Уклін – живим, полеглим – слава! В Ірпінському економічному коледжі вшанували пам'ять полеглих на афганській війні

17 лютого 2020 року
     14 лютого 2020 року у коледжі відбувся мітинг-реквієм «Уклін – живим, полеглим – слава!» та відкритий виховний захід «Година мужності» до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав.

     15 лютого українці відзначають День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Пам'ятну дату було встановлено 16 років тому згідно з указом (№180/2004 від 11 лютого 2004 року) Президента України Леоніда Кучми, і вона є щорічною. Саме цю дату обрали не випадково. Цього дня відзначали річницю завершення виведення радянських військ з Афганістану.

     Не оминули ці сумні події сучасної історії і колектив нашого коледжу. У літописі навчального закладу особливі сторінки належать памʼяті загиблого в Афганістані випускника коледжу, посмертно нагородженого орденом Червоної зірки – Сергія Лантушенка та новітнім героям України, серед яких і співробітник коледжу Ільґар Багіров (позивний «Балу»), який віддав своє життя на сході держави і посмертно нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня. Вони назавжди залишаються зразком хоробрості та відваги, еталоном патріотизму та мужності для сьогоднішнього молодого покоління студентів і співробітників ВП НУБіП України «Ірпінський економічний коледж».

     У мітингу-реквіємі взяли участь представники Ірпінської регіональної спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів), учасники АТО, сестра Сергія Лантушенка Мар’яна Кулаєва, ветерани праці, викладачі та студенти коледжу, учні Ірпінського академічного ліцею НУБіП України. Зі словами памʼяті до студентів і всіх присутніх звернулися директорка коледжу Наталія Ільченко, сестра Сергія Лантушенка Мар’яна Кулаєва, ветеран афганської війни – голова Київської обласної організації інвалідів війни, збройних сил та учасників бойових дій Валерій Малашенко.

     Викладач коледжу Микола Поцілуйко прочитав власний вірш, присвячений героєві. Студенти коледжу та учні ліцею НУБіП України декламували поетичні рядки авторів сучасної поезії. Присутні вшанували загиблих героїв хвилиною мовчання і разом зі студентами – членами козацького осередку Молодої Січі коледжу поклали гірлянду пам’яті та квіти до барельєфа Сергія Лантушенка і меморіальної дошки Ільґару Багірову.

     З метою виховання у студентів почуття патріотизму, поваги та шани до тих, хто став свідком і учасником військових подій в Афганістані, до Героїв АТО, вшанування пам’яті загиблого на афганській війні випускника коледжу Сергія Лантушенка, відбувся відкритий виховний захід «Година мужності» під керівництвом голови циклової комісії гуманітарних дисциплін Олени Куракіної. Основну увагу під час заходу приділили минулим подіям в Афганістані та нинішнім – на Сході України. Ветерани Афганістану і Мар’яна Кулаєва розповіли про події тих років, безповоротні втрати, «афганські поховання» в містах та селах, страшне горе матерів, дружин і дітей, які назавжди залишаться в наших серцях. Учасникам заходу з допомогою мультимедійних технологій було продемонстровано документальну відеохроніку про перебіг бойових дій на території Афганістану. Історія нашого народу надає нам героїчні приклади виконання воїнами війскового обовʼязку та беззавітного служіння своїй Батьківщині. Священною є пам'ять про героїзм українських хлопців при виконанні інтернаціонального обов'язку, їх готовність віддати за мир в Україні найдорожче – своє життя.

     Сьогодні ми вшановуємо пам'ять загиблих, схиляємо голову перед їх подвигом, мужністю та витримкою. Низький уклін батькам і матерям, які виховали синів – героїв! Уклін – живим, полеглим – слава!

Андрій Сиротенко,
заступник директора з виховної роботи
Ірпінського економічного коледжу

 

Регіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook