Оксана Тонха взяла участь у панельній дискусії V Міжнародної конференції "Національний виклик: деградація ґрунтів чи відновлення їх родючості?"

   V Міжнародна конференція "Національний виклик: деградація ґрунтів чи відновлення їх родючості?" стала майданчиком для об'єднання зусиль провідних експертів, науковців, представників аграрної освіти та бізнесу, які шукали відповіді на найгостріші питання сучасного аграрного виробництва. Однією з ключових спікерок була проректорка з наукової роботи та інноваційної діяльності НУБіП України, доктор сільськогосподарських наук, професор Оксана Тонха.

   У рамках панельної дискусії Оксана Тонха відповіла на питання щодо перспектив співпраці між навчальними аграрними закладами та приватними компаніями. Зокрема, вона наголосила, що найбільший потенціал має співпраця у таких напрямах: живлення рослин, відновлення та підтримання родючості ґрунтів, впровадження сучасних методів досліджень у аграрній сфері.   Особливу увагу проректорка приділила розповіді про досвід, здобутий в рамках міжнародного проекту Ecotwins. Вона детально висвітлила приклади досліджень, які проводились на базі Національного університету біоресурсів і природокористування України. Зокрема, йшлося про вивчення впливу біостимуляторів на такі культури, як ячмінь, горох та боби. Результати цих досліджень не лише підтвердили ефективність інноваційних підходів до підвищення врожайності, але й відкрили нові можливості для відновлення родючості ґрунтів у складних умовах.   "Співпраця між університетами та бізнесом має стати основою для створення інноваційних рішень, що допоможуть українському агросектору долати сучасні виклики. Проект Ecotwins є яскравим прикладом такого підходу, адже він поєднує фундаментальні наукові дослідження із практичним застосуванням результатів", — зазначила Оксана Тонха.

   Конференція стала платформою для обміну досвідом та ідеями, що допоможуть забезпечити сталий розвиток аграрної галузі України. Досвід, отриманий у рамках проекту Ecotwins, є підтвердженням того, що лише тісна співпраця між наукою та бізнесом дозволить знайти ефективні рішення для збереження та відновлення родючості ґрунтів. 

Ірина Гаврилюк,асистент кафедри генетики, селекції інасінництва ім. проф. М.О. Зеленського

11 грудня 2024 року