Підписано меморандум про співробітництво між Державною екологічною інспекцією України і НУБіП

5 лютого 2021 року

  

     Підписано Меморандум про співробітництво між Державною екологічною інспекцією України і НУБіП. Своїми підписами його скріпили голова інспекції Андрій Мальований і ректор університету Станіслав Ніколаєнко.
     Обговорюючи перспективи майбутньої співпраці, керівник інспекції подякував за допомогу у підготовці кадрів і методичну підтримку: ми потребуємо підвищення кваліфікації людей, які вже у нас працюють та зацікавлені у молодих спеціалістах, яких готує сьогодні університет, зауважив Андрій Мальований.
     Дійсно, наразі НУБіП готує найбільше екологів в Україні, тож така співпраця обопільно вигідна, зазначив Станіслав НіколаєнкоНаші студенти могли б проходити практичну підготовку в інспекції з подальшим працевлаштуванням.
     Очільник університету також підняв питання Боярської ЛДС, зокрема лобіювання деякими зацікавленими особами створення на її базі Національного природного парка. Але який же може бути парк на дванадцяти п'яти фрагментованих ділянках, які, до того ж, ще й порізані дорогами республіканського значення?
     Голова Державної інспекції України висловив своє розуміння проблематики.
     Факультет захисту рослин, біотехнології та екології радо зустрів голову Державної екологічної інспекції України в навчально-науково-виробничій лабораторії «Навколишнього середовища і здоров’я», відкриття якої заплановано на квітень 2021 року.
     Завідувач кафедри екології агросфери та екологічного контролю, д.с.-г.н., професор Володимир Чайка презентував наукові напрямки дослідження кафедри, а також напрямки діяльності кафедри в руслі екологічних проблем планетарного масштабу (збереження біорізноманіття, зміни клімату та ін.).
     Доцент кафедри екології агросфери те екологічного контролю, к.пед.н. Юлія Рибалко ознайомила присутніх з матеріально-технічною базою лабораторії та її можливостями у навчальній, науковій, практичній та просвітницькій сферах. Зокрема, акцентувала увагу на формуванні екологічної свідомості студентів та всіх верств населення, адже «Екологічно свідомий громадянин – здорова нація». Продемонструвала всім присутнім портативні прилади екологічного контролю: універсальний газоаналізатор УГ-2, який призначений для вимірювання масових концентрацій шкідливих речовин у повітряному середовищі, Ековізор F4, що призначений для комплексної оцінки якості споживаних продуктів харчування, питної води, рівня електромагнітного фону, радіації і накопиченої дози,та інші прилади визначення показників в грунті, повітрі, воді та продуктах харчування.
  
     Завідувач кафедри загальної екології, радіобіології та безпеки життєдіяльності, д.пед.н., професор Володимир Боголюбов представив гостям автоматичну систему моніторингу атмосферного повітря AirFreshMax, з точками збору даних на навчальних корпусах №3 та №4 університету, яка дозволяє здійснювати контроль та реєстрацію стану повітря навколишнього середовища, а саме показники температури, вологості та концентрації пилу PM2.5 і PM10 в режимі реального часу.
 
Ірина Кушніренко
Юлія Коломієць,
декан факультету захисту рослин, біотехнології та екології
Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook