ДЕНЬ СОБОРНОСТІ УКРАЇНИ

20 січня 2023 року
Ніжинський агротехнічний інститут

22 січня Україна відзначає День Соборності. В цей день 1919 року на Софійському майдані в Києві відбулося утвердження української державності - об’єднання Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки. Акт Злуки став історичним об’єднанням українських земель в одній державі. Він увінчав соборницькі прагнення українців обох частин України – Наддніпрянщини та Наддністрянщини. Це – основоположна віха для українського державотворення була зафіксована Указом Президента України «Про День соборності України» від 21 січня 1999 року № 42.

У зачитаному на зборах «Універсалі соборності» 1919 року, зокрема, відзначалося: «Однині воєдино зливаються століттями одірвані одна від одної частини єдиної України – Західноукраїнська Народна Республіка (Галичина, Буковина, Угорська Русь) і Наддніпрянська Велика Україна. Здійснились віковічні мрії, якими жили і за які умирали кращі сини України. Однині є єдина незалежна Українська Народна Республіка».

Нині, як і понад 100 років тому Україна змушена захищати суверенітет й територіальну цілісність з боку Російської Федерації. Мужній спротив ЗСУ за підтримки всього українського народу стверджує думку, що ідея соборності була і залишається базовою національною цінністю українців. Сьогодні Соборність для України – деокупація всіх територій України, захоплених ворогом, відновлення єдності із Донеччиною, Луганщиною та Кримом.

Єдність українців за підтримки цивілізовано світу вселяє надію у боротьбі з підступним російським агресором. Цьогоріч, як ніколи, соборність залишається на вістрі національних завдань, а з нею і перемога над державою-терористом, трибунал для суду над всім політичним керівництвом Росії, відбудова України в межах її суверенної території.

Віктор Литовченко, доцент кафедри
соціально-гуманітарних дисциплін
 
 
 

 
 
Набір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook