18 травня - Міжнародний день музеїв

18 травня 2023 року
Ніжинський агротехнічний інститут

Міжнародний день музеїв — щорічне свято музейництва, яке відзначається 18 травня. Загальновизнаною умовою існування будь-якої країни є дбайливе ставлення до її історико-культурної спадщини. Необхідна умова цього – розширення доступу до накопичених упродовж століть величезних духовних багатств, утілених у пам’ятках культури, збирати й зберігати які покликані музейні установи.

Сьогодні музеями вважаються культурно-освітні й науково-дослідні заклади, призначені для вивчення, збереження і використання пам’яток природи, матеріальної та духовної культури, залучення громадян до надбань національної і світової історико-культурної спадщини.

Сучасне трактування значення музею як навчально-виховного та рекреаційного закладу ставить нові завдання перед науково-педагогічними працівниками щодо ролі, яку повинен відігравати музей у закладі освіти, щоб якісно й усебічно задовольняти потреби не тільки співробітників і студентів, але й місцевих жителів, гостей і туристів.

Усім цим засадничим критеріям відповідає музейний комплекс нашого інституту, який є культурно-освітнім та науково-дослідним структурним підрозділом, що на сьогодні складається із трьох частин: Музей історії інституту, Музей хліба, Музей Гідності та Пам’яті.

Всі гості, котрі приїжджають до нашого закладу, зазвичай відвідують і музейний комплекс, залишаючи свої приємні враження від екскурсії в книзі відвідувачів. Музейний комплекс приймає екскурсійні групи студентської та учнівської молоді із інших навчальних закладів, котрі мають змогу долучитися до історії інституту, докладно представлену в Музеї історії; краще дізнатись про давні хліборобські традиції українського народу та побут традиційного українського села, відтворений у Музеї хліба і насамкінець надихнутися героїчною боротьбою за українську державність наших предків і сучасників, відвідавши Музей Гідності і Пам’яті.

В даному контексті ознайомлення із експозиціями музейного комплексу екскурсійними групами молоді містить й безсумнівну профорієнтаційну складову. Відтак запрошуємо всіх бажаючих на гостини до наших музеїв!

Музейний комплекс Ніжинського агротехнічного інституту працює з понеділка по п’ятницю. З організаційними, інформаційними та іншими питаннями звертатися за адресою: Чернігівська обл., м. Ніжин, вул. Шевченка 10, кафедра соціально-гуманітарних дисциплін (ауд. 124). Е-mail: [email protected]

Олександр Сидорович, в.о. завідувача кафедри
соціально-гуманітарних дисциплін
Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook