Спорт – як об’єднувальний чинник у День Соборності України
Спорт – як об’єднувальний чинник у День Соборності України
19 січня 2024 року
Видатний український політичний діяч один із організаторів «Української демократично-хліборобської партії В’ячеслав Липинський сказав: «Ніхто нам не збудує держави, коли ми її самі не збудуємо, і ніхто з нас не зробить нації, коли ми самі нацією не схочемо бути».
Упродовж довгих століть Україна залишалася поділеною між Російською та Австро-Угорською імперіями. Завершення Першої світової війни та початок революції посприяли боротьбі українців за незалежність. 22 січня 1919 року на Софійському майдані в Києві було проголошено Акт Злуки західних та східних українських земель, що стало епохальною історичною подією, коли українські землі об’єдналися в одній державі.
Головною традицією у День Соборності став живий ланцюг, що символічно демонструє державну єдність. З 2000 років у Києві щорічно влаштовують живий ланцюг уздовж моста Патона, котрий пролягає між правим та лівим берегами Києва, у такий спосіб символізуючи об’єднання Сходу та Заходу України.
Саме до святкування Дня Соборності ректорат Національного університету біоресурсів і природокористування України започатковує традицію об’єднання аграрної освітянської спільноти у боротьбі за незалежність українського народу.
На сучасному етапі одним із чинників консолідації нації є спорт. Шведський політолог Серж Бейнвел так висловився з цього приводу: «Три кити, на яких раніше будувалася національна держава, сьогодні перетворилися на чотири: територія, населення, уряд та національна футбольна команда».Тому для зміцнення командного духу, об’єднання спільних зусиль проти ворога і формування здорової фізично розвинутої української нації керівництво НУБіП України передали спортивну форму та м’ячі Відокремленому структурному підрозділу «Мукачевський фаховий коледж НУБіП України».
Микола КОСТЕНКО,
завідувач кафедри фізичного виховання