ЄС планує закупити додаткові літаки для боротьби з лісовими пожежами

19 липня 2022 року
Європейська правда

Європейський Союз веде переговори з виробниками про купівлю пожежних літаків для боротьби зі збільшеним ризиком сильних лісових пожеж.

Про це, як пише "Європейська правда, повідомляє Reuters.

Ресурси ЄС на надзвичайні ситуації наразі включають координацію та фінансування розгортання 12 пожежних літаків і гелікоптера. Але оскільки очікується, що кількість екстрених запитів зросте через зміну клімату, ЄС планує інвестувати в літаки для реагування на кризи, заявив єврокомісар з кризового менеджменту Янез Ленарчич.

"Технічно ці літаки будуть закуплені країнами-членами, але вони будуть на 100% фінансовані Європейським Союзом", - сказав Ленарчич.

Він відмовився назвати залучені компанії, оскільки контракти ще не підписані, але сказав, що планується відновити виробництво літаків-амфібій, які набирають воду для гасіння пожеж.

У понеділок тисячі пожежників по всій південній Європі борються з сотнями лісових пожеж у таких країнах, як Португалія, Іспанія та Франція, на тлі сильної спеки, яка спричинила сотні смертей.

Оскільки зміна клімату посилює пожежонебезпечну погоду – хвилі спеки та посушливі умови, які означають, що пожежі можуть поширюватися швидше та горіти довше після спалаху – все більше країн звертаються за екстреною допомогою для подолання пожеж.

Цього року ЄС отримав уже п’ять запитів про допомогу. Ленарчич сказав, що в Середземномор’ї ще триває типовий сезон пожеж у червні-вересні і на Європу чекає важке літо. Минулого року ЄС отримав дев’ять запитів на допомогу.

Цього місяця ЄС відправив протипожежні літаки до таких країн, як Португалія, Франція та Словенія, використовуючи літаки з Хорватії, Франції та Іспанії. Він також направив 200 європейських пожежників у Грецію для підтримки місцевих команд.

Країни ЄС несуть відповідальність за запобігання лісовим пожежам і реагування на них і звертаються за допомогою до ЄС лише тоді, коли їм потрібна допомога.

Минулий рік став другим найгіршим сезоном лісових пожеж у блоці за всю історію спостережень. Згоріло понад півмільйона гектарів, у порівнянні з понад мільйоном гектарів у 2017 році, найгіршому році в історії. За даними іспанського уряду, цього року лише в Іспанії згоріло понад 70 000 гектарів, що є найбільшим показником за останнє десятиліття.

Бюджет цивільного захисту ЄС, який допомагає країнам інвестувати в запобігання кризам і реагування на них, у 2021 році становив близько 900 мільйонів євро.

"У найближчому майбутньому його потрібно буде посилити", — сказав Ленарчич, вказавши на збільшення кількості звернень про допомогу в надзвичайних ситуаціях, пов’язаних із кліматом, поряд з іншими кризами, такими як пандемія COVID-19 і війна в Україні.

 

Джерело: Європейська правда. https://www.eurointegration.com.ua/news/2022/07/19/7143475/

Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook