусі, не розслаблятися. Друге – завершується зимовий період, потрібно навести лад на закріплених територіях. Третє – провести весняну толоку та поновити насадження. Четверте – здійснювати контроль і управління корпусами та гуртожитками. П’яте – після завершення студентами навчання та виселення з кімнат приводити їх до належного стану. Шосте – визначити відповідального та налагодити синхронну роботу годинника. Сьоме – запровадити чергування в навчальних корпусах з розширеним переліком функціональних обов’язків.

 

 

Пресслужба
 

Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook