Вікторія Шеховцова-Бурянова успішно завершила тренінг-курс з психологічної підтримки постраждалих від війни
Асистентка кафедри філософії та міжнародної комунікації Вікторія Шеховцова-Бурянова успішно завершила тренінг-курс з психологічної підтримки людей, які постраждали від війни. Захід відбувся у місті Тернопіль і став частиною масштабного проєкту «Розбудова миру та подолання конфліктів в Україні – Крок вперед», організованого за підтримки Institut für Auslandsbeziehungen (IFA) та Міністерства закордонних справ Німеччини.
Метою тренінг-курсу є надання учасникам знань та практичних навичок з психологічної підтримки, відновлення ментального здоров'я та запобігання загрозливих наслідків, спричинених війною, з подальшим повернення постраждалих осіб до мирного цивільного життя.
Тренінг-курс складався з трьох чотирьохденних тренінгів, логічно поєднаних між собою:
Перший тренінг «Основні принципи надання психосоціальної допомоги в умовах надзвичайних ситуацій та криз» (24–27 жовтня 2024 року). Освітній компонент був зосереджений на психічному здоров'ї та психосоціальній підтримці в екстрених ситуаціях відповідно до стандартів МПК-IASC. Учасники вивчали стратегії, методики та практики реабілітації як окремих осіб, так і цілих громад, які постраждали від кризових ситуацій.
Другий тренінг «Перша психологічна допомога і кризова інтервенція» (15–18 листопада 2024 року). Модуль охоплював техніки надання першої психологічної допомоги (ППД) та кризової інтервенції, спрямовані на підтримку осіб, які опинилися в кризових обставинах.
Третій тренінг «Адаптація, відновлення і інтеграція навичок» (8–11 грудня 2024 року), був присвячений навичкам психологічного відновлення. Програма спрямована на допомогу дітям, підліткам, дорослим і сім’ям упродовж тижнів і місяців після травматичних подій. Учасники опановували модульний підхід, застосовуваний як на етапі після першої допомоги, так і для більш глибокої терапії.
Завдяки участі в тренінг-курсі з психологічної підтримки людей, які постраждали від війни, Вікторія Шеховцова-Бурянова не лише здобула цінні практичні навички, але й отримала вагомий матеріал для свого дисертаційного дослідження.
Вікторія Шеховцова-Бурянова,
асистентка кафедри філософії та міжнародної комунікації