Виробнича практика: унікальний досвід для майбутніх фахівців у сфері землеустрою та державного земельного кадастру

21 липня 2019 року
факультет землевпорядкування

У студентів-бакалаврів третього курсу спеціальності 193 «Геодезія та землеустрій» з 8 липня 2019 року розпочалася виробнича практика із землеустрою та земельного кадастру. Метою цієї виробничої практики є закріплення теоретичних і практичних знань, отриманих при вивченні спеціальних фахових дисциплін, а також надання можливості реалізації знань студентів на виробництві або при забезпеченні державного управління.

Базами виробничої практики для студентів стали: центральний апарат та територіальні органи Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру; державне підприємство «Науково-дослідний та проектний інститут землеустрою», державне підприємство «Центр державного земельного кадастру»; юридичні особи та суб'єкти господарської діяльності, що виконують землевпорядні, землеоціночні, топографо-геодезичні і картографічні роботи.

   

На місцях студенти глибше матють змогу пізнати свою майбутню професію та закріпити отриманні знання під час пар і здобути безцінний досвід роботи на виробництві.
Виробництво – це і складно, і цікаво, і життєво. На провідних підприємствах і організаціях студенти не лише практично освоюють технологічні процеси, але й проявляють набуті знання. Взяти участь у топографо-геодезичних та картографічних роботах при проведенні землеустрою та веденні державного земельного кадастру; інвентаризації земель; обстеженнях земель при здійсненні землеустрою; розробити проект чи робочий проект землеустрою – зрозумілі для наших студентів завдання.
До речі, про розроблення документації із землеустрою.
Олександр Монько, зараз демонструє процес складання проектів землеустрою для студентки третього курсу Яни Янченко, що проходить виробничу практику на державному підприємстві «Науково-дослідний та проектний інститут землеустрою». Сам Олександр, який працює на цьому підприємстві на посаді головного інженера проекту та виступає керівником виробничої практики для студентів, був студентом нашого Університету та у 2005 році отримав фах Інженер-землевпорядник.

 

Керівником виробничої практики від підприємства для Марії Місяйло стала також бувша студентка нашого факультету Наталія Задорожня, яка після закінчення Університету працює на посаді інженера-землевпорядника в ТОВ «ЗЕМ-СТРОЙКОМ».

 

Анна Захарова та Юрій Півторак проходять виробничу практику в ТОВ «Лідер Плюс», керівник якого, Анатолій Полтавець є головою Всеукраїнської громадської організації «Асоціація фахівців землеустрою України» та член ради роботодавців факультету землевпорядкування.

  

Іванькіна Евеліна, Краснюк Богдан, Фесюк Максим проходять виробничу практику в державному підприємстві «Центр державного земельного кадастру» м. Київ, де проводяться такі роботи як: розробка проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок; виконання польових вишукувальних робіт (топографічна та кадастрова зйомка в масштабах 1:500; 1:1 000; 1:2 000; 1:5 000; 1:10 000; 1:25 000; 1:100 000); розробка проектів землеустрою щодо встановлення і зміни меж адміністративно-територіальних утворень; проведення робіт з інвентаризації земель; складання кадастрових планів; складання електронних документів у форматі XML.
Оксана Небелиця під час виробничої практики займає посаду техніка-картографа на ПП «Геодезична Інжинірингова Агенція», де займається виготовленням картографічних матеріалів.

 

Крім виробничих моментів, студенти ведуть і свої наукові дослідження, результати яких зможуть використати у своїх майбутніх дипломних роботах.
Саме практична складова навчального процесу є важливим і необхідним етапом навчання майбутніх ЗЕМЛЕВПОРЯДНИКІВ!

Асистент кафедри землевпорядного проектування
Ірина Колганова

 

Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook