Національний університет біоресурсів і природокористування України отримав звання фіналісту 7-го Турніру якості країн Центральної та Східної Європи (ЦСЄ)

19 січня 2012 року
За рішенням Міжнародної конкурсної комісії Національний університет біоресурсів і природокористування України отримав звання фіналісту 7-го Турніру якості країн Центральної та Східної Європи (ЦСЄ). Церемонія нагородження призерів 7-го Міжнародного турніру якості країн ЦСЄ відбулася у рамках 117-го засідання Генеральної асамблеї Європейської організації якості (EOQ) 18 листопада 2011 р. у м.Тбілісі, Грузія.
 
Міжнародний турнір якості країн ЦСЄ проводиться з 2005 року щорічно у відповідності з Резолюцією 5-ї Міжнародної конференції країн Центральної та Східної Європи «Національні програми якості та національні нагороди якості – інструменти розвитку національних рухів за якість та досконалість».
Турнір ініційований Клубом лідерів якості України за підтримки Європейського фонду управління якістю (EFQM) та Європейської організації з якості (EOQ) у зв’язку із тим, що підприємствам та організаціям країн ЦСЄ ще надто складно змагатися безпосередньо за Європейську нагороду якості. Турнір якості країн ЦСЄ побудований на моделі ділової досконалості Європейського фонду управління якістю (EFQM), яка є одним з найефективніших сучасних інструментів аналізу та вдосконалення діяльності будь-яких організацій. Модель EFQM визначає, що досконалість – передова практика управління організацією та досягнення результатів, що ґрунтується на наборі фундаментальних концепцій - орієнтація на результат, концентрація уваги на споживачах, лідерство та послідовність цілей, управління через процеси та факти, залучення персоналу, постійне вдосконалення та інновації, взаємовигідне партнерство, корпоративна соціальна відповідальність. Модель досконалості EFQM дійсно є відображенням того загального «ідеалу», до якого прагнуть найбільш просунуті компанії світу.
Турнір із самого початку став проміжною ланкою між національними нагородами за якість країн ЦСЄ та нагородою за досконалістьЄвропейського фонду управління якістю (EFQM), основні задачі якого полягають у сприянні конкурентоспроможності підприємств країн ЦСЄ та їх підготовки до входження у глобальний ринок та стимулювання підприємств до вдосконалення систем менеджменту на основі концепції загального менеджменту якості та їх наближення до рівня досконалості передових європейських компаній. Також Турнір робить можливим виявлення кращих соціально орієнтованих підприємств, які досягли високих результатів у використанні концепції загального менеджменту якості, як зразків для наслідування компаніями країн ЦСЄ.
Тепер одним із таких зразків для наслідування став Національний університет біоресурсів і природокористування України, який у 2011 році отримав звання Лауреату Українського національного конкурсу якості і це дало йому право прийняти участь у Турнірі якості країн ЦСЄ, ставши, за рішенням Міжнародної конкурсної комісії, Фіналістом. Вперше за історію Турніру якості країн ЦСЄ до числа призерів увійшов український виш і особливо приємно, що це саме наш університет.
За сім років у Турнірі прийняли участь компанії-переможці та призери національних нагород з якості із Білорусії, Угорщини, Казахстану, Литви, Росії, Румунії, України, Азербайджану, Таджикистану. Так, у 2011 році звання переможця отримав Ставропольський національний аграрний університет, Росія.
Диплом фіналіста 7-го Міжнародного Турніру якості країн центральної та східної Європи  підтверджує не лише рівень досконалості НУБіП України, але й курс розвитку університету, спрямований на визнання Національного університету біоресурсів і природокористування кращим серед аграрних та природоохоронних вишів світу.
 
І.Тавлуй,
начальник відділу управління якістюНУБіП України

Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook