Відбулося розширене засідання робочої групи Міністерства аграрної політики з питань розвитку сфери органічного виробництва

7 листопада 2022 року
   3 листопада 2022 року у форматі онлайн відбулося розширене засідання робочої групи Міністерства аграрної політики з питань розвитку сфери органічного виробництва, у якому прийняла участь завідувач кафедри ветеринарної гігієни імені професора А.К.Скороходька Марія Кучерук.  

  На даному засіданні було представлено результати аналізу органічного виробництва в Україні у 2021 році, проведеного проектом «Німецько-українська співпраця в галузі органічного сільського господарства». З привітальним словом до учасників звернулися д-р Штефан Дреесманн – керівник проекту в сфері сільського господарства, агробізнесу та розвитку фінансового сектору (AFC) та Людмила Хомічак – заступник директора департаменту продовольства – начальник відділу підакцизної продукції.

   На засіданні виступив Олександр Каліберда –  експерт, спеціаліст з консалтингу в сфері сільського господарства, агробізнесу та розвитку фінансового сектору (AFC).

   Ксенія Гулієва презентувала аналітичні дослідження стану органічного виробництва в Україні у 2021 році на основі опитування операторів органічного ринку України. Ксенія відмітила необхідність збільшення уваги до просвітницької роботи зі споживачами, навчання студентів у вузах органічному виробництву, залучення у більшій мірі консультантів та їх консолідація. Ксенія зазначила, що Органік Стандарт вже започатковував таку ініціативу, створивши каталог консультантів органічного виробництва і щорічно його оновлюючи.

   У обговоренні виступили Марія Кучерук, Наталія Прокопчук, Олена Манзюк, Андрій Коняшин, Катерина Шор та інші.  Значний інтерес був при обговоренні питань, що пов′язані з викликами для операторів органічного ринку за умов військового стану.

  Людмила Хомічак надала посилання на інформаційну сторінку сайту Міністерства щодо виробництва органічної продукції https://minagro.gov.ua/tag/organichne-virobnictvo

   Більш детально з темами, що обговорювались на засіданні можна ознайомитись за посиланнями: 

   Як змінюється органічний ринок в умовах війни? https://organicinfo.ua/news/organic-market-in-war-times/

   Ситуація в органічному секторі України після 5 місяців широкомасштабного вторгнення росії: https://organicinfo.ua/news/statement-july2022/

   Звернення щодо ситуації в органічному секторі України: https://organicinfo.ua/news/organic-appeal/

 

Віта Михальська,
доцент кафедри ветеринарної гігієни імені професора А.К. Скороходька

 

 


  

Регіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook