- Головна
- Вступнику спеціальності 203 "Садівництво, плодоовочівництво та виноградарство"
- ВСТУП 2024
- Випускникам шкіл
- Випускникам технікумів і коледжів
- Магістратура
- Історія кафедри
- Навчальна робота
- ОС Магістр (другий рівень вищої освіти)
- Сторінка магістра
- Вибіркові дисципліни за спеціальністю 203 Садівництво, плодоовочівництво та виноградарство
- Науково-практична конференція «Симиренківські читання»
- 2021 рік. VI Симиренківські читання (30.11-1.12.2021 р.)
- 2016 рік. V Симиренківські читання (16 грудня 2016 р.)
- 2011 рік. ІV Симиренківські читання (23-25 листопада 2011 р.)
- Моє життя – в моїх сортах: до 100-річчя Петра Шеренгового
- Скринька довіри
- Розклад затять
Адреса: 03041, м. Київ, вул. Героїв Оборони, 12 а, навчальний корпус № 7, кім. 40, 43, 44, 44а, 46, 48, 50
Тел.: (044) 527-85-59
Електронна пошта: [email protected]
Завідувач кафедри:
Мазур Борис Миколайович
доцент, кандидат с.-г. наук
Кафедра садівництва ім. проф. В.Л. Симиренка є однією з найстаріших кафедр НУБіП України. Витоки її беруть початок з кафедри садівництва та городництва, утвореної у 1921 р., коли на базі агрономічного факультету Київського політехнічного інституту (КПІ) було створено Київський сільськогосподарський інститут (КСГІ).
У 1994 р. кафедру було розділено на дві: садівництва і овочівництва. У подальшому кафедру садівництва очолювали: М.В. Андрієнко, П.В. Кондратенко, Т.Є. Кондратенко, І.І. Хоменко, В.Т. Гонтар, А.М. Силаєва, Б.М. Мазур.
У 2012 р. кафедрі садівництва присвоєно ім’я професора Володимира Левковича Симиренка.
Кафедра садівництва є випусковою і щорічно дає путівку в життя 20—25 бакалаврам та 15—25 магістрам зі спеціальності "Садівництво, плодоовочівництво та виноградарство”.
На кафедрі працює аспірантура за оспітньо-науковою програмою— “Садівництво та виноградарство”.
Основні напрямами науково-дослідної роботи кафедри:
- створення сортів плодових, ягідних та малопоширених культур;
- дослідження їх господарсько-біологічних особливостей;
- розробка технологій їх вирощування і розмноження.
Фахівцями кафедри підготовлено 6 Національних стандартів на технології вирощування і розмноження окремих культур, отримано більше як 30 авторських свідоцтв на сорти і патентів на винаходи Керівником проблемної науково-дослідної лабораторії з питань селекції ягідних і плодових культур та технологій їх вирощування П.З. Шеренговим створено понад 80 сортів плодових і ягідних культур, з яких 19 внесено до Державного реєстру сортів рослин, придатних для поширення в Україні.
Основною навчально-дослідницькою та навчально-виробничою базою кафедри є навчальна лабораторія (НЛ) "Плодоовочевий сад", а також ВП НУБіП України. Крім цього базою кафедри, згідно з угодою між НУБіП України і ІС НААН України, є промислові та дослідні насадження плодових і ягідних культур Інституту садівництва НААН України. Бакалаври, магістри та аспіранти кафедри у цих насадженнях виконують дослідження за темами своїх наукових робіт, працюють у науковій бібліотеці ІС НААН, яка містить усю наукову, науково-виробничу, методичну і науково-популярну літературу з садівництва.
Співробітники кафедри
Колектив кафедри (2022 p.). Зліва направо: доктор філософії, доц. O. C. Гаврилюк, зав. НЛ «Плодоовочевий сад», к.с.-г.н., М. М. Спірочкіна, зав. каф., к.с.-г.н., доц. Б. М. Мазур, д.с.-г.н., член-кореспондент НААН України, проф. Л. М. Шевчук, д.с.-г.н., проф. В. М. Меженський, к.с.-г.н., доц. Н. В. Шевчук, к.с.-г.н., доц. Ю. Ю. Андрусик, зав. навч. лаб. Г. С. Андрусик