"ЗДОБУТІ ЗНАННЯ ЗАБЕЗПЕЧАТЬ ЗІРКОВИЙ ЗАРОБІТОК" Презентація кафедри БДЖІЛЬНИЦТВА

17 січня 2024, 14:22

   16 січня 2024 року на Голосіївській навчально-дослідній пасіці факультету Тваринництва та водних біоресурсів НУБіП України відбулась презентація кафедри бджільництва за темою «Здобуті знання забезпечать зірковий заробіток».

   Дійство відбулося з метою популяризації галузі бджільництва, продукції бджільництва і взаємодії та надання консультативних послуг науково-педагогічними працівниками та допоміжним персоналом кафедри всім охочим пасічникам. На заході були присутні як бджолярі-початківці, аматори, так і професіонали пасічники зі стажем роботи. До заходу онлайн долучилось 130 чоловік серед яких 30 потенційних абітурієнтів.

   У невимушеній дружній обстановці завідувач кафедри бджільництва, доктор сільськогосподарських наук, професор Повозніков Микола Гаврилович ознайомив присутніх із співробітниками кафедри та надав можливість кожному представити свої наукові інтереси, напрацювання та додаткові послуги. Це дало уяву про наукові, освітні та дорадчі можливості кафедри. Кожний виступаючий з вдячністю, великою шаною та любов’ю згадував корифея і засновника Голосіївської навчально-дослідної пасики доктора сільськогосподарських наук, професора, академіка академії Академії наук вищої школи України Віктора Петровича Поліщука, якому на днях виповнилося би 92 роки.

   За круглим столом модератор, колишній магістр, а нині власник магазину та сторінки на ютюб каналі Beekeeperof Ukraine Назар Білько надавав слово кожному з присутніх, де були висвітлені побажання і зацікавленість у співпраці із колективом кафедри у допомозі та вирішенні багатьох питань, що виникають в пасічницькій справі: організації створення племінної пасіки, генетиці та розведенні бджіл різних порід та внутрішньопородних типів, технології отримання меду та різних продуктів бджільництва, умов утримання, кочівлі та зимівлі бджіл, кормової бази та наявності медоносних рослин, медоварінні, виготовленні апітерапевтичних препаратів та медових напоїв.

   Особливу увагу присутніх викликав досвід Леоніда Вереда, віце-президента Спілки пасічників України (у 2012-2015 роках він очолював цю організацію) та представлений ним різноманітний асортимент медових напоїв, які мають міжнародне визнання.

    В дружній, доброзичливій обстановці гості були ознайомлені з матеріально-технічною базою кафедри, де кожна з наявних адуторій оснащена обладнанням від дослідження біологічних особливостей бджолиної сім'ї і штучного запліднення бджолиних маток до виготовлення, фасування і пакування різноманітної продукції бджільництва.

Враховуючи побажання присутніх і знання та здобутки співробітників кафедри М.Г. Повозніков розповів про тематичні семінари, вебінари та майстер класи для пасічників різних рівнів: початківців, аматорів, професіоналів, які планує кафедра проводити найближчим часом.

    Майстер виробничого навчання Андрій Чесановський та лаборант Павло Лікандрович Денисюк провели майстер-клас з облаштування вуликів та виготовлення вуликових рамок.

    На завершення знайомства гостям була представлена виставка-ярмарок продукції кафедри. Занурившись в особливу атмосферу Голосіївської навчально-дослідної пасіки присутні ще довго ділилися своїм досвідом, обмінювалися думками, обговорюючи і шукаючи рішення проблем галузі бджільництва.

    Усі знання здобуті на кафедрі бджільництва неодмінно забезпечать розвиток кожної окремої пасіки та зірковий заробіток.

Запрошуємо всіх до співпраці

Ігор Гончаренко,

професор кафедри бджільництва

 

 
Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook