Забезпечення прав і свобод в умовах воєнного стану - тема чергового вебінару просвітницького проєкту кафедри ТІДП "Школа знавців права"

22 жовтня 2023 року

Цикл осінніх зустрічей просвітницького проєкту кафедри теорії та історії держави і права «Школа знавців права» триває. 21 жовтня учасники заходу разом з  Людмилою Протосавіцькою обговорювали тему «Забезпечення прав і свобод в умовах воєнного стану».

 

Зустріч розпочалась із з’ясування того, що таке режим «воєнного стану» і в яких випадках його запроваджують. Потім спікерка нагадала про головні права людини і громадянина які закріплені в Основному законі держави і яким чином вони можуть обмежуватися в умовах воєнного стану. У зв'язку із введенням в Україні воєнного стану тимчасово, на період дії правового режиму воєнного стану, можуть обмежуватися конституційні права і свободи людини і громадянина, передбачені статтями 30 - 34, 38, 39, 41 - 44, 53 КонституціїУкраїни, а також вводитися тимчасові обмеження прав і законних інтересів юридичних осіб в межах та обсязі, що необхідні для забезпечення можливості запровадження та здійснення заходів правового режиму воєнного стану.

Крім того, військове командування може встановлювати заборони або обмеження на вибір місця перебування чи місця проживання осіб на території, на якій діє воєнний стан, особливого режиму в’їзду і виїзду, обмеження свободи пересування громадян, іноземців та осіб без громадянства, а також руху транспортних засобів, перевірку документів в осіб, а в разі потреби проведення огляду речей, транспортних засобів, багажу та вантажів, службових приміщень і житла громадян, за винятком обмежень, встановлених Конституцією України. Також під час воєнного стану може бути запроваджена комендантськагодина – тобто заборона перебування на вулицях в певний час доби без спеціальних дозволів.

Під час воєнного стану може примусово відчужуватися майно, що перебуває у приватній або комунальній власності, майна державних підприємств, державних господарських об’єднань для потреб держави в умовах правового режиму воєнного стану в установленому законом порядку. На території, на якій введено воєнний стан, військове командування разом з іншими органами влади або й самостійно має право запроваджувати трудову повинність та залучати громадян до суспільно-корисних робіт. Трудова повинність полягає у виконанні робіт оборонного характеру, а також у ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного, природного та воєнного характеру, а також їх наслідків. Трудова повинність полягає у виконанні робіт оборонного характеру, а також у ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного, природного та воєнного характеру, а також їх наслідків. Наприкінці зустрічі всі присутні ще раз нагадали які саме права і свободи  можуть обмежуватися в умовах воєнного стану.

 

Загалом зустріч була досить пізнавальною, і кожен учасник тепер з легкістю може відповісти, що може мати місце деяке обмеження права чи свободи людини і громадянина  виключно в  цілях безпеки громадян, або ж з метою забезпечення державних інтересів і територіальної цілісності України в такі нелегкі для нашої держави часи.

І уже наступного тижня, 28 жовтня 2023 р., учасники та учасниці разом із спікеркою Оленою Поповою говоритимуть про антикорупційну діяльність держави.

 

Принагідно інформуємо, що зареєструватися на наступні онлайн-вебінари, які пройдуть 28 жовтня та 04, 11 листопада 2023 р. (тематичний план-графік зустрічей), усі охочі можуть шляхом заповнення реєстраційної форми (зареєструватися). Також усі зарєстровані учасники отримають доступ до перегляду відеозаписів вебінарів на YuoTube та електронні сертифікати. У разі виникнення проблем із електропостачанням чи зв’язком, Ви отримаєте на вказаний Вами e-mail покликання на запис зустрічі, а також можливість поставити питання спікеру.

 

 

Кафедра теорії та історії держави і права

Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook